عمومی

آیا روسری ابریشم سر میخوره؟

5 نكته مهم خريد شال و روسري

(جهت خريد عمده شال و روسری تماس بگيريد) شايد يكي از راحتترين هداياي كه مي توان براي همسر، مادر يا … خريد شال يا روسري باشد، براي خريدن شال و روسري نياز به دانستن سايز نيست، تنوع، رنگ و طرح هاي بسيار متنوعي دارد، قيمت شال يا روسري بطور متوسط با يك وعده غذاي خارج از منزل برابري مي كند‌، پس چه هديه ايي بهتر از خريد شال يا روسري؟

اما همين خريد به ظاهر ساده چنانچه با دقت و توجه همراه نباشد، مي تواند به بدترين خريد منجر شود، 5 نكته ي زيرمي تواند كمك قابل توجه ايي به خرید شال ارزان و مناسب كند.

شال يا روسري:

اولين نكته ايي كه بايد به آن توجه داشت انتخاب شال يا روسري است بايد توجه داشته باشيد كه شخص مورد نظر شما بيشتر به شال علاقمند است يا روسري؟ سر نخوردن، راحت بودن، و عدم نياز به مرتب كردن مدام آن از نكاتي است كه در انتخاب شال يا روسري عامل مهمي است.

رنگ و طرح شال و روسري:

يكي از مهمترين نكات، طرح و رنگ شال و روسري است، شال و روسري يكي از متنوع ترين پوشاك است، اين تنوع هم يك حسن براي انتخاب است، هم خريد را يكم مشكل و تصميم گيري را سخت مي كند، به همين دليل بايد به نكاتي توجه نمود كه براي هر شخص و سليقه متفاوت است و متناسب با سليقه فرد خريداري شود.

طرح هاي سنتي: طرح هاي همراه با بوته جقه، گل و.. كه بيشتر در بين بانوان مسن طرفدار دارد

طرح هاي مدرن: شامل طرح هاي نقاشي، كوبيسم، چهار خانه، زنجيري و كمربندي…

تك رنگ: شال يا روسري ساده كه معمولا نخي است و انتخاب رنگهاي خاص و منحصر به فرد آن مي تواند هديه بسيارمناسبي باشد.

جنس شال يا روسري:

جنس شال يا روسري يكي از مهمترين نكات انتخاب شال و روسري مناسب براي خريد است.

شال و روسري نخي: شال يا روسري هاي نخي زير مجموعه ي پارچه هاي پنبه اي مي باشد، به راحتي شست و شو مي شوند، بدليل عبور دادن گرما از خود و خنك بودن، مناسب ترين جنس شال يا روسري براي فصل گرماست، به راحتي اتو مي شود، كمتر از ساير جنس ها سر ميخورد

شال و روسري حرير: پارچه اي لطيف، خنك، سبك، نازك و لخت است، بدليل نازكي حجاب نداشتن، روسري هاي حرير بيشتر از شال حرير موجود است، به نسبت نوع نخي، قيمت آن گران تر است و سر خوردن آن به نسبت روسري با شال نخي بيشتر است.

شال و روسري ساتن: پارچه ي ساتن، نوعي پارچه براق است كه سطحي صاف دارد، معمولا پشتشان مات است به نسبت نمونه ي روسري ابريشمي ارزان تر است و بيشتر در تهيه روسري هاي مجلسي و رسمي كاربرد دارد.

شال و روسري ابريشم: شال يا روسري ابريشم سبك و لطيف و مقاوم هستند، چهار فصل استفاده شده و دير تر چروك مي شوند، معمولا براي محصولات مجلسي استفاده شده و گران قيمت هستند.

كيفيت ظاهري شال و روسري:

هنگام خريد روسري و شال، اگر براي خودتان خريد مي كنيد، به راحتي بيش از مد توجه كنيد، اگر براي شخصي هديه مي خريد، سليقه شخص مورد نظر مهمترين اولويت برايتان باشد، نه نظر فروشنده يا مد روز و … بسته بندي زيبا و شكيل هم از اهميت خاصي برخوردار است، دقت كنيد كه شال و روسري زده دار، نخ كش، لك، جابجائي چاپ و … نداشته باشد.

ترجيحا سعي كنيد هنگام خرید روسری مجلسی از فروشنده قول تعويض بگيريد كه اگر شخص مورد نظر شما، سليقه ي شما را نپسنديد، بتواند با سليقه خود، با شال يا روسري ديگري تعويض نمايد.

قيمت و قواره شال و روسري:

قواره شال و روسري:

معمولا هرچه قواره شال يا روسري بزرگتر باشد، بهتر و راحتتر است، مگر آنكه بزرگي زياد براي فصل گرما مناسب نباشد يا …سايز استاندارد روسري 90 سانت و شال 60-70 سانت عرض در 180 سانت طول مي باشد، اما پيشنهاد ما براي شال عرضي حدود 80 تا 1 متر (بدليل تا شدن و حجاب داشتن) و روسري قواره ايي حدود 100 تا 110 (بدليل گره خوردن و مشخض نبودن گردن) مي باشد، هرچند كه در كل قواره امري سليقه ايي است.

قيمت شال و روسري:

قيمت تك فروشي شال و رورسري بسيار متفاوت است، كيفيت، محل فروشگاه شال و روسري و … در قيمت تكفروشي شال و روسري بسيار موثر است اما مهمترين نكته آنكه حتما چند جا قيمت بگيريد و سپس اقدام به خريد نمائيد، گول تخفيف و حراج شب عيد و روز مادر و.. را نخوريد، بطور متوسط شال و روسري هاي ارزان قيمت بين 10 تا 20 هزار تومان، متوسط بين 20 تا 40 هزار تومان و گران قيمت بين 40 تا 200 هزار تومان مي باشد، قيمت ها مربوط مناطق متوسط تهران و سال 94 مي باشد.

محصول امروز:

در حراجی ویژه روسری شاپ روسری هاي دست دوز ترك با قواره ي بزرگ بين 100 تا 110 سانت هستند، اينها فاقد رنگبندي و داراي طرحبندي مختلف هستند و به دليل داشتن قيمت مناسب، جنس ابريشم و طرحهاي مختلف و متنوع، فروش آن در لا به لاي كارها سود آور است، قيمت عمده ي نمونه هاي مشابه در بازار تهران بين 20 تا 30 هزار تومان است، اين روسریهاي ابريشم بدليل رنگبندي ناقص بصورت زير قيمت تقديم مي گردد، چنانچه تهران هستيد خريد حضوري اين محصولات بدليل امكان انتخاب توسط خودتان پيشنهاد مي شود … براي عزيزان شهرستاني بصورت تصادفي انتخاب و ارسال مي گردد …

روسری ساتن | روسری ابریشمی

روسری ساتن از جمله روسری ها شیک و زیبایی هستند که مطابق سلیقه ی بسیاری از افراد جامعه امروز ایران قرار گرفته اند.

یکی از معایب این خرید روسری لیز بودن و سر خوردن از سر آن می باشد که این به دلیل جنس نخ و پنبه (روسری ابریشمی) بودن این روسری ها می باشد.

در ایران مدتی است که بازار خرید چنین روسری هایی بسیار داغ و پر از خبرهای جدید است، به همین جهت سایت روسری شاپ، مقاله ای را در این رابطه فراهم نموده تا دلیل محبوب بودن این نوع از روسری را جویا شود.

روسری ساتن به روسری هایی گفته می شود که بسیار نرم بوده و از جنس های پنبه و نخ باشند که همین عامل باعث سُر خوردن آن نیز می شود که برای عده ای از افراد ممکن است ایجاد ناراحتی نماید، اما ما در اینجا قصد داریم فقط مزایا و معایب آن را بررسی نماییم و سراغ فروشگاه های ارائه دهنده روسری ساتن در مطلبی دیگر خواهیم رفت.

در این مطلب روسری ابریشمی بر اساس مزایا، معایب، جنس، مکان های استفاده، رنگ، قواره، طرح، نحوه نگهداری و انواع مدل های جدید تا حدی که امکان بررسی آنها وجود داشته باشد مورد ارزیابی قرار می گیرند.

انتخاب روسری ساتن بر اساس رنگ

برای تولید روسری ابریشم از الیافی استفاده می شود که در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود. روسری‌هایی که در طیف رنگی تیره باشند مانند مشکی، قهوه‌ای، سبز تیره، آبی تیره، زرشکی و خاکستری رنگ‌هایی هستند که مناسب فصل های سرد سال (یعنی پاییز و زمستان) هستند.

طیف رنگ‌های صورتی، سفید، سبز روشن، زرد، نارنجی، آبی روشن و بنفش مناسب فصل‌های خنک تر مانند بهار و تابستان هستند.

هنگام انتخاب روسری براساس رنگ، باید گزینه هایی را مد نظر داشته باشید و رنگی را انتخاب کنید که مناسب ویژگی‌های ظاهری شما هم باشد.

  • متناسب بودن با رنگ پوست، چراکه تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی شما خواهد داشت.
  • متناسب بودن با رنگ مو (مشکی، قهوه ای، بلوند و… هر کدام که زیبایی شمارا 2 چندان می کند را انتخاب کنید
  • مورد آخر را نیز که در بالا بیان شد، باید به فصل مورد استفاده خود توجه کنید.

انتخاب روسری ساتن براساس قواره و اندازه

گزینه ی دیگری که در هنگام خرید روسری ساتن باید در نظر گرفته شود، قواره آن است. باید قبول کرد که هرچه قواره شال و روسری بزرگتر باشد، استفاده از آن آسانت تر خواهد بود.

85-90 سانتی‌متر سایز نرمال و قانونی برای روسری و عرض ۶۰-۷۰ سانتی متر و طول ۱۸۰ سانتی‌متر، سایز استاندارد شال است. البته اندازه های متفاوتی در بازار وجود دارد که شما می توانید متناسب با آن خرید خود را انجام دهید.

انتخاب روسری ساتن براساس طرح

طی سال های اخیر روسری های طرح دار ساتن بسیار جذابی وارد بازار شده است، که واقعا چشم نواز و زیبایی خاصی دارند، روسری با آبرنگی، حاشیه گل،  مدرن و طرح گل طرح هایی هستن که امروزه با برند هایی مانند گوچی، بری بری، هرمس درحال فعالیت هستند که در بازار نیز شاهد استقبال بالای خانوم ها قرار گرفته است.

مراقبت از روسری های ساتن

الیاف به کار رفته در روسری ابریشم الیاف حساسی هستند که باید تحت شرایط خاصی از آنها نگهداری شود در غیر اینصورت نیاز به خرید مجدد خواهید داشت چراکه این نوع از روسری ها به سادگی از بین خواهند رفت.

از معایب روسری ساتن، داشتن پتانسیل بالا جهت چروکی خواهد بود، که جهت جلوگیری از این مساله حتما هربار پس از استفاده از روسری آن را در رخت آویز خود آویزان کنید.

نحوه ی شستشو روسری ساتن

برای شست و شو روسری ساتن باید مقداری شوینده، آن را با ملایمت  و با دست بشورید، به این صورت الیاف روسری ابریشم به سادگی خراب نخواهند شد و تمیزی و زیبایی خود را حفظ خواهد کرد.

بهتره که با آب سرد شسته و پس از شست و شو، لباس را جهت خشک کردن مچاله نفرمایید!

در صورتی که لکه ای بر روی روسری خود مشاهده کردید، کنترل خود را از دست ندهید!

شست و شوی این روسری مراحلی دارد، که بدلیل جنس این نوع از روسری ها می باشد که پاک کردن لکه بسیار سخت می باشد و مانند سایر روسری های نخی نیست.

اگه لکه ای بر روی شال خود مشاهده کردید، آن را با آب سرد بشورید، البته یک راه حل دیگر نیز وجود دارد، اگر این لکه که بر روی روسری شماست شدیدا خودنمایی کرد مواردی مانند روغن و یا لوازم آرایشی، بهتر خواهد بود که قبل از اینکه اقدام به شستن نماید، مقدار کمی مواد شوینده خفیف رو دقیقا رو همون قسمتی که لک شده قرار دهید.

سپس همان قسمت را با انگشت مقداری بازی دهید تا زمانی که این مواد شوینده به بافت روسری نفوذ نماید، سپس پس از تقریبا 15 دقیقه شروع به شستن نمایید.

اگر روسری ابریشمی شما سفید باشد، باید از ترکیب مایع سفید کننده، براق کننده و آب سرد استفاده کنید، دقت نمایید که دقیقا طبق دستورالعمل درج شده بر روی بسته شوینده عمل کنید. روسری را کاملا در این محلول فرو ببرید و آن را به مدت یک ساعت خیس کنید. پس از یک ساعت، مجددا رنگ آن را بررسی نمایید.

اگر سفید شده بود، شستن با دست را شروع کنید. اگر هنوز لک بود، این محلول را از نو درست کنید و همین کارها را دوباره تکرار کنید.

دفتر توزیع: گلستان – مینودشت

تلفن پشتیبانی: 09117070701

ایمیل پشتیبانی: info@rosarishop.com

دکمه بازگشت به بالا