جامعه

ازدواج و فرزندآوری باید دغدغه‌ تمامی مسئولان باشد

وزیر ورزش و جوانان گفت: قطعا مسئولان در سال های اخیر به آنچه رهبر انقلاب تاکید و تذکر داده اند توجه داشته اند و اقداماتی در این زمینه انجام شده است اما عزم و توجه ملی نیاز است. . ، حاکمیت، مردم و جامعه در موضوع جوانی جمعیت و ازدواج جوانان و کودکان باید مورد توجه همه مسئولان باشد.

به گزارش امروزنگار و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید حمید سجادی با اشاره به فرامین آیت الله رئیسی، پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و آغاز هفته ازدواج را تبریک گفت. وی در این مراسم گفت: ما به دستورات رئیس جمهور عمل خواهیم کرد و قطعا تا رسیدن به نتیجه به آن دستورات عمل خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پیگیری امور جوانان بین سازمانی است و تنها بر عهده وزارت ورزش و جوانان نیست، گفت: برنامه ریزی، نظارت، پیگیری و حقوق بخش مهمی از فعالیت معاونت کنان است. در مطالبه امور جوانان تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در دوره جدید وزارت ورزش و جوانان نگرش ویژه ای به بانوان، در حوزه ورزش و جوانان داریم، گفت: به همین دلیل ارتباطات و ارتباطات زیادی داریم. همکاری با دکتر

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان طی فرصت 10 ماهه خدمت به ملت شریف ایران بر اساس مستندات فوق و سند تحول دولت مردمی گام های خوب و مثبتی در زمینه ازدواج جوانان برداشته است. . و انشاءالله به یاری و توکل خداوند بر اساس بیانات مرحله دوم انقلاب به سمت تمدن اسلامی حرکت کنیم.

وزیر ورزش و جوانان به بیانات مقام معظم رهبری در تیرماه 1398 اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با نمایندگان شورای اسلامی در تیرماه 1398 در مقوله مسائل اجتماعی بر این امر تاکید کردند. موضوع ازدواج جوانان بسیار حائز اهمیت است و یکی از موضوعاتی که به هیچ وجه نباید از آن غافل شد، گفت: باید راه های تسهیل ازدواج و امکان ازدواج برای جوانان را انتظار داشت. برخی از این مسیرها مقرون به صرفه نیستند. این فقط یک تصمیم است، توجه است. مسئله بچه دار شدن و مسئله نسل بسیار مهم است. این موضوعی است که من بر آن تکیه کرده ام و در چند سال اخیر بارها بر آن تاکید کرده ام. این امر مستلزم قانون است، پیگیری جدی دستگاه های اجرایی را می طلبد و مشکل کودکان را باید مهم دانست و از پیری جمعیت هراس داشت. یکی از مفیدترین سرمایه های یک کشور، جمعیت جوان است. »

سجادی ادامه داد: مسؤولان قطعا در سال های اخیر به آنچه رهبر معظم انقلاب تاکید و هشدار داده اند توجه داشته اند و اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است. اما همه نهادها و جامعه دولتی، حاکمیتی و عمومی باید عزم ملی و توجه ویژه به موضوع جوانان جامعه داشته باشند و ازدواج جوانان و کودکان با رعایت اصول اولیه مورد توجه همه مسئولان باشد. وظایف و فراتر از آن، مسئولیت اجتماعی آنان در قبال تلاش برای حل مشکلات جوانان و حمایت از نهاد خانواده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای پاسخگویی خوب و کامل به نیازهای زندگی باید تلاش کنیم تا آن را از ابعاد مختلف بیاموزیم. یکی از زمینه هایی که یادگیری در آن صورت می گیرد حوزه آموزش عاطفی است که در این حوزه پس از آگاهی به جایی می رسیم که منتظر پاسخ و رفتار مخاطب هستیم و در اینجا باید به مخاطب خود کمک کنیم تا ارزش قائل شود.

وی با بیان اینکه زن و مرد باید در زندگی به یکدیگر کمک کنند تا به ارزش برسند، گفت: آیا مسکن، جهیزیه، مادیات ارزشمند است؟ باید ببینیم کمال انسانی در کجای زندگی ما قرار دارد.

سجادی گفت: باید در زندگی به هم کمک کنیم تا بتوانیم بعد از ارزش افزوده، نظام ارزشی پیدا کنیم و در نهایت با آمیختن این ارزش ها با شخصیت، وقتی زوج هایمان با برخی ویژگی ها شناسایی می شوند، سئوی صفات را زیبا کنیم. . نظام مقدس جمهوری اسلامی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا