ورزشی

از نگاه حل مسئله‌ دانشگاه آزاد تا لزوم تعامل پژوهشگران با صنعت

لاله ملکونیا مدیرکل صنعت و انجمن دانشگاه آزاد اسلامی و سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی از بخش های مختلف کارخانه محله بیرجند بازدید و با سیدرضا شمس آبادی مدیر، مسئولین و متخصصان این کارخانه دیدار و گفتگو کردند. شرکت سازنده بزرگ دور هم جمع شد و صحبت کرد.


بیشتر بخوانید:

تعامل پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل صنعت خراسان جنوبی

نقش افسران پژوهشی در تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت


هاشمی رئیس دانشگاه اسلامی آزورا استان خراسان جنوبی در این نشست گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی دارای قابلیت ها، امکانات و توانمندی های قابل توجهی است که در خدمت صنعت و توسعه استان است.

مدیرکل مرکز صنعت، صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: با نگرش مثبت دکتر. طهرانچی، گام های موثری برای حرکت به سمت کارآفرینی و حل مسئله برداشته شده است و این فرصت ارزشمندی برای جوانان است. مردم به دنبال آموزش فن آوری و مهارت باشند.”

ماليس در ادامه با اشاره به اينكه دانشگاه آزاد اسلامي زمينه را فراهم كرده است تا بتواند بيشتر در خدمت صنعت باشد، خاطرنشان كرد: دانشگاه و صنعت آنها تاکنون نتوانسته اند زمینه مشترک و زبان مشترک پیدا کنند و یکدیگر را درک کنند.

از حل مشکل دانشگاه آزاد تا نیاز پژوهشگران به تعامل با صنعت

وی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی به جزیره ای تبدیل شده و اکنون به یک شبکه آزمایشگاهی جامع، مستحکم و یکپارچه تبدیل شده است و این ظرفیت عظیم، تجهیزات و تجهیزات آزمایشگاهی ساختاریافته در هیچ یک از دانشگاه های کشور با دانشگاه آزاد اسلامی موجود نیست.

مدیرکل مرکز صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی می تواند در زمینه های مختلف به شرکت کویر تایر کمک کند، گفت: این شرکت از بهترین اساتید نزدیک به صنعت کشور است.

مدیر کارخانه کویرتایر نیز با ابراز خرسندی از رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی در صنعت خاطرنشان کرد: شرکت کویرتایر هر ساله نیازهای پژوهشی و فناوری خود را به صورت فراخوان اعلام می کند.

شمس آبادی گفت: با برنامه ریزی و رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی، اعتماد صنعت محقق می شود.

وی تصریح کرد: شرکت کویرتایر می تواند از اساتید و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی در سه حوزه تشخیص مواد اولیه، آزمایش قطعات مکانیکی، فرآوری فرآیند و ساخت استفاده کند.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا