جامعه

آسمان صاف و آفتابی کشور/ احتمال غبارآلود شدن شرق و جنوب شرق ایران

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه آسمان در اکثر مناطق کشور طی روزهای آینده صاف و آفتابی خواهد بود ، از وزش باد شدید در شرق و جنوب شرق کشور و احتمال وجود گرد و غبار یا هوا خبر داد آلودگی در این مناطق

صادق ضیاییان در مصاحبه با امروزنگار ، وی با بیان اینکه طی پنج روز آینده ، بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی دارند ، اظهار داشت: از فردا تا یکشنبه (28 تا 30 ژوئن) در ارتفاعات مرکزی البرز ، ابرها و باران های پراکنده ، پیش بینی طوفان و وزش باد پراکنده وجود دارد. .

وی ادامه داد: امروز و فردا (27 و 28 خرداد) در ارتفاعات شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در عصر ، ابرها و رگبارهای پراکنده پیش بینی می شود ، گاهی اوقات طوفان های موقتی و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان ، به مدت پنج روز به ویژه در منطقه زابل در شرق و جنوب شرقی وزش باد شدید منجر به طغیان برخی مناطق و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. تا روز شنبه (19 ژوئن) در مناطق خاصی از ایلام ، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید وجود دارد که در بعضی از نقاط ممکن است منجر به گرد و غبار یا آلودگی هوا شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز (17 ژوئن) خلیج فارس و شرق دریای عمان و فردا (28 ژوئن) خلیج فارس ، تنگه هرمز و شرق دریای عمان مواج است. همچنین ، فردا و شنبه (28 و 29 ژوئن) دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی سرانجام درباره وضعیت آب و هوای تهران در روزهای آینده گفت: آسمان تهران فردا (28 خرداد) صاف همراه با وزش باد و کمترین دما 26 و حداکثر دما 39 درجه سانتیگراد و شنبه (29 خرداد) . ابری و گاهی اوقات ابری با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا