سلامت و تندرستی

از سویه جدید ویروس کرونا چه می‌دانیم؟ / “لامبدا” مسری‌تر از آلفا و گاما

به گفته شفاف ، سوی از آن زمان ، این سویه در این کشور در آمریکای جنوبی غالب بوده و بیش از 80٪ عفونتهای جدید ایجاد می کند.

این گونه اکنون حداقل در 26 کشور جهان از جمله انگلستان شناخته شده است و سازمان بهداشت جهانی در 14 ژوئن گونه لامبدا را نامگذاری کرد.

آژانس بهداشت عمومی انگلستان می گوید این گونه را از نظر جهش در شاخكهای پروتئینی مورد آزمایش قرار داده است كه باعث می شود ویروس به سلولهای انسانی متصل شود.

مهمترین نگرانی دانشمندان افزایش پتانسیل شیوع و خنثی سازی مقاومت ویروس در برابر آنتی بادی است ، به این معنی که می تواند سریعتر گسترش یابد و در برابر واکسنها و درمانها مقاومت بیشتری داشته باشد.

با این حال ، در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر تشدید بیماری یا کاهش اثر واکسن های استفاده شده وجود ندارد.

آخرین تحقیقات چه می گوید؟

به گزارش ایندیپندنت ، مطالعه جدیدی که هنوز توسط سایر دانشمندان بر اساس نمونه هایی از کادر پزشکی شیلی مورد مطالعه قرار نگرفته است می گوید که گونه لامبدا نسبت به آلفا (انگلیسی) و گاما (برزیل) مسری تر است.

این مطالعات همچنین نشان می دهد که گونه های لامبدا بیشتر از گونه های آلفا یا گاما در پاسخ آنتی بادی که در بیمارانی که یکی از واکسن های کرونا ویروس ساخت چین را دریافت می کنند ، از ایمنی فرار می کنند. با این حال ، پیش نویس این مطالعه ، که در اول ژوئیه منتشر شد ، هیچ واکسن دیگری را بررسی نکرد.

طبق آخرین گزارش ها در تاریخ 2 ژوئیه ، هشت مورد از این گونه در انگلیس شناسایی شده است که احتمالاً کمتر از تعداد واقعی است.

سرویس بهداشت عمومی انگلستان در گزارش اولیه خود در تاریخ 25 ژوئن ، جزئیات بیشتری را در مورد شش مورد اول شناسایی شده از طریق نمونه گیری ژنتیکی ارائه داد. با این حال ، هیچ یک از این موارد 28 روز پس از نتیجه آزمایش مثبت فوت نکردند.

دکمه بازگشت به بالا