جامعه

از ساماندهی ۳۸ لکه صنعتی تا ابطال پروانه صنایع غیرفعال خارج از شهرک‌های صنعتی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به تصویب مصوبه هیأت وزیران برای ساماندهی واحدهای صنعتی و معدنی اطراف تهران گفت: با این مصوبه 38 نقطه صنعتی در اطراف تهران بر اساس اصول زیست محیطی ساماندهی می شود.

به گزارش امروزنگار، حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران گفت: در این جلسه به مشکلات 15 واحد تولیدی در حوزه هایی مانند تامین اجتماعی، امور مالیاتی و شبکه بانکی پرداخته شد. سهم استان تهران از تبصره 18 برای فعال سازی واحدهای تولیدی 4500 میلیارد تومان است که یک میلیارد تومان آن به واحدهای تولیدی در صنعت، گردشگری و کشاورزی و 500 میلیارد تومان نیز به حمایت از شرکت های دانش بنیان اختصاص دارد. تا امروز 120 میلیارد حجم تسهیلات پیدا شده و به این شرکت ها پرداخت شده است.

وی گفت: دو هفته بعد از جلسه رفع موانع تولید، مصوبات به صورت اجرایی خواهد بود. تصویب مصوبه اخیر دولت که مربوط به سال 42 بوده و در سالهای اخیر تغییری نکرده است، باعث کاهش مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی می شود. به موجب این مصوبه مشکلات بسیاری از واحدهای صنعتی استان حل و 38 نقطه صنعتی استان به شهرک صنعتی تبدیل می شود.

وی ادامه داد: توسعه واحدهای تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی دولتی و غیردولتی مصوب سازمان حفاظت محیط زیست و در سقف منابع آبی تخصیص یافته مجاز است. همچنین صدور مجوز توسعه و نوسازی برای واحدهای دارای پروانه کشت، شناسنامه و گواهی فعالیت صنعتی واقع در خارج از شهرکها و نواحی صنعتی در همان محدوده و زنجیره تولید و مجوز زیست محیطی در سقف منابع آبی تخصیصی. ، بدون محدودیت

معاون استاندار تهران تاکید کرد: در این مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف به بررسی و ابطال شناسنامه، گواهی فعالیت صنعتی و پروانه بهره برداری صنایع غیر فعال و اولویت بررسی در صنایع مستقر در خارج از شهرک ها و صنعتی است. مناطق. • ارائه اطلاعات مربوطه به سازمان حفاظت محیط زیست.

عسگری ادامه داد: واحدهای درجه بندی شن و ماسه در حوزه معادن شن و ماسه بر اساس ضوابط تاسیس صنعت دارای پروانه بهره برداری هستند و مصوبه سازمان حفاظت محیط زیست در فاصله 120 کیلومتری تهران از ممنوعیت مستثنی است و همچنین رؤسای صنایع تلفیقی برای ایجاد و راه اندازی قرار گرفتند. 120 کیلومتری شهر تهران در مدت 6 ماه به منظور شفاف سازی وضعیت فعلی صنایع و کمک به تصمیم گیری در مورد موضوعات مرتبط. بر اساس این مصوبه شهرک ها و نواحی صنعتی شهرستان فیروزکوه نیز از پرداخت مالیات معاف شدند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا