حوادث

آغاز طرح زمستانی سازمان امداد و نجات از اول آذر ماه

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آغاز طرح زمستانی این سازمان برای جاده های سراسر کشور از اوایل آذرماه خبر داده است.

مهدی ولی پور در گفت وگو با امروزنگار وی در خصوص اجرای طرح امداد و نجات زمستانی این سازمان در جاده های کشور گفت: با هماهنگی های انجام شده مقرر شد از سال جاری طرح زمستانی در جاده های کشور آغاز شود. از 11 آذرماه امسال طرح زمستانی راهداری سازمان امداد و نجات هلال احمر همزمان با سایر سازمان ها و ارگان های ذیربط از جمله نیروی انتظامی از ابتدای آذرماه آغاز می شود.

وی ادامه داد: البته امدادگران هلال احمر در حال حاضر به ویژه در استان های سردسیر و مناطق برفگیر در حالت آماده باش هستند و علاوه بر ماموریت امداد و نجات جاده ای در سایر حوادث نیز امدادرسانی می کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر همچنین با اشاره به امکانات و تجهیزات این سازمان در طرح زمستانی خاطرنشان کرد: ش بیش از 12 هزار امدادگر هلال احمر در 567 پایگاه ثابت، 90 پست موقت، 433 شعبه هلال احمر در شهرستان ها مستقر هستند. 33 مرکز پشتیبانی در مراکز استان ها و 20 مرکز امداد هوایی در این طرح مشارکت دارند.

ولی پور با بیان اینکه در این طرح بیش از 3000 دستگاه آمبولانس سبک و سنگین استفاده شد، گفت: اجرای طرح زمستانی تا پایان زمستان و شروع طرح امداد و نجات نوروزی در سراسر کشور ادامه دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا