بین المللی

ارتش آمریکا 12 سایت نظامی را به دولت کره جنوبی پس می‌دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین امروزنگار ، خبرگزاری رسمی کره جنوبی از توافق سئول و واشنگتن برای بازگرداندن 12 سایت نظامی تحت کنترل آمریکا در کره جنوبی خبر داد.

براساس این گزارش ، یکی از این سایت های نظامی در مرکز سئول ، پایتخت کره جنوبی واقع شده است.

پیش از این ، دولت کره جنوبی با تأکید بر اینکه تخلیه این سایت ها باعث به تعویق افتادن برنامه های توسعه دولت کره جنوبی در مناطقی شده است که سایت های نظامی در آن قرار دارند ، خواستار بازگشت سایت های نظامی شد.

یونهاپ گفت ، مقامات در سئول و واشنگتن در طی یک نشست مجازی در مورد اعزام نیروهای آمریکایی در کره جنوبی توافق کردند که علی رغم اختلاف نظر در مورد پاکسازی و هزینه های زیست محیطی ، سایت ها را بازگردانند.

با این حال ، هر دو طرف توافق کردند که در مورد ارزیابی آلودگی ، مدیریت آلودگی پسماند و سایر موارد مشاوره دهند.

سایت های نظامی بازگشت به دولت کره جنوبی شامل دو پایگاه بزرگ نظامی یونگسان-گریسون در مرکز سئول و چهار سایت دیگر در پایتخت کره جنوبی است که توسط نیروهای آمریکایی نگهداری می شود.

این اولین بار است که ارتش ایالات متحده سایت های تحت کنترل خود را در مجتمع نظامی Jungsan-Grayson ، که مقر اصلی ارتش ایالات متحده بود ، به کره جنوبی تحویل می دهد. سئول قصد دارد این منطقه را به پارک تبدیل کند.

پیرامون این توافق نامه ، ایالات متحده حدود 1.45 میلیون متر مربع زمین را به دولت کره جنوبی تحویل خواهد داد ، از جمله اردوگاه هالیبرن در داگو ، اردوگاه جکسون و کمپ سیار در اوجیونگ بو و “مجموعه گلف سانگنام” در شهر هانام.

ارتش ایالات متحده از پایان جنگ کره 1953 بیش از 48000 سرباز در خاک کره جنوبی مستقر کرده است.

استقرار پایگاه های نظامی ایالات متحده بسیاری از مشکلات را ایجاد کرده است ، از جمله آلودگی محیط زیست ، و جنایات ارتش آمریکا در این کشور ، و علیرغم مخالفت عمومی با حضور نیروهای آمریکایی در این کشور ، دولت سئول هنوز خوشحال است که اخراج SA از کشور. خودش را نشان نداد.

در همین حال ، دولت سئول برخی از هزینه های جاری ارتش ایالات متحده را پرداخت می کند.

انتهای پیام /


دکمه بازگشت به بالا