جامعه

اختیار حضور دانش‌آموزان در مدارس به استان‌ها واگذار شده است

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره حضور یا عدم حضور دانش آموزان در کلاس های درس در شرایط فعلی تاج در کشور گفت: به دانش آموزان حق تحصیل حضوری یا غیرحضوری داده شد و مسئولان حوزه این و مطالب مربوطه. ستاد در استان ها با توجه به وضعیت استان خود، وضعیت تاج را رعایت کرده و در این زمینه تصمیم گیری می کنند.

حسینعلی شهریاری در گفت وگو با امروزنگار، درباره فعالیت مدارس و نحوه حضور دانش آموزان در کلاس های درس مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: اختیار تصمیم گیری در این خصوص به ستاد ملی مبارزه با کرونا استان داده شده است. به عنوان مثال اکنون دانشجویان سیستان و بلوچستان به صورت غیرحضوری تحصیل می کنند؛ بنابراین به استان ها حق تحصیل حضوری یا غیرحضوری داده شد و مسئولان این رشته و ستادهای مربوطه در استان ها با توجه به وضعیت موجود استان خود شرایط کرونری را رعایت کرده و در این زمینه تصمیم گیری کنند.بگویید هر مدرسه باید شخصاً فعال باشد.

وی افزود: در شهر تهران تا جایی که اطلاع دارم هیچ اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس وجود ندارد و دانش آموزان ممکن است به صورت غیرحضوری در کلاس حاضر شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه وضعیت فعلی کشور در حوزه آمیکرون خوب نیست. پروتکل ها و توصیه های وزارت بهداشت در این زمینه اغلب رعایت نمی شود و متاسفانه در بسیاری از موارد تجمعاتی برگزار می شود. بنابراین مردم باید به توصیه ها و پروتکل ها توجه کنند. مثلاً سعی کنید در جلسات شرکت نکنید و یا در صورت ناچار به حضور بخصوص در فضاهای مسقف حتماً از دو ماسک استفاده کنید، فاصله ها را رعایت کنید، از تردد غیرضروری و بازدید از سالن ها و سالن ها پرهیز کنید. با توجه به زمان کوتاهی که افراد ماسک صورت خود را برمی دارند، ویروس می تواند افراد زیادی را در آن محیط آلوده کند.

وی بیان کرد: از سوی دیگر تکمیل واکسیناسیون عمومی و دریافت آن از مردم بسیار مهم است، اگرچه هنوز هم بسیاری از مردم با تزریق واکسن مخالف هستند، طبق بررسی‌های انجام شده در مرکز ملی تاج، مرگ و میر و شدت بیماری. i احتمال مرگ و میر در افرادی که واکسینه نشده اند بسیار بیشتر از کسانی است که واکسینه شده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا