سلامت و تندرستی

ادعای کره شمالی در مورد منشاء کرونا در این کشور

پیونگ یانگ بر این باور است که بالن های ارسال شده از کره جنوبی عامل همه گیری کرونا در کره شمالی هستند.

به گزارش امروزنگار، کره شمالی امروز (جمعه) اعلام کرد که اپیدمی کرونا در این کشور با ابتلای افراد در تماس با بالن های ارسالی از کره جنوبی به این کشور آغاز شده است.

مقامات پیونگ یانگ قبلاً پیشنهاد کرده بودند که شهروندان کره شمالی از طریق بالون های آلوده به ویروس کرونا که از سمت کره جنوبی پرتاب می شوند، به ویروس کرونا مبتلا شوند.

در سال‌های اخیر، کره شمالی بارها خشم خود را از توزیع اعلامیه‌های تبلیغاتی علیه دولت پیونگ یانگ توسط بالن‌هایی که از کره جنوبی به خاک کره شمالی ارسال می‌شود، ابراز کرده است.

با این حال، مقامات کره جنوبی احتمال آلوده بودن بالون های ارسال شده به کره شمالی به ویروس کرونا را رد کرده اند.

با این حال، رسانه دولتی کره شمالی به نقل از مراکز پیشگیری از همه گیری این کشور اعلام کرد که نمونه هایی از ویروس کرونا در شهر “ایفو” در نزدیکی مرز جنوب شرقی کره شمالی کشف شده است.

بر اساس اعلام آنها، تست ویروس تاج یک سرباز 18 ساله و یک کودک 5 ساله در اوایل فروردین ماه پس از قرار گرفتن در معرض “اشیاء مشکوک” در این شهرستان مثبت شد.

مقامات بهداشتی کره شمالی در بخشنامه ای «اضطراری» از شهروندان این کشور خواستند اشیای مشکوک را برای تخریب به مقامات مربوطه تحویل دهند.

با این حال، در این گزارش ها به هیچ ماده مشکوکی اشاره نشده است و دولت کره جنوبی کمپین های تبلیغاتی علیه رهبران کره شمالی را با استفاده از اعلامیه ها در مرز دو کشور ممنوع کرده است.

برخی تحلیلگران بر این باورند که کره شمالی در تلاش است تا شهروندان خود را متقاعد کند که همه گیری ویروس کرونا در این کشور از طریق اعلامیه ها یا سایر اقلام ارسال شده به کشور توسط بالن ها در حال گسترش است.

به گزارش یورونیوز، کره شمالی پس از ادعای بحث برانگیز خود مبنی بر عاری بودن این کشور از ویروس کرونا برای بیش از دو سال، سرانجام در 12 می امسال به اپیدمی کووید-19 اعتراف کرد.

به گزارش رسانه دولتی کره شمالی، از زمان شیوع بیماری همه گیر کرونا در این کشور، حدود 73 نفر جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا