حوادث

آغاز مهلت ۹ماهه برای بخشودگی برخی جرائم رانندگی + جریمه‌های مشمول بخشش

معاون امور اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که طرح جبران تاخیر مضاعف در جریمه های رانندگی از ابتدای هفته جاری آغاز شده و تا پایان ژانویه 1400 ادامه دارد.

سرهنگ عین الله جهانی در مصاحبه با امروزنگار وی در این باره گفت: با پیشنهاد پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و موافقت مجلس شورای اسلامی ، مقرر شد نسبت به پرداخت جریمه های دوبرابر در سال های اخیر برای عدم پرداخت به موقع عدم پرداخت به موقع و جریمه ها ، بخشودگی شود. این برای بازگشت.

وی با بیان اینکه تمام جرایمی که تا پایان سال 1999 به تأخیر افتاد و مورد تکرار قرار گرفتند ، به شکل اصلی خود بازگشتند ، گفت: رانندگان وسایل نقلیه با چنین جرائمی از امروز تا پایان ژانویه 1400 فرصت استفاده دارند . این بخشش ، در غیر این صورت رقم دو بار برای جرایم رانندگی دوباره اعمال می شود.

راهور ناجا ، معاون امور اجتماعی و فرهنگ ترافیک ناجا ، به نقل از جرایم علیه گفت: “جرائمی که توسط دوربین ها ثبت شده است ، تکرار نمی شود و بنابراین شامل بخشش نخواهد بود ، اما سایر جرایم نیز در صورت پرداخت نشدن.” آنها مشمول جریمه تأخیر مضاعف خواهند شد که همانطور که گفتم مجازات تأخیر مضاعف با بخشش تا پایان سال 1999 به آنها تعلق می گیرد و فقط جریمه اصلی باید پرداخت شود.

جهانی گفت که عفو مضاعف برای جرایم به طور سیستماتیک در مورد جریمه های مجاز اعمال شده است.

وی در مورد پرداخت جریمه ها گفت: با مراجعه به سایت راهور 120 و درگاه های بانکی بانکهای عامل و طرفین قرارداد مورد استفاده با پلیس راهور از جمله مهرایران ، پاسارگاد ، ملی ، سینا ، پارسیان ، بانکهای کشاورزی و تجارت ، می توانیم جریمه بپردازیم. “

رئیس پلیس امور اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا همچنین تأکید کرد که این بخشودگی شامل بخشودگی جریمه اصلی یا تصفیه جرم نمی شود و فقط جریمه های دیررس و مبلغ اصلی جریمه باید پرداخت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا