جامعه

ازختصاص بودجه۷۰میلیاردی به پروژه‌های محلی تا تلاش برای نوسازی بافتهای فرسوده وناپایدار منطقه۱۷

شهردار منطقه 17 با اشاره به اینکه 35 درصد سطح بافت فرسوده و 73 درصد سطح بافت ناپایدار و فرسوده است ، اظهار داشت: اقدامات خوبی برای بازگرداندن این بافت در سال های اخیر و اجتماعی در آن دوره انجام شده است. ابعاد و ارائه سرانه خدمات در نظر گرفته شد.

داوود لطفی در مصاحبه با امروزنگار ، وی در مورد اقدامات شهرداری های مناطق برای بازگرداندن بافت های فرسوده گفت: “ما برخی از موضوعات را در بافت های فرسوده دنبال می کنیم.” اولین مورد بازسازی بافت است که بسته تشویقی ویژه ای دارد و یکی از شرایط موثر این است که اگر ذرات ریز جمع شده را بدست آورند ، امتیاز بهتری کسب کرده و به سرانه عرضه کمک می کنند. در مرحله بعدی ، ابعاد اجتماعی نیز بسیار متمرکز هستند ، که بر پروژه های توسعه محلی در این بخش متمرکز هستند.

وی گفت: 35 درصد مساحت 17 منطقه فرسوده است و اگر منطقه ناپایدار با آن محاسبه شود حدود 73 درصد مساحت مناطق ناپایدار و فرسوده است و اقدامات خوبی برای بازسازی این منطقه انجام شده است. برای چند نفر اکنون سالهاست. “

شهردار منطقه 17 در خصوص اقدامات این شهرستان در زمینه مبارزه با ویروس در سال گذشته نیز گفت: “سال گذشته و امسال ، در اولین قدم در فرهنگ سازی ، احترام به پروتکل بهداشت ، اولویت اجتماعی را در اولویت قرار دادیم. و استفاده از ماسک. “این مسیر ماسکهایی را برای توزیع به شهروندان و اهدا کنندگان فراهم می کرد. از طرف دیگر ، شهرداری منطقه در بحث کمک های مالی وفادارانه همکاری خوبی داشت.

وی ادامه داد: در طول سال به طور منظم تمام ویژگی های شهری از جمله ایستگاه های اتوبوس ، مبلمان شهری و فضاهای عمومی ضد عفونی می شد. تعدادی مانور نیز در منطقه برگزار شد. بخش ساماندهی شهرداری ، به همراه عوامل اجرای قانون ، در نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط بازرگان شرکت کردند و به مواردی که پروتکل ها رعایت نشده بودند رسیدگی کردند و هشدارهای لازم را صادر کردند. شهرداری تهران مشارکت خوبی در اجرای پروژه شهید سلیمانی دارد و این همکاری در پروژه واکسیناسیون ادامه خواهد داشت.

لطفی در توضیح مهمترین پروژه های شهرداری منطقه 17 با بیان اینکه ما توانستیم پروژه های خاص و موثری را از سال 1399 شروع کنیم و زمینی را برای کار آنها در سال 1400 فراهم کنیم ادامه داد: یکی از مهمترین آنها می توان به ساخت زیرگذر راه آهن تهران- اهواز. در منطقه 17 ، دو راه آهن وجود دارد ، تهران-تبریز و تهران-اهواز ، که تهران-اهواز هنوز روی سطح است. بنابراین ، در آن منطقه ، باید ارتباط مناسبی بین دو طرف خط ایجاد کنیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر با وجود راه آهن تهران – اهواز ، قسمت جنوبی آن دارای بزرگراه چراغی ، آیت الله سعیدی و نواب است ، به طوری كه محله جنوبی منطقه 17 كه تراکم جمعیت زیادی دارد جزیره است. با احداث زیرگذرهایی که طرح آن توسط راه آهن تهیه و تأیید شده است ، می توان این منطقه را از شکل جزیره خارج کرد. اکنون پیمانکار پروژه انتخاب شده و کار ساخت در هفته های آینده آغاز می شود. یکی از خواسته های قدیمی شهروندان منطقه.

لطفی ادامه داد: با احداث این زیرگذرها در زیر راه آهن تهران-اهواز و همچنین اتصال بین بافت در منطقه ، تحرک شهری نیز وجود خواهد داشت. از طرف دیگر ، در این محله جنوبی منطقه که دارای یک کشور جزیره ای است ، عملا شبکه سرویس و اتوبوس نداریم ، بنابراین با احداث این زیرگذرها ، امکان ایجاد خطوط اتوبوس ایجاد می شود و یک برنامه متناسب با آن طراحی شده است.

شهردار منطقه 17 در ادامه سخنان خود به پروژه اتصال مناطق 17 و 18 از محور آیت الله سعیدی اشاره کرد و افزود: “بحث های مطالعاتی درباره این پروژه در حال انجام است و 80٪ کار پیشرفت کرده و پس از تکمیل قسمت نهایی. “مجوزهای مربوطه از پلیس راهنمایی و رانندگی و شورای راهنمایی و رانندگی و شهرداری اخذ می شوند. در مرحله بعدی ، با تأیید پروژه از نظر میزان ترافیک ، سازمان مهندسی فنی نقشه ها را ارسال می کند و عملیات اجرایی آغاز می شود. بنابراین ، در نظر گرفته می شود که اگر با همان سرعت ادامه دهیم ، می توانیم این پروژه را در ماه اکتبر آغاز کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مراکز بحران در منطقه در قسمت جنوبی محله متبلور ایجاد شده است ، افزود: “یک گذرگاه به طول 2 – 30 متر وجود داشت که آمبولانس ها قادر به عبور از آن نبودند و خصوصی شهروندان به سختی قابل دسترسی بود. اتومبیل ها می توانستند از آن استفاده کنند. “در حال عبور بود و فضای شهری در منطقه ای که شهروندان برای دسترسی به مترو مجبور به مسافرت بودند ، محافظت نشده بود. بر این اساس ، کار ویژه ای انجام شده و این مسیر در حال گسترش است تا یکی از خواسته های قدیمی شهروندان اجرا شود. به این ترتیب یک گذرگاه 6 متری با مسیر پیاده روی مناسب در این مکان در حال ساخت است و پس از اتمام شاهد باز شدن ترافیک در منطقه خواهیم بود.

شهردار منطقه 17 ادامه داد: در این فضا روشنایی فراهم می شود تا شهروندان بتوانند در شب در محیط امن تری سفر کنند. این پروژه تاکنون 40٪ پیشرفت فیزیکی داشته است. بعلاوه ، این پروژه شامل مخالفت با پست است که با همکاری اداره برق به محل دیگری منتقل خواهد شد.

لطفی ضمن تشریح آخرین وضعیت مرکز بهداشت مهرگان در این منطقه ، به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز اشاره کرد و افزود: ساختمان قبلی این مرکز جابجا شده و شهرداری معادل آن قول ساخت آن را امسال و به برای دانشگاه تأمین کنید ، البته برای تأخیر در خدمات رسانی این مرکز ، شهرداری ساختمانی را آماده کرده است تا ساخت ساختمان اصلی خدمات پزشکی این مرکز ادامه یابد.

وی ادامه داد: در سطح منطقه ای ، سازمان اصلاحات شهرداری تهران در حال تاسیس مرکز خدمات محله ای است که تا پایان سال تکمیل می شود. فضای ورزشی آن به زودی تکمیل و به بهره برداری می رسد و یک مدرسه خیریه نیز با اهدای شهرداری در این مرکز ساخته می شود تا اداره آموزش و پرورش خیریه ساختمان مدرسه را برای ساخت آن بیاورد که بدون شک در نهایت انجام می شود سالها یک تکلیف تعیین خواهد شد.

وی همچنین به ساماندهی خیابان زمزم اشاره کرد و گفت: قسمتهایی از شبکه جمع آوری آبهای سطحی این محور نیاز به تغییرات اساسی داشت که همه با حاشیه و جو مناسب انجام شد. از طرف دیگر ، در منطقه 17 شهرداری تهران ، توجه ویژه ای به توسعه “انرژی جدید” شده است. در همین راستا سال گذشته یک واحد نیروگاه خورشیدی 20 کیلوواتی راه اندازی شد و امسال ما در حال تکمیل پروژه دیگری هستیم. در این منطقه که 80٪ پیشرفت فیزیکی داشته و انتظار می رود تا پایان تابستان تکمیل شود. ما در حال ساخت نیروگاه 20 کیلوواتی دیگر در سقف ساختمان اصلی شهر هستیم که امسال به بهره برداری می رسد.

امسال 70 میلیارد تومان به پروژه های توسعه محلی منطقه 17 اختصاص یافته است

شهردار منطقه 17 با تأکید بر اینکه اقدامات زیادی در قالب پروژه های توسعه محلی در شهرداری تهران انجام شده است ، گفت: این پروژه ها خصوصاً برای شهرداری مناطق سودهای زیادی به همراه داشته است. پروژه های توسعه محلی که در دوره فعلی مدیریت شهری مشخص شده اند ، مدیریت مناطق را قادر ساخته است تا به طور موثر کنار بروند.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه در 17 سال گذشته و بدون برنامه جامع یک فضای نامتعادل و فشرده شهری ایجاد شده است ؛ امروزه شاهد گذرگاههای باریکی با تراکم جمعیت و سرمایه خرد خرد هستیم که همگی منجر به ایجاد ساختار ناهمگن شهری در منطقه شده است. خوشبختانه ، طرح توسعه محله فرصتی ایجاد کرد تا بتوانیم مشکل عمده رودخانه های منطقه را حل کنیم ، همانطور که سال گذشته بیش از 25 کیلومتر از ساخت رودخانه را انجام دادیم. بای پس آرامش ایجاد شد.

شهردار منطقه 17 ادامه داد: سال گذشته 50 میلیارد تومان در قالب 56 پروژه و امسال 70 میلیارد تومان در قالب 62 پروژه به سمت توسعه محله. بنابراین امسال ، 70 میلیارد تن از این پروژه در قلب محله ها ساخته می شود که نتایج زیادی در بهبود سطح زندگی شهروندان این منطقه دارد. البته امسال بودجه پروژه توسعه در حوزه های اجتماعی ، فرهنگی ، ترافیکی و …

لطفی در تشریح روند به روزرسانی خدمات سرانه در منطقه 17 ، ساخت 24 کیلومتر پیاده رو و 8 کیلومتر خط چرخه را سال گذشته متمرکز کرد و افزود: سال گذشته آلل های رنگارنگ و دوستانه در این منطقه ساخته شد و 11 آلل رنگی کوچه های دوستانه ای در این منطقه ساخته شده بود. “و طنز دوباره به دامنه برگشت. در سال جاری تصمیم گرفته شده است که حداقل 2 آلل رنگی برای هر محله با همکاری مشاوران و حوزه اجتماعی منطقه انتخاب شود.

وی گفت: به منظور توسعه فضای سبز در سال 1400 ، دو کار اساسی داریم ، اول اینکه باغ جاده حضرت فاطمه زهرا (س) را داریم که یک نوار فضای سبز به طول 3 کیلومتر است ، با لکه های فضای سبز ایجاد شده در سایر مناطق فضاهای پروژه. “زمین دیگری به مساحت 10،000 متر مربع معروف به باغ سبزیجات در منطقه 17 در جنوب غربی منطقه خریداری شد و ما امسال حدود 3 میلیارد تن اعتبار اختصاص داده ایم که اعتبار به چمن اضافه شود. فضای منطقه و در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت.

شهردار منطقه 17 ادامه داد: در حال حاضر در منطقه 17 دو محله داریم که فضای سبز ندارند بنابراین تلاش می کنیم با حمایت خدمات شهرداری تهران و شورای شهر بتوانیم ملکی را در اختیار داشته باشیم و آن را برای فضای سبز در دسترس عموم قرار دهید. ما امسال از این محلات دو مکان داریم و آنها را در اختیار مردم قرار می دهیم. سرانه فضای سبز در منطقه 17 کم است و توزیع آن بسیار نامتعادل است. در منطقه 33.3 متر مربع است که حدود 8 متر کمتر از متوسط ​​سرانه فضای سبز در تهران است.

لطفی در تشریح فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در منطقه گفت: منطقه 17 دارالشهدا نام دارد و شهدای اصلی به جمهوری اسلامی تقدیم می شوند ، بنابراین ما در باغ حضرت فاطمه زهرا (س) در حال آماده سازی عنصر لحظه ای شهدا هستیم (ص) به نام 4000 شهید. “منطقه را روی فولاد بچسبانید و آن را به عنوان یادگاری نگه دارید.

وی ادامه داد: همچنین در صورت نیاز خانواده ایسگری به دریافت خدمات در چارچوب مأموریت شهرستان ، این خدمات به صورت ویژه در اختیار وی قرار می گیرد. به عنوان مثال ، این شخص به منطقه جانبازان ما می رود و می خواهد پروانه ساختمانی دریافت کند. یکی از واحدهای پیشکسوت ما در کنار این شخص خواهد بود و گام به گام و جدول به جدول این شخص را همراهی می کند ، با هدف تکریم وی می خواهیم این کار را به عنوان فرهنگ سازمانی برای امور شهروندان انجام دهیم ، ما کار خود را با خانواده شهدا ، و ما می خواهیم سرعت آن را برای همه شهروندان تسریع کنیم.

شهردار منطقه 17 تأکید کرد: در گذشته ، کمیسیون های داخلی به حل مشکلات شهروندان کمک می کردند ؛ اما بسته شد و شورا فعال سازی مجدد این کمیسیون ها را در دستور کار قرار داد و این یک طرح با موافقان و مخالفان است. البته لازم به ذکر است که در مناطق جنوبی ، به دلیل محدود بودن دامنه عملکرد این کمیسیون ها و بررسی مشکلات اصلی در کمیسیون ماده 100 ، می توانند نقش بسزایی در حل مشکلات مردم داشته باشند. از مناطق در حال حاضر ، مناطق جنوبی بیشترین تأثیر و نارضایتی را دارند ، زیرا سطح ظرافت در این مناطق بالاتر است و باعث سردرگمی شهروندان شده است ، که امیدواریم آنها برای حل مشکلات جزئی در مناطق ، به ویژه مناطق جنوبی بازگردند. مناطق

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا