ورزشی

آغاز ماموریت ناوگروه ٨۶ نداجا با ماموریت دریانوردی پیرامون کره زمین

فرمانده ناوگان ارتش از آغاز ماموریت ناوگروه 86 نداجا برای دریانوردی به دور کره زمین خبر داد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در برنامه صبحگاهی پارسی شبکه جام جم سیما گفت: درباره اقدامات نیروی دریایی ارتش در حوزه بین المللی دریانوردی گفت: از سال 1365 اتفاقی که برای قایق ما افتاد این بود که دزدان دریایی قایق ما را دزدیدند، طبق دستور فرمانده کل قوا شروع کردیم. برای ایجاد امنیت ناوبری از آن روز تاکنون، ما تقریباً 5000 شناور داخلی را اسکورت کرده ایم.

وی گفت: اما شاید نکته ای که ذکر نشده و حتی مردم کشور ما و مردم منطقه نیز بدان واقف هستند حضور نیروهای مسلح و ما به عنوان بازوی بلند نیروهای مسلح در عمق است. اقیانوس‌ها تنها برای برقراری امنیت خود نیست، بلکه به کشتی‌ای کمک خواهیم کرد که درخواست کمک کند.

امیر دریادار ایران با بیان اینکه سازمان های بین المللی تاکنون دو بار از نیروی دریایی تجلیل کرده اند، گفت: امروز امنیت دریایی را هم به منطقه و هم به جهان داده ایم. دنیا باید بداند که ایرانی ها در همه جا تأثیر مثبت دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بهترین خبر برای مردم ما را اقتدار در اعماق دریاها دانست و تاکید کرد: سفر دریایی ویژه ای را آغاز کرده ایم که به مرور زمان اعلام می کنیم و به اطلاع مردم می رسد. مردم بدانند که نماد مقدس نظام و مردم شریف بی نظیر ما یعنی پرچم جمهوری اسلامی ایران در مناطق آبی جهان در حال نمایش است.

وی گفت: ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش حرکت خود را از ابتدای ماه ربیع الاول آغاز کرد و قرار است در مجموعه آبی به دور کره زمین بچرخد تا اقتدار مردم عزیزمان را به رخ عموم بکشد. دنیا به خواست خدا

دریادار پیام ناوگان 86 ارتش را صلح و دوستی برای همه ملت‌های جهان اعلام کرد و تاکید کرد: اگر مردم پشتیبان نیروهای مسلح باشند قطعا نیروهای مسلح همیشه در کنار مردم هستند. که نتیجه اقتدار مردم است. یعنی اگر امروز در محضر اقیانوس ها هستیم کوه پشت سر ما مردم و دعاهایشان است.

وی با بیان اینکه موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم حضور همزمان سه ناوگروه در دریاها است، افزود: نکته این حضور، ایرانی بودن سه ناوشکن (ناوشکن جماران با ناو پشتیبانی رزمی خود در خلیج عدن) است. دریای سرخ، سهند و ناوشکن دانا).

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به به روز رسانی های مستمر در این نیرو خاطرنشان کرد: امروز ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران با ناوشکن جماران سال 1387 تفاوت زیادی دارد چرا که در حوزه اصلاحات دائما در حال به روز رسانی هستیم.

وی ادامه داد: در سه حوزه هوایی، سطحی و زیرسطحی حضور دائمی و جدی داریم. هر سه اینها روی تجهیزات متمرکز است و همه این تجهیزات باید مطابق با تکنولوژی روز دنیا باشد چرا که ما دشمنان جدی داریم.

امیر دریادار ایرانی در پایان خاطرنشان کرد: امروز اتفاقات خوبی در سطح، زیرسطحی و پروازی رخ داده و تجهیزات ما 100 درصد به روز است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا