استانی

آزادی ۹ محکوم به قصاص به همت دادگستری کل استان البرز

به گزارش امروزنگار از البرز ؛ “حسین فاضلی هریکندی” از آزادی 9 نفر از افراد محکوم به قصاص در شش ماه اول امسال با تلاش همکارانش خبر داد و گفت: “و پشیمانی و بازگشت آنها به خانواده و جامعه.

وی گفت: “یکی از قدرتهای قانونی که به این امر کمک می کند ، مقررات مربوط به قصاص است ؛ برخلاف سایر کشورها ، قوانین ایران با الهام از شرع مقدس اجازه می دهد تا قتل عمد با رضایت سرپرستان حذف شود. این منبع باعث می شود می توان رضایت والدین قربانی را با تلاش و تلاش جلب کرد و قاتلانی را که به دلایلی در زمان تصمیم گیری مرتکب اشتباه شده بودند ، پس از محکومیت حبس تغذیه کرد.

عالی ترین مقام قضایی استان البرز گفت: در این راستا در رابطه با قدرت الهی و در اعمال تأکید رئیس قوه قضائیه و تلاش و محبوبیت همکاران قضایی و اداری در نقاط مختلف استان ، از جمله احکام کیفری و شوراها و جلسات حل اختلاف در شش ماه اول سال جاری ، رضایت برای 9 مورد قصاص صادر شد و آزادی متهم در درجه اول با تعدادی از والدین ثبت شد. رضایت والدین مبنی بر عدم دریافت باج در چهار مورد ذکر شد: نکته بسیار مهم در این موارد این است که در چهار مورد والدین رضایت خود را از عدم دریافت باج اعلام کردند ، که می تواند مثال خوبی در جامعه باشد. یعنی برخی از افراد با وجود حق قانونی باج ، موافقت کردند که فرزند یا والدین خود را بدون دریافت هیچ گونه پولی بکشند.

عالی ترین نماینده قضات در استان البرز گفت: در یکی از موارد ، والدین فقط دستور انتقال قتل از شهر محل سکونت خود را دادند و فقط در 5 مورد ، والدین پول یا اموال را به عنوان خون پول دریافت کردند و آنها رضایت داد

وی با بیان اینکه علیرغم رضایت والدین ، ​​ماهیت کلی پرونده ها همچنان پابرجاست ، تاکید کرد: در برخی موارد ، علیرغم رضایت والدین ، ​​تا 10 سال زندان توسط دادگاه ، عمدتاً به دلیل طول مدت زمان ، تعیین می شود. با رضایت والدین آنها ، جنبه عمومی جنایت تکمیل شده و بلافاصله آزاد می شوند.

آسیب شناسی پرونده های قتل در استان البرز رئیس کل دادگستری استان البرز خاطرنشان می کند که آسیب شناسی پرونده های قتل نشان می دهد که علت اصلی قتل ، هیجان لحظه ای درگیری های خیابانی ، عدم خشم ، عدم رعایت اصول اخلاقی و مسائل و اختلافات مذهبی خانواده. و گفت: این یک اعتیاد است ، می توان گفت که اکثر این شرایط را می توان با مراقبت از خود ، احترام و توجه به مسائل اخلاقی و آگاهی خانواده پیش بینی و از آنها جلوگیری کرد.

فاضلی هریکندی با ابراز امیدواری مبنی بر گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه ، افزود: سالها و مدتی طول کشید تا او وظایف خود را تعیین کند. از قاتل

48

دکمه بازگشت به بالا