جامعه

احراز صلاحیت در رتبه‌بندی معلمان جدی است/آموزش از اول مهرماه حضوری است

در طبقه بندی معلمان کیفیت جدی وجود دارد/ آموزش از اول مهر به صورت حضوری است

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش از اول مهرماه به صورت حضوری خواهد بود و قطعی است، گفت: اگر دلیلی برای تعطیلی وجود داشته باشد، مدرسه آخرین مکان خواهد بود. من این را نمی گویم، مطالعات بین المللی می گوید. دانش آموزان بالای 12 سال و مربیان باید دوز تقویت کننده واکسن را تزریق کنند.

به گزارش امروزنگار، یوسف نوری در پایان سی و ششمین اجلاس مدیران و مدیران آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با بیان اینکه سه چالش بزرگ پیش رو داریم، اظهار کرد: اولین چالش ضعف نظام حکمرانی است. مثلا مدرسه غیردولتی درست کردیم به وزیر اجازه نمی دهند یا در مدرسه دولتی مدیر را با همکاری اولیا، کارشناس ارزیابی عملکرد وزارتخانه راه ندادند، البته اینها چیزهایی است. از گذشته
وی گفت: دوم اینکه در آموزش و پرورش جهت گیری های ضد عدالت داریم از جمله اعزام سرباز معلم به مناطق دورافتاده، کاهش مدارس مسکونی و پایان دادن به تغذیه دانش آموزان. به کاهش کیفیت خدمات آموزشی توجه کنید.
وزیر آموزش و پرورش به مدیران آموزش و پرورش گفت: ثبت نام مدارس را تکمیل کنید. تاکنون 14 میلیون ثبت نام انجام شده است. اعلام کردم ثبت نام دوره اول ابتدایی به صورت مشروط تایید شود. تا زمانی که طبقه بندی را انجام ندهید، نمی توانیم به استان ها نیرو اختصاص دهیم.
نوری گفت: باید کسری واقعی نیروی انسانی را جبران کنیم، فردا آخرین جلسه کسری نیروی انسانی استان ها را خواهیم داشت.
وی ضمن تاکید بر اینکه آموزش تک به تک از اول مهرماه اجرا می شود و قطعی است، گفت: اگر دلیلی برای تعطیلی وجود داشته باشد، مدرسه آخرین جایگاه را خواهد داد. من این را نمی گویم، مطالعات بین المللی می گوید. دانش آموزان بالای 12 سال و مربیان باید دوز تقویت کننده واکسن را تزریق کنند.
وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: کیفیت در رده بندی معلمان جدی است، پس درست نیست که بگوییم مدرک ها همین طور داده شده است. عجله نکنید و به همه مدرک بدهید و حتی به یک نفر هم بی انصافی نکنیم.
نوری با اشاره به اینکه بیش از 5500 مدرسه فاقد سرویس بهداشتی و آبنما هستند که باید تجهیز شوند، گفت: تا پایان سال مدارس ایمن بالای 10 دانش آموز جایگزین مدارس بتنی و سنگی می شود.
وی همچنین با توصیه به جدی گرفتن حفظ قرآن کریم گفت: دارالقرآنی را که کار نمی کند به سازمان دارالقرآن می دهیم تا از آنها استفاده کند. تقویت دارالقرآن. سرود دانش آموزان را سر میز بیاورید. هر چه آنها واضح تر باشند، گروه های زیرزمینی کمتری وجود داشته باشد، کودکان نیاز بیشتری به ابراز وجود دارند.
وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: مدارس در ایام اربعین آماده پذیرایی از زائرین باشند. دستگاه های سرمایشی پنج استان مرزی آماده شود. همچنین اردوهای دانش آموزی را فعال کنید.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا