بین المللی

اتحادیه «علمای مسلمان» عادی‌سازی روابط آنکارا با تل‌آویو را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین امروزنگار، «اتحادیه جهانی علمای مسلمان» اظهارات متهم به استقبال از عادی سازی مجدد روابط ترکیه با رژیم اشغالگر صهیونیستی را به طور کامل تکذیب و آن را «جعلی» توصیف کرد. بیانیه “.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبریعربی 21اتحادیه علمای مسلمان در بیانیه ای اعلام کرد که گزارش هایی در رسانه ها مبنی بر استقبال این اتحادیه از احیای روابط تل آویو و ترکیه که با سفر رهبر رژیم صهیونیستی به آنکارا در ماه مارس آغاز شد، منتشر شد.

اتحادیه خاطرنشان کرد که سفر هرتزوگ به ترکیه را محکوم می کند و آن را “گامی در جهت عادی سازی” می داند که رد و محکوم شد. وی همچنین گفت که از استقبال رسمی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از همتای خود هرتزوگ متاسف است. دنیای علمای مسلمان در ادامه بیانیه خود از مردم خواست که در دام کمپینی که عمداً به دنبال بدنام کردن اتحادیه جهانی علمای مسلمان است، نیفتند.

اتحادیه علمای جهان اسلام وی تاکید کرد که در حمایت خود از آرمان فلسطین قاطعانه می ایستد. كمك به ملت فلسطين با تمام امكانات مادي و معنوي موجود در مقاطع مختلف يك تعهد مشروع، يك نياز انساني و يك وظيفه است.

بیانیه اتحادیه همچنین حاکی از آن است که هر کسی که از آزادی بیان برای ترویج اتهامات نادرست علیه اتحادیه استفاده کند تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت و به اعتبار و وظایف آن لطمه خواهد زد.

این در حالی است که رسانه ها و منابع عربستان، مصر و مصر به طور گسترده با انتشار بیانیه ای جعلی، اتحادیه «علمای مسلمان» را به حمایت از ترکیه برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی متهم کردند.

روز چهارشنبه 17 اوت (26 مرداد) ترکیه و رژیم صهیونیستی عادی سازی کامل روابط خود را اعلام کردند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و یایر لاپید نخست وزیر ترکیه که تلفنی با یکدیگر گفتگو می کردند تصمیم خود را برای بازگشت به روابط دیپلماتیک بین دو طرف اعلام کردند.

روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی از ۱۲ سال پیش پس از حادثه کشتی «ماوی مرمره» تحت فشار بوده است. در مورد ارتش آویو تل در سال 2010 نیروی دریایی [ناوی مرمره] یک حامل کمک های بشردوستانه به غزه تحت عنوان “ناوگان آزادی” با 10 سرنشین مورد حمله قرار گرفت و کشته شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا