جامعه

آسمان صاف استان تهران/افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت

آسمان نیمه ابری همراه با وزش باد گاه به گاه برای استان تهران و افزایش غلظت آلاینده های ازن امروز (23 آگوست) در برخی مناطق پایتخت به ویژه در بعد از ظهر پیش بینی می شود.

به گزارش امروزنگار ، در چهار روز آینده استان تهران نیمه آسمانی صاف ، گاهی همراه با وزش باد ، گاهی با افزایش ابر و در ارتفاعات شرقی با بارش پراکنده باران یا رعد و برق پیش بینی می شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران ، طی 24 ساعت آینده در نیمه جنوبی و غربی استان ، گاهی اوقات وزش باد نسبتاً شدید با احتمال گرد و خاک پیش بینی می شود.

با توجه به ثبات نسبی جو فردا و پس فردا (4 و 5 آگوست) ، افزایش نسبی برخی از آلاینده ها ، به ویژه ازن و ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون ، در شلوغ ترین مناطق پایتخت پیش بینی می شود.

طبق پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا ، در صبح (3 آگوست) کیفیت هوا در مناطق شلوغ به دلیل کمبود باد موثر و افزایش صبح در محدوده ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود. اظهار نظر.

علاوه بر این ، سرعت باد در روز شرایط مناسبی را برای پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم می کند ، اگرچه عوامل زیادی در تولید آلاینده های ازن وجود دارد ، غلظت این آلاینده در برخی مناطق ، به ویژه در بعد از ظهر کیفیت هوا نامطلوب افزایش می یابد .

کاهش تدریجی سرعت باد تا بعد از ظهر یکشنبه غلظت ذرات معلق را افزایش می دهد و در شلوغ ترین مناطق کاهش کیفیت هوا انتظار نمی رود.

تداوم این شرایط جوی تا صبح روز دوشنبه (4 آگوست) و افزایش ترافیک صبح باعث افزایش غلظت آلاینده ها و ایجاد وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد خواهد شد.

کمبود باد موثر در طول روز باعث گسترش انتشار آلاینده ها می شود. همچنین ، اگر فاکتورهای کافی برای تولید آلاینده های ازن وجود داشته باشد ، غلظت این آلاینده در غروب افزایش می یابد و در بعضی مناطق ، کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. با ادامه باد موثر تا اواخر روز دوشنبه ، غلظت ذرات معلق کاهش می یابد و در بسیاری از مناطق حالت قابل قبولی ایجاد می شود.

به گزارش امروزنگار ، آلاینده هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 84 بود و هوای پایتخت در یک وضعیت قابل قبول بود. آلاینده فعلی “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 95 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا