ورزشی

اسطوره کشتی آمریکا بازنشسته شد

طبق این گزارش شفافبروس بومگارتنر ، اسطوره رقابت جهانی از ایالات متحده ، پس از 36 سال در دانشگاه ادینبورگ پنسیلوانیا بازنشسته شد.

بومگارتنر فعالیت دانشگاه خود را 36 سال پیش ، در سال 1984 ، با کمک مربی متخلف آغاز کرد ، پس از شش سال به عنوان سرمربی ، و در سال 1997 مدیرعامل ورزشی دانشگاه شد.

وی یکی از مشهورترین جنگ های آمریکایی در جهان است که با کسب دو مدال طلا ، یک نقره و یک برنز در چهار بازی المپیک و همچنین سه مدال طلا ، سه نقره و سه برنز کسب کرده است. برنز

بومگارتنر برای اولین بار در المپیک 1984 لس آنجلس در وزن 130 کیلوگرم آزاد به مدال طلا دست یافت. وی در المپیک سئول در سال 1988 ، دومین بار در المپیک 1992 بارسلونا و مدال برنز در المپیک 1996 آتلانتا به دست آورد.

وی همچنین در سالهای 1986 ، 1993 و 1995 سه بار در جام جهانی قهرمان شد و در مسابقات جهانی سه مدال نقره و سه برنز کسب کرد.

در فینال مسابقات قهرمانی جهان در سال 1989 در مارتینی سوئیس ، بومگارتنر با مرحوم علیرضا سلیمانی چهره افتخارآفرین ایران از دست داد تا برنده مدال طلای سنگین وزن جهان از ایران و علیرضا سلیمانی شود.

کفش های سلیمانی قبل از آخرین مبارزه پاره شد و هیچ سایز کفش دیگری در ارتش ایران به اندازه پایش وجود نداشت ، اما مخالفان آمریکایی دو جفت کفش داشتند ، یکی او را به سلیمانی داد و بعد از دعوا ، هر دو با کفش یکنواخت رنگ قرمز به تریبون مدال رسید.

دکمه بازگشت به بالا