بین المللی

استفاده از ظرفیت استادان با تشکیل صندوق بودجه پژوهشی

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه گفت؛

داود کیانوش گفت: ایجاد صندوق بودجه پژوهشی برای ادارات و موسسات، صنایع و … و شفاف سازی بودجه های پژوهشی برای استفاده از توان اساتید دانشگاه در راستای رفع مشکلات است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از نطنز، داود کیانوش، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد واحد اسلامی واحد نطنز در دیدار فرماندار با نخبگان شهرستان نطنز گفت: فرماندار شهرستان نطنز شهرستان یک صندوق بودجه تحقیقاتی برای ادارات و موسسات، صنایع و غیره ایجاد کرده است. و تبیین بودجه پژوهشی آنها باید از ظرفیت اساتید دانشگاه در شهرستان برای رفع مشکلات و مسائل آنها استفاده کند.

وی بیان کرد: یکی از شاخص های توسعه هر کشور اندازه بودجه تحقیقاتی کشور است که درصدی از تولید ناخالص ملی (GNP) است که در کشورهای توسعه یافته 4 تا 5 درصد و در ایران اسلامی 3 درصد تعیین شده است. طبق برنامه پنج ساله پنجم و ششم حدود 80 درصد آن اجرا شده است. از این رو انتظار داریم که یک درصد از بودجه پژوهشی که سهم شهر نطنز، ادارات و سازمان های دولتی شهرستان است، با تحلیل نیازها و کارکردن دانشگاه های شهرستان، شفاف سازی و اعتماد کنند. بودجه های تحقیقاتی ، تا کارشناسان در زمینه های مختلف بتوانند مشکل را حل کنند و کمک می کنند.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز اضافه کرد: اگر مشکلی در صنعت، خدمات، معدن، اجتماعی، اداری و غیره وجود داشته باشد که در دانشگاه های شهرستان تخصصی نباشد، با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی است. خانواده ای در سراسر کشور از کارشناسان سایر دانشگاه ها برای حل مشکل شهر استفاده خواهیم کرد. راهکار پیشنهادی تشکیل صندوق بودجه پژوهشی سازمان های دولتی، صنعت و… با نظارت مستقیم استاندار است و فرماندار باید با همفکری دانشگاه های شهرستان به صورت فصلی گزارش دهد.

کیانوش گفت: دومین انتظار دانشگاهیان این است که همه دستگاه های دولتی و صنعتی شهرستان برای اجرای طرح نظرسنجی دانشجویی (تحصیل همزمان با اشتغال) با دانشگاه های شهرستان همکاری کنند تا هم طرفین از آن بهره مند شوند و هم دانشجویان سود ببرند. دانش استفاده از مهارت های واقعی و تئوری مواد خواندن درس.

وی ادامه داد: به دلیل پایین بودن حقوق و مزایای کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با سایر سازمان های دولتی مشابه، گاهی دولت ها با آنها برخورد کمتری داشتند. به عنوان مثال چرا به کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سهام عدالت و یارانه و برخی مزایایی که به کارکنان دولت تعلق می گیرد، داده نمی شود؟ اما به دانشگاهیان آزاد اسلامی تعلق نمی گیرد.

** 83 حکم موثر در هفدهمین سفر شهری استاندار اصفهان به نطنز

هفدهمین تور شهری کاروان دولت مردم در اصفهان به سمت شهر نطنز انجام شد. استاندار اصفهان در این سفر یک روزه به نطنز را معاونین استاندار اصفهان و 35 مدیر کل استانی و روسای ادارات و نهادهای شهرستان نطنز همراهی می کردند.

دیدار صمیمانه با نخبگان شهرستان، آغاز اجرای طرح ملی مسکن نطنز، افتتاح فاز اول گلخانه روستای عباس آباد و بازدید از ادارات مختلف فاطمیه بادرود و خاتم آل بیمارستان های انبیا در نطنز، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان، بررسی مشکلات حوزه شهری و روستایی شهرستان، شورای اداری مشترک استان اصفهان و شهرستان نطنز و مطبوعات همایش با اصحاب رسانه از جمله برنامه های سفر یک روزه سید رضا مرتضوی به این شهرستان است.

استاندار اصفهان در سفر به نطنز 83 مصوبه شامل 45 مصوبه در بخش شورای اداری، 19 مصوبه در بخش عمران و زیربنایی و 19 مصوبه در بخش ستاد تسهیل را درخواست کرد.

علی مرتضوی همچنین گفت: تمامی این مصوبات تا پایان سال 1402 محقق می شود و منابع این مصوبات از محل اعتبارات محلی، ملی و استانی تامین می شود.

به گزارش خبرنگار آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز میزبان جلسات شورای اداری مشترک استان اصفهان و شهرستان نطنز و کارگروه های زیرمجموعه استانداری اصفهان بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا