حوادث

ارائه خدمات به بیش از ۸۰ هزار زائر اربعین از سوی هلال احمر/ آماده باش کامل سازمان امدادونجات

رئیس سازمان امداد هلال احمر از خدمات رسانی به بیش از 80 هزار زائر اربعین از ابتدای شهریور ماه خبر داد.

مهدی ولی پور در گفت وگو با امروزنگار وی در خصوص خدمات ارائه شده توسط سازمان امداد و نجات هلال احمر به زائران اربعین حسینی گفت: سازمان امداد و نجات هلال احمر از ابتدای شهریورماه 1205 مرکز عملیاتی دائمی و موقت برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی ایجاد کرده است. به همین منظور در 12 نقطه مرزی پاسگاه های مرزی مستقر و 19 بالگرد غیرنظامی نیز به حالت آماده باش درآمده اند تا در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی در اسرع وقت به محل برسند.

وی با بیان اینکه هفت کمپ برای اسکان زائران ایجاد شده است، گفت: یک هزار و 100 چادر نیز در این مدت برپا شده است. در مجموع این امکانات و تجهیزات از ابتدای شهریور تاکنون پذیرای 80 هزار و 324 زائر و زائر بوده است. در این مدت به 38 هزار و 216 نفر اسکان اضطراری و به 29 هزار و 900 نفر خدمات درمانی سرپایی ارائه شد.

ولی پور با بیان اینکه یک هزار و 393 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: از 10 هزار و 815 نفر آزمایش قند و فشار خون گرفته شد و 7 هزار و 200 ماسک بین زائران توزیع شد. حدود 13000 بطری آب معدنی، 1130 اسپری ضدعفونی کننده و … از دیگر اقدامات توزیع شد.

رئیس سازمان امداد جمعیت هلال احمر نیز با بیان اینکه توزیع مطالب آموزشی به زائران در سال جاری در دستور کار ما قرار گرفته است، گفت: در این مدت 26 هزار و 720 رسانه آموزشی اعم از بروشور و … در سال جاری توزیع شد. علاوه بر این، 27120 نفر آموزش حضوری دریافت کردند.

وی تاکید کرد: فعالیت های سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تا پایان ماموریت اربعین و بازگشت زائران ادامه خواهد داشت و تمامی امکانات در این زمینه در آماده باش کامل قرار گرفته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا