فرهنگ و هنر

ابراز تعجب سیدجواد هاشمی از تغییر نکردن یکی از مدیران تلویزیون

سید جواد هاشمی در خصوص تغییر مدیران تلویزیون با بیان اینکه از معاون جدید سیما اطلاعی ندارم، ابراز تعجب کرد که مدیران چندین شبکه تلویزیونی از جمله شبکه های یک و دو تغییر کرده اند، اما مدیر شبکه سه همچنان فعال است. با همین رویکرد

سید جواد هاشمی، بازیگر و کارگردان در گفت وگو با امروزنگار، درباره انتخاب معاون جدید سیما و متعاقب آن تغییر مدیران شبکه های تلویزیونی و همچنین جوانان در صدا و سیما اظهار کرد: ایشان را نمی شناسم. (معاون مدیر) نمی توانم نظر بدهم، اما در کل فکر می کنم رادیو را باید به جوانان سپرد.

بیشتر بخوانید:

* مردم دنبال سریالی هستند که یک ساعت به هیچ چیز فکر نکند

* مهدی فخیم زاده: نتیجه این تصمیمات تا دو سال دیگر مشخص می شود

هاشمی سه بعد مهمی را که مدیران تلویزیون باید مدنظر داشته باشند برشمرد و برای تبیین این سه بعد گفت: اول به روز رسانی تلویزیون است. عنصر دوم که مهمتر از عنصر اول است، بازگرداندن مخاطب جوان به تلویزیون است. اکثر افراد جامعه ما را جوانان تشکیل می دهند اما متاسفانه جوانان نیز کمترین تعداد بیننده تلویزیون را تشکیل می دهند. اگر جوانی مسئولیت را بر عهده بگیرد، این مشکل قابل حل است. شاید جوانی به این مشکل کمک می کند. عنصر سوم شجاعت است که از دو عنصر اول مهمتر است. جوانان ممکن است شجاعت بیشتری داشته باشند. الان متاسفانه سالمندان از هم می ترسند. در واقع موضوع ممیزی و سانسور در تلویزیون روز به روز بدتر می شود. فیلم هایی که 10 سال پیش از تلویزیون پخش می شد، اکنون دوباره بررسی می شود و سپس پخش می شود که خنده است. جوانان ممکن است بتوانند با شجاعت بخشی از فقدان را جبران کنند.

پاسخ این بازیگر به پیشنهادش برای مدیران و معاون جدید سیما برای بهبود وضعیت تلویزیون چه بود؟ وی گفت: باید به روز و آگاه باشند که مخاطب جوان تقریبا از دست رفته است. اگر بخواهم بدون سانسور صحبت کنم، اولین چیزی که در مورد مدیر شبکه 3 باید بگویم این است. اکثر مدیران تغییر کردند و هرگز تغییر نکردند! شبکه جوان دست آنهاست و به ندرت جوانان شبکه سه را می بینند، تماشای فوتبال موضوع دیگری است، آنها می توانند از رسانه های دیگر هم فوتبال تماشا کنند. به جز فوتبال، جوانان چه برنامه ای را در شبکه سه دنبال می کنند؟ آیا مدیر شبکه اصلا از این وضعیت آگاه است؟ من خیلی تعجب کردم! آقای فروغی هم دوست ماست اما به صراحت می گویم که هیچ وقت از مدیریت صدا و سیما بهره ای نبرده و نمی دانم هنوز چطور است.

هاهمي در پايان گفت: معتقدم معاون جديد سيما اگر قرار است موفق باشد بايد بدون ترس و دلهره نگاه كلي به تلويزيون را تغيير دهد در غير اين صورت مخاطبان روزمره خود را از دست خواهد داد. رئیس سازمان صدا و سیما به صراحت گفته است که ما مخاطب خود را از دست داده ایم. اگر می خواستند زندگی جدیدی بگیرند، همین که مدیران را عوض کردند، یعنی می خواستند این کار را بکنند، اما مدیر شبکه 3 را عوض نکردند!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا