حوادث

آخرین وضعیت امدادرسانی در زلزله خراسان جنوبی/ اسکان اضطراری ۴۶۵ تن

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به زلزله 5.1 ریشتری که بعدازظهر دیروز مناطقی در خراسان جنوبی را تحت تاثیر قرار داد، آخرین وضعیت این مناطق را تشریح و از اسکان اضطراری 465 نفر تا کنون خبر داد.

مرتضی مرادی پور در گفت وگو با امروزنگار وی در خصوص جزئیات اقدامات امدادگران سازمان امداد و نجات هلال احمر پس از وقوع زمین لرزه 5.1 ریشتری در خراسان جنوبی گفت: دقایقی پس از وقوع زمین لرزه تیم های ارزیاب هلال احمر به مناطق زلزله زده اعزام شدند و خوشبختانه علیرغم شدت تقریباً زیاد زمین لرزه خسارت چندانی به داخل ساختمان وارد نشد و تنها در برخی موارد شاهد ترک خوردگی در دیوارهای ساختمان های قدیمی بودیم. برخی از خانه های قدیمی و متروکه نیز ویران شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون حداقل شش زمین لرزه این مناطق را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در این راستا امدادگران در آماده باش هستند. همچنین کمپ اسکان اضطراری ایجاد شده و در حال حاضر به 465 نفر در آن مناطق اسکان اضطراری داده شده است.

معاون عملیات سازمان امداد هلال احمر از اعزام چهار کامیون حامل تجهیزات و اقلام مورد نیاز به این مناطق خبر داد و گفت: تاکنون 93 دستگاه چادر، 186 تخته فرش، 101 مشعل و مقادیری نایلون و پتو. .. بین مردم زلزله زده توزیع شود.

به گفته وی، در مجموع 12 تیم امدادی شامل بیش از 50 امدادگر در عملیات امداد و نجات در این مناطق شرکت کرده اند و تمامی امدادگران این مناطق در آماده باش کامل هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا