استانی

ابلاغ دستورکار احتیاطی فصل پاییز در هرمزگان

به گزارش امروزنگار، مهرداد حسن زاده گفت: معمولاً نمی توان رویدادهای جوی را از چند ماه قبل پیش بینی کرد، اما باید برای واکنش مناسب در مواقع اضطراری و وقوع چنین حوادثی آمادگی داشت.

وی ادامه داد: برنامه کار احتیاطی فصل پاییز و زمستان برای آمادگی برای واکنش مناسب در صورت بروز بحران احتمالی ابلاغ شده و تاکیدات لازم بر فرمانداران و اعضای تیم های مدیریت بحران را در بر می گیرد.

وی گفت: بر اساس این برنامه کاری برای پایش مخاطرات جوی و اطلاع رسانی لازم، برگزاری منظم ستاد بحران شهرستان و کمیته بحران دستگاه های اجرایی، شناسایی نقاط پرخطر، پایش و بررسی پل های کم ارتفاع به ویژه سوخت ذخیره مورد نیاز. . تجمیع و استقرار نانوایی ها و صنایع و مناطق صعب العبور، دستگاه های تخصصی مانند ماشین های آتش نشانی و آمبولانس، مانورهای شهری و دوره های آموزشی عمومی و ویژه ادارات امداد و خدمات دولتی، بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در زمان نیاز. پیش بینی بحران، تاسیسات و تجهیزات ساحلی و دریایی، لایروبی تاکید بر رودخانه های کوچک و رودخانه ها و کانال های محدود به مناطق مسکونی و پیرایش درختان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: همچنین بر افزایش ارتفاع دیوارهای حفاظتی، جلوگیری از ساخت و ساز در بستر رودخانه ها، تخلیه نخاله های ساختمانی به آبراه ها و اطمینان از محیط های صنعتی حساس تاکید شده است.

48

دکمه بازگشت به بالا