فرهنگ و هنر

از نقاشی بر کفش لیونل مسی تا توپ‌های جام‌جهانی

یک هنرمند پاراگوئه ای که به خاطر خلق نقاشی های پیچیده و ظریف روی کفش های فوتبال شهرت دارد، اکنون به توپ های جام جهانی قطر روی آورده است.

به گزارش امروزنگار و به نقل از رویترز، «لیلی کانترو» هنرمند 29 ساله پاراگوئه ای است که به خاطر خلق نقاشی های خاص روی کفش های فوتبال ستارگانی چون «لیونل مسی» و «رونالدینیو» در آستانه 2017 شهرت دارد. جام جهانی در قطر او غذاهای جدید و رنگارنگی را برای این رویداد جهانی آماده می کند.

این هنرمند قصد دارد حدود 20 جفت کفش، توپ و نقاشی با الهام از قطر و پایتخت آن «دوحه» با حال و هوای جام جهانی خلق کند.

در زمان حضور لیونل مسی بازیکن معروف آرژانتینی، “کانترو” یک جفت کفش فوتبال با رنگ آمیزی مخصوص برای او فرستاد که تصاویری از این بازیکن و خانواده اش با جزئیات شگفت انگیزی بر روی آنها حک شده بود.

از نقاشی روی کفش های لیونل مسی تا توپ های جام جهانی

این هنرمند حتی فکرش را هم نمی کرد که «مسی» این کفش ها را به دست بیاورد، اما در کمال تعجب عکسی را دید که این کفش های فوتبال «مسی» در آن قرار دارند.

نقاشی های رنگارنگ این هنرمند توجه سایر بازیکنان فوتبال از جمله رونالدینیو را نیز به خود جلب کرد. تا اینکه «کنترو» یک جفت کفش فوتبال و یک توپ فوتبال رنگ شده به این فوتبالیست داد.

از نقاشی روی کفش های لیونل مسی تا توپ های جام جهانی

“Cantereo” قصد دارد 8 توپ فوتبال را در قطر به نمایش بگذارد که تصاویری بر روی آنها برای ادای احترام به کشورهایی که در طول تاریخ جام جهانی را برده اند، به نمایش بگذارد.

تصاویر سه بعدی روی کفش های فوتبال چاپ شده است که نشان دهنده هشت استادیوم ساخته شده توسط قطر برای جام جهانی در دوحه است.

از نقاشی روی کفش های لیونل مسی تا توپ های جام جهانی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا