بین المللی

اردوغان: به دنبال ایجاد عصر جدید در منطقه با همراهی باکو هستیم

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مراسمی در استان ارزروم در شرق این کشور گفت: همراه با جمهوری آذربایجان در حال ساختن دوران جدیدی در منطقه هستیم. با پیشرفت ارمنستان در صلح، امنیت و آرامش، همه چیز سرعت خواهد گرفت.

وی همچنین تاکید کرد که ترکیه با چشم انداز ابتکار «عصر ترکیه» برای مهم ترین رویداد تاریخ هزار ساله خود در منطقه آماده می شود.

در پایان اکتبر 2022، اردوغان که رهبر حزب حاکم عدالت و توسعه است، در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری، در حالی که ترکیه برای جشن صدمین سالگرد تاسیس این کشور آماده می شود، مجموعه ای از برنامه ها، پروژه ها و اهداف را پیشنهاد کرد. ریاست جمهوری برای جشن گرفتن جمهوری ترکیه در سال 2023. آماده می کند

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: از یک سو در حال تقویت روابط خود با جهان اسلام و از سوی دیگر در حال ادغام با جهان ترکیه هستیم. در همین حال، ما با آفریقا و بالکان متحد می شویم. آنکارا روابط خود با روسیه، چین، اوکراین و ایالات متحده را فراموش نکرده است.

اردوغان با اشاره به اینکه استان ارزروم در شرق کشور یکی از مهمترین نقاطی است که به ترکیه اجازه می دهد مرکز حمل و نقل و تجارت نفت و گاز طبیعی از آسیا به اروپا باشد، گفت: ترکیه در حال حل مناقشات و تنش ها در قفقاز است. ” که بزرگترین مانع برای استفاده موثر از منابع منطقه است.

وی همچنین تاکید کرد که ترکیه بی وقفه در تلاش است تا گاز اکتشافی دریای سیاه را به چرخه شبکه ملی وارد کند. اردوغان با بیان اینکه هر بار ترکیه از گاز اکتشافی در دریای سیاه استفاده می کند، خبرهای خوبی شنیده می شود، گفت: روز دوشنبه خبرهای خوبی را با ملت در میان خواهیم گذاشت.

311311

دکمه بازگشت به بالا