استانی

احتمال شعله‌ور شدن کرونا به دلیل تعطیلی های نوروزاحتمال تشدید بیماری عروق کرونر به دلیل تعطیلات نوروزی

جندی شاپور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به در پیش بودن اعیاد و مراسم مذهبی نوروزی و همچنین ارائه هشدارها، سیستم بهداشت و درمان باید آمادگی لازم برای شیوع بیماری را داشته باشد.


به گزارش خبرنگار امروزنگار از اهواز، محمدحسین سرمست امروز شنبه 22 اسفندماه 93 در جلسه ستاد استانی کرونا که در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به روند کاهشی مراجعه بیماران به مراکز درمانی و بیماران بستری پس از کاهش سرعت گفت: تعداد بازدیدکنندگان سالن را افزایش دهید سلامتی و تعداد بیمارستان ها 41 درصد کاهش یافته است، اما در هفته های اخیر، کاهش کاهش یافته و ثابت مانده است.

وی گفت: این موضوع باعث شده است که به ویژه شهرهای بزرگ از دولت قرمز بازنشسته شده و در حالت نارنجی باقی بمانند. وضعیت نارنجی هم شبیه وضعیت قرمز است و باید احساس خطر کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان با بیان اینکه پیک فعلی کوتاهتر از دو پیک کرونری قبلی است، گفت: اما به دلیل تعطیلی های قریب الوقوع است. انویسروز و شعائر دینی نیز باید هشدارهایی را به سیستم ارائه دهد مراقبت های بهداشتی آماده باشید زیرا ممکن است بیماری افزایش یابد

بیشتر بخوانید:


ارز i

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دکمه بازگشت به بالا