عمومیمعرفی کسب و کار

از کجا کربنات کلسیم بخریم؟

ممکن است صنعتگر، کشاورز یا هنرمند باشید و یا برای کاربردهای متفرقه دیگر به این ماده نیاز داشته باشید. در این جا ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که  از کجا بخریم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که 2 مسیر عمده برای خرید کربنات کلسیم وجود دارد:

 1. خرید از عرضه کنندگان کربنات کلسیم: عرضه کنندگان زیادی در قالب مغازه‌های مواد شیمیایی یا خرده‌فروشان آنلاین به عرضه این محصول می‌پردازند.
 2. خرید از تولیدکنندگان کربنات کلسیم: مانند هر محصول دیگر، خرید مستقیم کربنات کلسیم از تولیدکنندگان آن نسبت به خرید از عرضه کنندگان به صرفه‌تر است.  مانند خرید پودر کربنات کلسیم از آریا پودر.

کارخانه تولید کربنات کلسیم با بهترین کیفیت

کانی واتریت شش ضلعی شکل است.  واتریت، پایداری کمتری نسبت به کلسیت و آراگونیت دارد و حلالیت بالاتری دارد. به طور طبیعی در چشمه‌ها، بافت‌های آلی، سنگ های ادراری و گیاهان یافت می‌شود.  از طریق خرد کردن و آسیاب کردن سنگ‌های طبیعی حاوی کربنات کلسیم انجام می‌شود. آریا پودر به عنوان کارخانه تولید کربنات کلسیم با بهترین کیفیت مشغول فعالیت است. در این کارخانه از بروزترین تجهیزات و فناوری‌ها برای تولید پودرهای صنعتی بهره گرفته می‌شود. همچنین از باکیفیت‌ترین و خالص‌ترین سنگ‌های معدنی برای تولید کربنات کلسیم استفاده می‌شود.

Where to buy calcium carbonate

قیمت فروش عمده کربنات کلسیم

قیمت فروش عمده کربنات کلسیم نسبت به قیمت خرده فروشی آن مناسب‌تر است. با این وجود قیمت کربنات کلسیم چه به صورت عمده و چه به صورت خرده فروشی ثابت نیست. مهم‌ترین عواملی که بر قیمت پودر کربنات کلسیم تاثیرگذارند عبارتند از:

 • ایرانی یا خارجی بودن: قیمت پودرهای صنعتی خارجی تحت تاثیر نرخ ارز قرار دارند. بنابراین نسبت به انواع مشابه داخلی گران‌تر هستند.
 • برند تولید کننده: برند تولید کننده پودرهای صنعتی بر قیمت آن‌ها تاثیر گذار است.
 • میزان خلوص: درجه خلوص پودرهای صنعتی از جمله کربنات کلسیم از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن‌هاست.
 • درصد سفیدی و روشنایی: میزان سفیدی و روشنایی کربنات کلسیم نیز بر قیمت آن اثرگذار است.
 • اندازه ذرات: هرچه کربنات کلسیم ریزدانه‌تر باشد قیمت بیشتری دارد.
 • بسته‌بندی یا فله‌ای بودن: کربنات کلسیم هم به صورت فله‌ای و هم به صورت بسته‌بندی به فروش می‌رسد. قیمت کربنات کلسیم بسته‌بندی شده نسبت به انواع فله‌ای بیشتر است.

فروش عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم

بازار فروش عمده پودر میکرونیزه شرکت آریا پودر بسیار پر رونق است. زیرا صنایع زیادی از این پودر صنعتی در تولید محصولات خود استفاده می‌کنند:

 • کربنات کلسیم نقش مهمی در بخش ساخت و ساز دارد. چه به عنوان یک عنصر در سیمان و چه به عنوان یکی از مصالح ساختمانی (مرمر).
 • می‌توان از آن در صنایع دارویی در ساخت مکمل‌های غذایی کلسیم، پرکننده‌های دارویی در قرص‌ها و آنتی اسیدها استفاده کرد.
 • همچنین می‌توان آن را در ساخت کاغذ، رنگ، پلاستیک و غیره به کار برد.

کربنات کلسیم علاوه بر موارد گفته شده کاربردهای فراوان دیگری هم دارد و همه این صنایع مشتریان عمده کربنات کلسیم به شمار می‌روند.

تولید کننده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم

پودر تولید کننده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم است. مقصود از پودر میکرونیزه پودر با اندازه ذرات کوچک است.

در حقیقت میکرونیزه اصطلاحی است که برای توصیف اندازه ذرات استفاده می‌شود. یک ذره میکرونیزه در حدود 4 تا 10 برابر کوچکتر از یک ذره معمولی است. پودرهای میکرونیزه را بر حسب مش یا اندازه ذرات آن‌ها دسته‌بندی می‌کنند.

واحد اندازه‌گیری اندازه ذرات پودرهای میکرونیزه میکرون است. نماد میکرون “μm” است. زیر بودن اندازه ذرات پودر کربنات کلسیم میزان اثربخشی آن‌ها در صنایع مختلف را دوچندان می‌کند.

میکرونیزه زیر توسط شرکت الوان پودر تولید و عرضه می‌شوند:

 • کربنات کلسیم با مش ۸۰۰
 • کربنات کلسیم با مش ۴۰۰
 • کربنات کلسیم با مش ۲۰۰
 • کربنات کلسیم با مش ۱۰۰
 • کربنات کلسیم با مش ۵۰

خرید مستقیم کربنات کلسیم

برای خرید مستقیم کربنات کلسیم نیازی به مراجعه حضوری به درب کارخانه وجود ندارد. کافیست با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید و ضمن استعلام قیمت سفارش خود را ثبت کنید. کربنات کلسیم خریداری شده توسط شما در اسرع وقت و با کمترین هزینه به محل مورد نظر شما ارسال خواهد شد.

ویژگی های کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم به صورت جامد سفید رنگی است که به مقدار بسیار کم، در آب حل می شود. پودر کلسیم کربنات دارای خواص فیزیکی و شیمیایی زیر است:

خواص فیزیکی

 • رنگ: سفید
 • شکل: جامد
 • وزن مخصوص: 2.71 گرم بر سانتی متر مکعب
 • نقطه ذوب: 1,339 درجه سانتیگراد
 • نقطه جوش: 2,870 درجه سانتیگراد
 • مدول الاستیسیته: 120 گیگاپاسکال
 • سختی Mohs: 3

خواص شیمیایی

 • pH: 8.3
 • انحلال پذیری در آب: 0.013 گرم بر لیتر
 • واکنش پذیری: با اسید واکنش می دهد و گاز کربنیک و کلسیم هیدروکسید تولید می کند.

کاربرد فروش پودر کربنات کلسیم

مواد ساختمانی

پودر کربنات کلسیم به دلیل استحکام، مقاومت در برابر آتش و عایق بودن، ماده ای ارزشمند در صنعت ساختمان سازی است. در تولید سیمان، گچ، بلوک های ساختمانی، بتن و سایر محصولات ساختمانی از این ماده استفاده می شود.

مواد غذایی

این ماده به دلیل داشتن کلسیم بالا، برای سلامت استخوان ها و دندان ها ضروری است. بنابراین از این ماده ارزشمند به عنوان منبع کلسیم، تنظیم کننده pH و تثبیت کننده در مواد غذایی استفاده می شود.

مواد آرایشی و بهداشتی

پودر کلسیم کربنات به دلیل داشتن خاصیت سفید کنندگی، در محصولات آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد. از این ماده به عنوان ماده پرکننده و سفید کننده در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

کاغذ و سلولزی

از کلسیم کربنات به عنوان پرکننده و بهبود دهنده خواص مکانیکی کاغذ استفاده می شود. این ماده به دلیل داشتن خاصیت جاذب بودن، در کاغذ و سلولزی کاربرد دارد.

صنایع شیمیایی

این ماده به دلیل داشتن خواص شیمیایی متنوع، در صنایع شیمیایی از جمله در تولید رنگ، پلاستیک، لاستیک و سایر محصولات شیمیایی کاربرد دارد.

نحوه استفاده از پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم یک ماده غیر سمی و بی بو است. با این حال، استنشاق گرد و غبار این ماده می تواند باعث تحریک ریه ها شود. بنابراین، هنگام کار با این ماده باید از ماسک محافظ استفاده شود.

خرید پودر کربنات کلسیم

ما به  شما اطمینان می‌دهد که محصول با کیفیت و اصالت بالایی را دریافت می‌کنید. بنابراین، در صورتی که به دنبال یک ماده‌ی با کیفیت و مطمئن می‌گردید، خرید پودر کربنات کلسیم مناسبی باشد.

قیمت پودر کربنات کلسیم

نوسانات نرخ ارز و پارامترهای بسیاری روزانه بر روی قیمت پودر کربنات کلسیم تأثیر می‌گزارد. اولین پارامتر همان قیمت جهانی فروش پودر کلسیم کربنات است. قیمت پودر کربنات کلسیم بسته به مقدار خرید و نوع بسته بندی نیز متفاوت است. شیمی افسون همواره سعی کرده تا علاوه بر حفظ کیفیت محصولات خود، قیمت کربنات کلسیم را ارزان‌تر از نرخ بازار نگه دارد

بسته بندی و توزیع

بنا بر نیاز و نظر مشتری خرید پودر کلسیم کربنات در بسته‌بندی‌های زیر قابل سفارش است:

 1. 25 کیلوگرم در کیسه کاغذی باکیفیت بالا
 2. 25 کیلوگرم در کیسه بافته‌شده چندلایه PP
 3. کامیون فله‌ای

در مورد کربنات کلسیم بیشتر بدانید

انواع کربنات کلسیم

 1. کلسیت: کلسیت یکی از اشکال معدنی Calcium Carbonate است که در شرایط طبیعی به صورت بلورهای سفید یا بی‌رنگ یافت می‌شود.
 2. آراگونیت: آراگونیت نیز یکی دیگر از اشکال معدنی Calcium Carbonate است که به صورت بلورهای بی‌رنگ یا زرد روشن یافت می‌شود.
 3. واترایت: واترایت یکی از اشکال هیدراته Calcium Carbonate است که در شرایط خاصی مانند تشکیل در آب وجود دارد.
 4. آرگونیت: آرگونیت نیز یکی از اشکال هیدراته Calcium Carbonate است که در شرایط خاصی مانند تشکیل در آب وجود دارد.

انواع کلسیم کربنات از نظر کاربرد

کربنات کلسیم خوراکی

این نوع ماده برای مصارف مرتبط با صنایع غذایی و مکمل‌های غذایی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در تولید آرد، آرد سفید کلسیم کربنات خوراکی به عنوان یک ماده جلوگیری کننده از تشکیل گلوتن استفاده می‌شود.

خوراکی دام

حیوانات برای رشد استخوان، عملکرد اعصاب و تولید شیر و تخم مرغ به کلسیم کربنات نیاز دارند. کلسیم کربنات خوراکی دام حاوی عنصر کلسیم است. خوراکی که در مزرعه کشت می‌شود، مانند غلات و خوراک گاو، معمولاً برای تأمین کل کلسیم مورد نیاز حیوان کافی نیست.

خوراکی طیور

کلسیم کربنات خوراکی طیور به عنوان منبع کلسیم برای طیور نیز مورد استفاده قرار میگیرد و به رشد طیور و تخم گذاری پرندگان کمک می کند.

قرص کربنات کلسیم برای چی خوبه

قرص کلسیم کربنات یک مکمل غذایی است که در مواقعی که مقدار کلسیم مصرفی در رژیم غذایی کافی نباشد استفاده می شود. کلسیم برای سلامت استخوان ها، ماهیچه ها، سیستم عصبی و قلب مورد نیاز بدن است. این محصول همچنین به عنوان یک آنتی اسید برای تسکین سوزش سر دل، سوء هاضمه اسیدی و ناراحتی معده استفاده می شود.

کربنات کلسیم صنعتی

این نوع کربنات کلسیم برای استفاده در صنایع مختلف مانند تولید سیمان، آهک، گچ، کاغذ، پلاستیک و غیره استفاده می‌شود. در این صنایع، کلسیم کربنات به عنوان یک ماده پرکاربرد برای تنظیم pH، جذب رطوبت، افزایش استحکام و سفید کردن محصولات استفاده می‌شود.

 1. کلسیت در صنعت: این نوع کلسیم کربنات به عنوان یک کانی شناخته شده است و در تولید سیمان، آهک، گچ و مواد ساختمانی استفاده می‌شود.
 2. آراگونیت در صنعت: این نوع کلسیم کربنات نیز به عنوان یک کانی شناخته شده است و در صنایع ساختمانی، تولید شیشه، صنایع پلاستیک و مواد غذایی استفاده می‌شود.
 3. وایتینگ در صنعت: این نوع کلسیم کربنات به عنوان یک ماده سفیدکننده در صنایع مختلف مانند صنایع پلاستیک، رنگ‌ها، مواد غذایی و محصولات بهداشتی استفاده می‌شود.
 4. پرسیپیته در صنعت: این نوع کلسیم کربنات به عنوان یک ماده پرکننده در صنایع رنگ، پوشش‌دهی، لاستیک و مواد پلیمری استفاده می‌شود.

روش تشخیص کربنات کلسیم

برای آزمایش اینکه آیا یک ماده معدنی یا سنگ حاوی کلسیم کربنات است ، می توان اسیدهای قوی مانند اسید کلریدریک را به آن اضافه کرد . اگر نمونه حاوی این محصول باشد، گاز می گیرد و دی اکسید کربن تولید می کند. اسیدهای ضعیف مانند اسید استیک واکنش نشان می دهند، اما با سرعت کمتری.

کربنات کلسیم یا آهک

با خرید مستقیم پودر کربنات کلسیم از شرکت الوان پودر علاوه بر بهره‌مندی از باکیفیت‌ترین انواع کربنات کلسیم، در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.

دکمه بازگشت به بالا