ورزشی

آذربایجان به محاصره غیرانسانی مردم قره‌باغ پایان دهد

درخواست ارمنستان از کشورهای G20؛

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه ارمنستان با گروه 20 گفتگو کرد و اعلام کرد: در حال حاضر شرکای بین المللی ما از جمله اعضای گروه 20 باید فشار قاطعی بر آذربایجان برای پایان دادن به محاصره غیرانسانی مردم استرالیا وارد کنند. بازگرداندن قره باغ کوهستانی و آذربایجان به میز مذاکره.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه ارمنستان روز جمعه اعلام کرد که «آارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان از کشورهای گروه 20 خواسته است تا جمهوری آذربایجان را تحت فشار قرار دهند. . مسیر لاچین را رفع انسداد کنید.

وزیر امور خارجه ارمنستان در این خصوص گفت: تحریکات و فعالیت های تهاجمی مستمر جمهوری آذربایجان نشان می دهد که فقدان مکانیسم های واکنش مناسب باعث می شود آذربایجان اراده جامعه بین المللی برای اقدام (علیه اقدامات خود) را نادیده بگیرد.

در بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه ارمنستان به نقل از میرزویان آمده است: در حال حاضر شرکای بین المللی ما از جمله اعضای گروه 20 باید فشار قاطعی بر آذربایجان برای پایان دادن به محاصره غیرانسانی مردم وارد کنند. آوردن قره باغ کوهستانی و آذربایجان به میز مذاکره.

وزیر امور خارجه ارمنستان ابراز داشت که ایروان اعزام یک هیأت حقیقت یاب بین المللی به کریدور قره باغ و لاچین را برای ارزیابی وضعیت انسانی و اطمینان از دسترسی بدون مانع به قره باغ ضروری می داند.

کریدور لاچین تنها مسیری است که ارمنستان را به قره باغ مرکزی متصل می کند. در 12 دسامبر، گروهی از شهروندان جمهوری آذربایجان که خود را اکولوژیست می نامیدند، کریدور لاچین را که نیروهای حافظ صلح روسیه در آن مستقر هستند، مسدود کردند. باکو مدعی شد که هدف مسدود کردن هیچ جاده ای نبوده و خودروها می توانند آزادانه در هر دو جهت حرکت کنند، اما ایروان باکو را اقدامی تحریک آمیز با هدف ایجاد یک فاجعه انسانی در منطقه قره باغ کوهستانی، جایی که ارمنستان اشغال کرده بود، خواند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا