ورزشی

از بارورسازی ابرها تا مزرعه نمونه زعفران و عناب

سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی همزمان با هجدهم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، سه حوزه ادبیات را تشریح کرد. ، برق و کشاورزی با 90 دانش آموز.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، پس از بیرجند به تدریج واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سایر شهرستان های استان راه اندازی شد و هم اکنون این دانشگاه با چهار واحد نقش و سهم ارزنده ای در آموزش عالی استان دارد. واحدها و یک مرکز.


بیشتر بخوانید:

تاسیسات، فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند

تعامل پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل صنعت خراسان جنوبی


هاشمی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند مرکز خراسان جنوبی هم اکنون یک واحد جامع و بین المللی با 6 دانشکده، 200 هیئت علمی و مدعو مدعو، 100 کادر اداری، 5 هزار دانشجو، نزدیک به 80 آزمایشگاه و 200 کارگاه تخصصی است. از کاردانی تا دکتری، مرکز توسعه فناوری و اماکن فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، رفاهی و ورزشی شرق کشور اکنون محلی برای خلاقیت و استعداد نسل جوان است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند علاوه بر تربیت مدیران و مهندسین متخصص مورد نیاز در نقاط مختلف کشور توانسته نقش بسزایی در رفع کمبود کادر پزشکی در مراکز و اماکن بهداشتی و درمانی کشور ایفا کند. . .” و بهداشت از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گفته هاشمی، تاکنون بیش از 50 هزار دانشجو از دانشگاه بیرجند فارغ التحصیل شده اند و با توجه به تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص مورد نیاز اقشار مختلف جامعه، افزایش بهره وری و کارایی دانشجویان در جهت گسترش اشتغال و در نتیجه توسعه چشمگیر اقتصادی استان است. خدمات.

این مسئول به تشریح اقدامات گسترده دانش پژوهان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و واحد خراسان جنوبی در زمینه طرح بارورسازی ابرها، راه اندازی پژوهشگاه پرداخت. گیاهان دارویی مرکز تحقیقات فناوری بتن و مرکز تحقیقات معدنی با کاشت چندین هکتار مزرعه نمونه زعفران و عناب گفت: این اقدامات نشان‌دهنده چشم‌انداز یک دانشگاه برای توسعه مهارت‌هایی است که به‌روز و در زمینه‌های مختلف فرهنگی-اجتماعی مؤثر است. زمینه ها و اقتصادی در پنج. سال ها.”

رئیس دانشگاه اسلامی آزورا جنوبی خراسان با تشریح آمادگی ها و اقدامات این دانشگاه برای حضور در دومین رویداد ملی و بسیار مهم دانشگاهی گفت: در سال های اخیر این دانشگاه دستاوردهای چشمگیری به ویژه در زمینه جذب دانشجویان بین المللی، ایجاد مراکز تحقیقاتی سه گانه داشته است. در زمینه باروری ابرها و افزودنی های بتن و غیره موفق بوده اند.

هاشمی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در مرحله دوم انقلاب با استعانت از الطاف الهی، تلاش و همت دانشگاهیان و بر اساس سند تحول و تعالی تبدیل به دانشگاهی مسئله محور و کارآفرین شد. حل مشکلات منطقه محور سند تحول و تعالی در چارچوب طرح های رصد و پویشی که شاهد تحول عمیق و تحقق کامل دانشگاه است. کارآفرین و ما بر مشکلات متمرکز خواهیم شد.

وی در راستای شعار سال با عنوان «تولید دانش بنیان اشتغال» گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی را در پیام نوروزی خود در اوج حیات قرار می دهد. فعالیت های آن «اشتغال – تولید دانش – تولید مبتنی بر» است.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا