عمومیمعرفی کسب و کار

آیا سایبان های برقی از دوام و کیفیت بالایی برخورداراند؟

تفاوت سایبان برقی و سایبان مدرن در بابل چیست ؟

سایبان برقی در بابل یکی از جدیدترین تکنولوژی ها به شمار می رود که توانست با استقبال خوبی از جانب مشتریان روبرو شود. اگر یادتان باشد نسل قبلی سایبان ها به وسیله چوب و گونی راه اندازی می شد. این ابزارها نمی توانستند از عواملی مانند بارش باران ، برف و طوفان در امان باشند و در بسیاری از مواقع با پارگی , رنگ پریدگی و بسیاری از مشکلات دیگر مواجه بودیم. اما سایبان برقی به حل این مشکل پرداخت و با ارائه آن در بازار توانست به میزان زیادی به راحتی افراد کمک کند.

این نوع از سایبان ها به دلیل ساختاری که دارند قابل کنترل هستند و شما می توانید نحوه حرکت و میزان پوشش فضای موردنظر خود را تعیین کنید. این مساله موجب شده تا شما مشکلات ناشی از دارا بودن یک سایبان ثابت را نداشته باشید و بتوانید بر اساس شرایط جوی یا دلخواه خود تغییراتی در آن به وجود بیاورید.

مزایای سایبان برقی در بابل

  • سایبان های برقی در بابل دارای تنوع زیادی هستند. به طور مثال برخی از آن ها به صورت چتری و برخی دیگر به صورت تاشو هستند. این ساختار موجب شده تا شما بنا بر نوع محیط و فضایی که در اختیار دارید دست به انتخاب بزنید.
  • این نوع از سایبان ها به عنوان سایبان های الکترونیکی نیز شناخته می شوند. زیرا به وسیله جریان برق کار می کنند و به کمک این نیرو می توان وضعیت سایبان را تغییر داد.
  • امکان استفاده از ریموت موجب تسهیل کنترل سایبان برقی شده است. شما با وجود فاصله نیز می توانید برای تغییر موقعیت یا باز و بسته شدن سایبان اقدام کنید.
  • بارش های فصلی یکی از عواملی است که می تواند موجب آسیب به محیط مورد نظر شود. برای جلوگیری از تاثیر این بارش ها می توانید موقعیت سایبان را تغییر دهید. زیرا انعطاف پذیری یکی از مشخصه های بارز سایبان برقی است.

نحوه عملکرد سایبان های برقی در بابل

سایبان های برقی در بابل از پروفیل های آهنی و فلزی ساخته شده اند که با لولا و جک های پنوماتیک به یکدیگر متصل می شوند. لایه پوششی که بر روی آن ها قرار می گیرد از متریال مختلفی ساخته می شود که انتخاب این متریال بر روی قیمت نهایی سایبان تاثیر مستقیمی دارد.

برخی از سایبان هایی که تحت عنوان سایبان اتوماتیک تولید می شوند دارای سنسور های مخصوص هستند که می توانند به طور هوشمند میزان تابش آفتاب و شرایط بارندگی را تشخیص دهند. به طور مثال آن ها را به نحوی تنظیم می کنیم که در صورت تابش نور مستقیم خورشید تغییر موقعیت دهند.

 چرا سایبان های برقی در بابل نسبت به سایبان های سنتی ارحجیت دارند؟

امکان ایجاد پوشش کامل در بابل

سایبان های سنتی این امکان را نداشتند که پوششی کامل را به وجود آورند. به همین دلیل سایبان های برقی با استقبال بالایی مواجه شدند. یکی از دلایل ارجح بودن این سایبان ها به نوع قدیمی و سنتی این است که می توانند پوششی کامل را در محیط به وجود آورند.

تنوع رنگ و طرح

سایبان های سنتی از جذابیت و زیبایی برخوردار نبودند اما سایبان برقی به دلیل جلوه ای که دارد گزینه مناسبی برای نصب در منازل و اماکن است. تنوع طرح و رنگ موجب شده تا دست مشتری در هنگام انتخاب باز باشد. به طور مثال می تواند رنگی را انتخاب کند که با نمای ساختمان و یا حیاط هماهنگی داشته باشد و به زیبایی آن بیفزاید.

سایزهای مختلف

اجرای سایبان های برقی در تمام ابعاد قابل انجام است. حداکثر سایزی که می توان برای آن در نظر گرفت عرض 6 متر و قابلیت بازشوندگی تا 3 متر است. این ابعاد برای حیاط های بزرگ و مساحت های بالا نیز بسیار مناسب است.

سبک

شاید تصور کنید که سایبان های الکترونیکی دارای وزن بالایی هستند اما این تصور کاملا اشتباه است. چرا که این سایبان ها به دلیل بکارگیری آلومینیوم در آن ها و یراق آلات مخصوص دارای وزن بسیار پایینی هستند که این مساله نصب , تعمیرات و نگهداری از آن را تسهیل می کند. در مواقع اضطراری و در شرایط ضروری به هنگام قطعی برق یا موقع تعمیر سایبان، شما نمی‌توانید از ریموت سایبان برقی استفاده کنید اما می‌توانید به صورت دستی سایبان‌ را باز و بسته کنید.

رنگ الکترواستاتیک

سایبان های برقی دارای پوششی از جنس رنگ الکترواستاتیک هستند. این نوع از رنگ ها موجب می شود تا لایه بیرونی آن در مقابل گرما , سرما , تابش مستقیم نور خورشید و بسیاری از آسیب های محیطی مانند رطوبت در امان باشد. استفاده از رنگ های الکترواستاتیک علاوه بر حفظ کیفیت لایه و افزایش طول عمر آن می تواند زیبایی بی نظیری را به آن ببخشد.

امکان چاپ طرح

یکی از مشخصه های سایبان های برقی این است که به دلیل ساختاری که دارند این امکان را در اختیار شما قرار می دهند تا طرح ها و لوگوهای مختلفی را بر روی لایه پوششی آن چاپ کنید. این کار باعث افزایش زیبایی سایبان و هماهنگی آن با محیط می شود.

امکان نورپردازی

اگر قصد دارید از سایبان های برقی در سالن های بزرگ استفاده کنید این قابلیت در اختیار شما وجود دارد که بتوانید با ابزارهای مختلف آن را نورپردازی کنید. معمولا نورپردازی به وسیله لامپ های LED  انجام می شود که بسیار کم مصرف و دارای طول عمر بالا هستند.

عدم نیاز به نیروی مکانیکی

در نسل قدیم سایبان ها برای باز و بسته کردن آن نیاز به نیروی مکانیکی و زور بازو بود. این مساله موجب می شد تا همیشه نتوانیم آن را باب میل خودمان تغییر دهیم .اما سایبان های برقی برای تغییر موقعیت هیچ گونه نیازی به نیروی مکانیکی ندارند و تنها به وسیله یک ریموت کنترل قابل هدایت هستند.

 نصب سیستم های سرمایشی و گرمایشی

یکی دیگر از ویژگی ها و مشخصه های جالب این نوع از سایبان های مدرن امکان نصب سیستم های سرمایشی و گرمایشی است. اگر قصد دارید این سایبان را در سالن های بزرگ نصب کنید می توانید سیستم های سرمایشی و گرمایشی را بر روی آن ها نصب کنید

انواع سایبان برقی در بابل

شما در مکان نصب سایبان های برقی هیچ گونه محدودیتی ندارید زیرا با توجه به ویژگی ها و مزایایی که درباره آن گفتیم شما علاوه بر محیط های روباز می توانید در محیط های بسته نیز از آن استفاده کنید. اما سایبان های مدرن دارای چندین مدل مختلف هستند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

بازویی

همان طور که از نام این مدل پیداست باز و بسته شدن سایبان های بازویی به وسیله بازوهایی که در اطراف آن نصب می شود قابل انجام است. این بازوها به وسیله یراق آلات مخصوص مانند لولاها به بدنه اصلی نصب شده و زمانی که دکمه ریموت کنترل را فشار می دهید بر اساس خواسته شما تغییر جهت و موقعیت می دهند .

چتری

عملکردی مانند چتر دارد و بر اساس همان سیستم باز و بسته می شود. بدین ترتیب که دارای یک محور مرکزی و اصلی است که معمولا دارای یک ستون می باشد و سیستم آن با حرکت تسمه های فلزی انجام می پذیرد.

کرکره ای

آیا با نحوه باز و بسته شدن درب کرکره ای آشنا هستید؟ سایبان های کرکره ای هم دقیقا مشابه این درب ها عمل می کنند و لایه های پوششی مختلفی بر روی آن ها نصب می شود که بر کیفیت و قیمت آن ها تاثیرگذار است.

جمع شونده

دارای چارچوب اصلی هستند که به طور ثابت بر روی سقف سایبان قرار می گیرند . در هنگام باز و بسته شدن تنها بخشی از آن باز شده و تغییر جهت می دهد.

در بابل چیست؟ انواع سایبان و مزایای آنها در ساختمان در بابل

سایبان ساختمان در بابل

سایبان یک سقف ثابت یا جمع شونده است که به قسمت خارجی دیواره‌های یک ساختمان متصل می‌شود و در منازل، اماکن تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از سایبان ها می‌توانید از فضای مدنظر خود مانند تراس، بالکن، پارکینگ های بدون سقف، با کنترل میزان نور آفتاب یا محافظت در زمان بارش لذت ببرید. ناگفته نماند که سایبان‌ها یک اثر هنری محسوب می‌شوند و یک نوع المان معماری هستند که به فضای شما اعم ازپارکینگ، بالکن، تراس، استخر، رستوران، تالار، ویلا، هتل…. نمایی زیبا می‌دهد.

مزایای استفاده از سایبان در بابل

در سایبان هایی که حالت جمع شونده دارند این امکان ایجاد می شود تا در زمان‌های تابش شدید خورشید یا باران شدید سایبان را باز کنند و حفاظتی در مقابل آنها ایجا کنند. بررسی های انجام شده نشان می دهند که هوای زیر سایبان می‌تواند تا 20 درجه خنک تر باشد. همچنین عدم ورود نور مستقیم آفتاب به فضای داخل خانه ها موجب جلوگیری از گرمای زیاد و استفاده بیشتر از تهویه هوا می‌شود لازم است به این نکته اشاره کنیم که این کار باعث کاهش هزینه‌های تهویه هوا می‌شود.

سایبان ساختمان در بابل

سایبان ها به نوعی یک محافظ در مقابل نور خورشید برای اثاثیه منزل محسوب می‌شوند این حفاظت باعث می شود تا رنگ قالی ها ولوازم خانگی در اثر نور شدید خورشید تغییر نکند. ایجاد فضا یکی دیگر از نکات مثبت می باشد، در صورت نداشتن فضایی برای استفاده از محیط بیرون خانه یا ایجاد یک پاسیو زیبا می توانید از سایبان استفاده کنید و یا حتی به راحتی آلاچیقی کوچک جهت نشستن و دورهمی های خانوادگی بوجود آورید.

  • راحتی کودکان شما هنگام بازی در فضای باز
  • ایجاد سایه خنک و هوایی بهاری و مطبوع و کاهش دمای هوا تا 15 درجه سانتیگراد
  • کاهش مصرف انرژی
  • امنیت
  • سلامت محیط و سلامت جسمی

سایبان ها به عنوان یک اِلِمان معماری در بابل

نکته بسیار جالبی که درباره استفاده از سایبان ها وجود دارد این است که می توان آنها را به عنوان یک اِلِمان معماری در طراحی نما نیز استفاده کرد. سایبان های پیش ساخته پتانسیل بسیار زیادی برای فرم دهی، دیزاین و نورپردازی دارند و با کمی دقت و توجه در طراحی و ساخت سایبان های پیش ساخته نمای فوق العاده ای به فضا می‌دهد.

انواع سایبان ساختمان در بابل

اضافه کردن یک سایبان به خانه سرمایه گذاری بسیار خوبی است. سایبان ها را می توان بر روی درها، پنجره ها، پاسیوها یا روی حیاط نصب کرد. این سایبان ها مخصوصا بعد از نصب روی پنجره ها با کاهش نور خورشید و انعکاس نور بهره وری انرژی را افزایش می دهند. این روش همچنین با محافظت از شما در برابر خورشید و باران میزان استفاده شما از فضای باز را نیز افزایش می دهد. بعد از تصمیم گیری برای بهبود فضای خانه یا محل اداره خود با یک سایبان، باید سبک، پوشش و انواع سایبان را انتخاب کنید.

سایبان ساختمان

سایبان های ساختمان به دو نوع سایبان های ثابت و سایبان های متحرک تقسیم می شوند. سایبان پیش ساخته ثابت در محل هایی مثل بالای درب و پنجره ها و یا بالکن ها نصب می شود و دیگر قابل جابجایی نیست. سایبان پیش ساخته متحرک را بعد از نصب در محل نیز می توان حرکت داد. در  بسیاری از مراکز خرید و مغازه ها از سایبان های متحرک استفاده می شود تا بتوان اندازه سایبان را بر اساس تغییر جهت تابش خورشید در طول روز کنترل کرد. سایبان های متحرک نیز شامل انواع دستی و برقی است.

 

دکمه بازگشت به بالا