جامعه

آماده باش تمامی شعب هلال احمر گلستان/ ۱۰ تیم امدادی مشغول اطفای حریق جنگلها

امروزنگار/ گلستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به لزوم هم افزایی نیروهای امدادی برای اطفای حریق جنگل های استان گفت: 10 نفر از نیروهای هلال احمر گلستان برای پشتیبانی از عملیات اطفای حریق مستقر شده اند.

فرهاد میقانی در گفت وگو با امروزنگار، خاطرنشان کرد: در پی وقوع آتش سوزی در منطقه جنگلی قوش چشمه جنگل گلستان، جنگل های نود خاندوز و روستای سیدآباد نیلی آزادشهر و جنگل النگدره گرگان، امدادگران هلال احمر به کمک آتش نشانان به محل اعزام شدند. به مناطق هدف گفت: تا امروز 30 امدادگر در قالب 10 اکیپ با 7 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودروی امدادی به مناطق هدف اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه 6 مصدوم در این آتش سوزی ها به صورت سرپایی مداوا شدند، افزود: همچنین یک فروند بالگرد هلال احمر برای مدیریت بحران در فرودگاه کلاله برای امدادرسانی به موقع به نیروهای امدادی در اختیار استان قرار گرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از اطفای حریق در آزادشهر خبر داد و گفت: در جنگل گلستان به دلیل مقاومت ناپذیری ارتفاعی منطقه و تداوم باد، عملیات اطفای همچنان ادامه دارد.

میقانی در النگدره گرگان که آتش سوزی از صبح امروز آغاز شد، با تاکید بر اینکه عملیات اطفای حریق همچنان ادامه دارد، ادامه داد: با توجه به جو، وزش باد و طوفان تمامی نیروها در پایگاه های امدادی و شعب هلال احمر حضور دارند. آماده هستند. “آنها کامل هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا