جامعه

آخر زمان فرارسیده است؟

آیا پایان زمان است؟

اخیراً ستاره شناسان موفق به کشف سیارکی شدند که مستقیماً سیاره زمین را نشانه گرفته است. آیا این جرم آسمانی خطرناک زندگی روی زمین را نابود خواهد کرد؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری امروزنگار؛ در منظومه شمسی، جایی بین مریخ و مشتری، یک کمربند سیارکی وجود دارد. سیارک ها همیشه در فیلم های علمی تخیلی ترسناک و خطرناک به تصویر کشیده شده اند. با این حال، به نظر نمی رسد که آنها برای سال های طولانی به حیات زمین آسیبی وارد کنند. مشاهدات دانشمندان نشان می دهد که یکی از سه سیارک تازه کشف شده با قطر 1.6 کیلومتر در حال نزدیک شدن به سیاره ما است.

یک جرم آسمانی خطرناک

یک جرم آسمانی خطرناک و خطر برخورد با زمین

به گفته دانشمندان، این سیارک بالقوه خطرناک محسوب می شود و عرض آن به حدی است که می تواند مدار زمین را مختل کند. می دانیم اگر سیارکی به این اندازه به زمین برخورد کند چه اتفاقی می افتد. در حال حاضر سازمان فضایی ناسا به همراه سایر سازمان های فضایی در حال انجام تحقیقات بر روی این سیارک و سایر سیارک های مشابه هستند.

اخترشناسان با کمک دوربین انرژی تاریک توانستند مسیر احتمالی این سه سیارک نزدیک به زمین را تعیین کنند. سال گذشته یکی از این سیارک ها PH27 نام داشت و عرض آن حدود 1 کیلومتر تخمین زده می شود. این سیارک نزدیکترین جرم منظومه شمسی به خورشید است و دمای سطح آن گاهی به 500 درجه سانتیگراد می رسد و اگر در آن سرب ریخته شود به سادگی آن را ذوب می کند.

یک سیارک خطرناک

ماموریت دارت ناسا برای اولین بار در تاریخ مسیر یک سیارک را با موفقیت تغییر داد

سیارک بعدی که در سال 2021 کشف شد LJ4 نام دارد و کوچکتر از PH27 است. اندازه این سیارک بین 300 تا 400 متر است و مدار آن مستقیماً با مدار زمین همسو است. این سیارک از سیاراتی مانند زهره و عطارد عبور خواهد کرد. اما سومین سیارک که بزرگترین آن محسوب می شود، AP7 نام دارد و در سال جاری کشف شد.

محققان قطر این سیارک را حدود 1.5 کیلومتر تخمین زده اند و از کلمه نگرانی استفاده کرده اند. ستاره شناسان بر این باورند که هر چیزی با عرض بیش از 1 کیلومتر، اگر به سیاره ما برخورد کند، چیزی جز نابودی کامل به همراه نخواهد داشت و برای چنین چیزهایی از اصطلاح “قاتل سیاره” استفاده می کنند. متأسفانه سیارک AP7 قاتل شناخته شده سیاره ماست و اگر روزی به مدار بیاید، همه چیز برای همیشه تمام خواهد شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا