عمومیمعرفی کسب و کار

اسپری دوفاز مو: همه چیز درباره انواع، کاربردها و نحوه استفاده از آن

روش استفاده از اسپری دو فاز

یکی از مزایای این اسپری این است که شما می توانید از آن بعد از حمام بر روی موهای خیس استفاده کنید. همچنین، این اسپری بر روی قابل استفاده است. اگر می خواهید پس از حمام از آن استفاده کنید، باید ابتدا موهای خود را با استفاده از یک حوله آبگیری کنید. سپس وقتی موها در حالت نمدار بود این اسپری را بر روی آن بزنید. در هنگام استفاده از این اسپری دقت کنید که آن به ریشه مو نخورد و بیشتر قسمت ساقه را اسپری کنید.

سپس با استفاده از باد سشوار موهای خود را خشک کنید. از این اسپری برای حالت دادن مو نیز می توانید استفاده کنید که به آن اسپری دو فاز تثبیت کننده مو می گویند. شما می توانید موهای خود را به حالتی که دوست دارید باقی بماند شانه کنید و سپس از این اسپری برای استفاده کنید. در هنگام استفاده از این اسپری به این موضوع توجه داشته باشید که اگر زخمی بر روی پوست کف سر و یا پوست صورت شما وجود دارد این اسپری نباید با آن برخورد کند. همچنین این اسپری نباید وارد چشم بشود. در صورت بروز هر یک از این موارد محل را به سرعت با آب شستشو دهید.

Two-phase hair spray everything about its types, applications and how to use it

فواید اسپری دو فاز

همانطور که تا به حال متوجه شده اید، وظیفه اصلی این اسپری ایجاد لایه محافظ بر روی مو است و همین امر سبب می شود که نرمی و لطافت مو حفظ شود و آسیب نبیند. از فواید دیگر این اسپری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد لایه محافظ بر روی مو
 • جلوگیری از کاهش رطوبت مو
 • جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن پس از سشوار
 • تسهیل شانه کردن مو
 • قابل استفاده در موهای خشک و تر

سوالات پرتکرار در مورد اسپری دو فاز مو

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار در مورد مو پاسخ دهیم.

آیا روزانه می توان از اسپری دو فاز مو استفاده کرد؟

پاسخ به این سوال مثبت است! اگر شما نیمی از این اسپری را در طول روز بر روی موهای خود بریزید هیچ گونه مشکلی برای موی شما به وجود نمی آید. زیرا این اسپری موهای شما را آبرسانی می کند. اما ممکن است استفاده بیش از حد از این اسپری سبب بروز آلرژی مانند خارش و یا عطسه در شما شود. بنابراین بهتر است روزانه به اندازه متعادل از این اسپری استفاده کنید.

آیا این اسپری آلرژی زا است؟

همانطور که در سوال بالا به آن پاسخ دادیم ممکن است استفاده بیش از اندازه از آن سبب بروز برخی از عوارض مانند عطسه و خارش شود.

چگونه اسپری دو فاز مناسب موی خود را انتخاب کنم؟

برای خرید این محصول باید از برندهای معتبر و شناخته شده استفاده کنید و هرگز به محصولات بی نام و نشان در این زمینه اعتماد نکنید. همچنین، موضوع اصلی در خرید این محصول این است که باید به نوع مو خود توجه داشته باشید. به طور مثال اسپری مو صاف هرگز برای مو فر یا مجعد مناسب نیست!

اسپری دو فاز مو چیست؟

پیش از اینکه به بررسی نکات تکمیلی درخصوص اسپری دوفاز بپردازیم، بهتر است خلاصه‌ای از چیستی آن را باهم مرور کنیم. یکی از بهترین محصولاتی که می توانید برای بازپس گیری حالت طبیعی موهای خود استفاده کنید، اسپری دوفاز است. شرکت ناک تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی بتازگی پس از اخذ مجوز وزارت بهداشت و درمان محصولی تولید کرده است تا از تاثیرات بد استفاده از سشوار، اتوی مو و فرکننده مو را کاهش دهد. همه ما می دانیم که استفاده طولانی مدت از این لوازم حالت دهنده مو موجب خشکی و شکنندگی، زبری و موخوره و در برخی مواقع باعت ریزش موها می شود.

این محصول با نام اسپری دو فاز مو در بازار موجود می باشد که در دو نوع ترمیم کننده و نرم کننده عرضه شده است. مواد تشکیل دهنده این محصول موهای آسیب دیده را ترمیم می کند و از رسیدن آسیب بیشتر به موها جلوگیری می کند. اسپری دو فاز مو از عصاره گیاهان دریایی ساخته شده و تاثیرات شگفت انگیزی بر روی موها دارد. نحوه استفاده از این محصول به این شکل است که شما باید پیش از سشوار کردن آن را بر روی موهای خود بزنید و پس از چند دقیقه مراحل خشک کردن مو را آغاز کنید. مصرف این محصول به دلیل آبرسانی و مغدی بودن آن و همچنین به خاطر داشتن سیلیکون، مواد گیاهی موجود در آن را به ریشه موهای شما می رساند و از تاثیرات مخرب گرمای سشوار و سایر محصولات جلوگیری می کند.

چطور از اسپری دوفاز مو استفاده کنیم؟

حتما تابحال تجربه استفاده از انواع ماسک مو و یا روغن‌های مخصوص مو را داشته‌ اید. هریک از این مواد را یا باید روی موهای خشک استفاده کرد و یا بلافاصله پس از حمام و روی موهای خیس. یکی از خوبی های اسپری دوفاز مو امکان استفاده از آن روی موهای خیس و همین‌طور خشک است.

اگر می خواهید روی موهای خیس آن را امتحان کنید، کافی است پس از حمام موهای خود را کمی با حوله خشک کرده و نم آن را بگیرید. پس از این مرحله می توانید اسپری دوفاز را روی موهای خود بزنید. هنگام انجام این کار مطمئن شوی که اسپری تنها به ساقه مو برخورد کند و از رسیدن آن به ریشه مو خودداری کنید. توجه داشته باشید که در این مراحل موها نباید کاملا خیس باشند، بلکه تنها نمدار بودن موها به حالت گرفتن با اسپری دوفاز کمک خواهد کرد. پس از انجام تمام این مراحل با استفاده از باد سشوار موهای خود را خشک کرده و از تاثیرات آن طی مدت کوتاه لذت ببرید.

همچنین شما می توانید از این محصول به عنوان حالت دهنده مو استفاده کنید. این محصول که در بازار با نام اسپری دو فاز تثبیت کننده مو عرضه شده است که به شما کمک می کند تا موهای خود را به هر حالتی که دوست دارید درست کرده و آن حالت را در مدت طولانی حفظ کنید. هنگام مصرف این محصول باید به این نکته توجه داشته باشید که از برخورد آن روی زخم یا روی چشم جلوگیری کنید. همچنین در صورت برخورد سریعا محل مورد نظر را به خوبی با آب بشویید.

مزایا و کاربرد اسپری دوفاز مو چیست؟

 • محافظت از مو در برابر حرارت توسط لایه محافظ
 • جلوگیری از کاهش رطوبت
 • جلوگیری از الکتریسیته شدن موها
 • ایجاد احساس نرمی و براقی مو به وسیله سیلیکون های موجود در محصول
 • جلوگیری از چرب شدن موها
 • آسان شدن شانه کردن موهای خشک و فر
 • حالت گرفتن بهتر و سریع موها با کمک لایه محافظ
 • قابلیت استفاده برای انواع موها
 • قابل استفاده بر روی موهای خشک و خیس

اسپری دوفاز و فواید آن برای موها

با توجه به نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد می توان فهمید که این محصول وظیفه محافظت از مو  را برعهده داشته و حالتی نرم و براق در موها ایجاد می کند. از دیگر فواید اسپری دو فاز مو همچنین می توان به افزایش رطوبت مو، ایجاد لایه محافظ مو، جلوگیری از الکتریسیته شدن موها، ایجاد احساس مطلوب هنگام شانه کردن موها و استفاده از آن بر روی موهای خشک اشاره کرد.

انتخاب انواع اسپری دو فاز

این محصول با توجه به پر فروش بودن آن نسخه های زیادی در بازار دارد. بهتر است شما هنگام خرید آن به طرف برند های معروف بروید و از مشکلات احتمالی استفاده محصولات بی نام و نشان جلوگیری کنید. همچنین باید به برچسب روی محصول توجه داشته باشید که برای چه نوع مو ساخته شده است. قطعا اسپری موی صاف جوابگوی موی فر یا خشک نخواهد بود. از طرفی برخی برندها محصولات قوی‌تری را برای موهای رنگ شده با و یا دکلره شده تولید کرده‌ اند. پس حتما پیش از تهیه این موارد را با فروشنده محصولات در میان بگذارید.

آیا مصرف اسپری دو فاز موجب سفیدی  مو خواهد شد؟

طبق آمار منتشر شده در فضای مجازی استفاده بیش از حد این محصول موجب سفید شدن موها می شود. این موضوع در حالی است که افرادی که گزارش بیشتری داده اند کسانی بودند که از برندهای معروف استفاده نکردند. بنابراین هنگام خرید این محصول حتما به مارک آن توجه کنید تا از سفید شدن موها جلوگیری کنید.

میزان مصرف اسپری دو فاز مو

استفاده از این محصول یک بار در روز مشکلی را برای شما ایجاد نخواهد کرد. اسپری دو فاز به خوبی موهای شما را آبرسانی می کند تا در برابر آسیب های ناشی از گرما و… محافظت کند. با این حال باید توجه داشت که استفاده بیش از یکبار در روز می تواند موجب ایجاد آلرژی و حساسیت های پوستی شود.

مصرف بیش از حد اسپری دو فاز مو چه عوارضی دارد؟

از عوارض استفاده بیش از حد این محصول می توان به عطسه و خارش اشاره کرد. این موضوع در حالی است که تحقیقات نشان داده است که مصرف اسپری روزانه یکبار هیچ مشکلی را برای فرد مصرف کننده ایجاد نکرده است. علاوه بر این در صورت داشتن آلرژی های پوستی شدید، بهتر است یا پزشک و یا دکتر داروساز مشورت کنید.

سخن پایانی!

استفاده این محصول به شما کمک می کند تا از موهای خود در برابر آسیب های احتمالی مانند الکتریسیته شدن موها بر اثر شانه کردن ، برخورد با پتو، بالش، حوله، شال، سشوار، اتو مو و فرکننده موها محاظت کنید. اسپری دو فاز مو همچنین موهای شما را به خوبی هیدراته خواهد کرد. همان‌طور که می دانید هیدراته شدن مو موجب جلوگیری از شکسته شدن و خشکی موها می شود. همچنین این موضوع به شما کمک خواهد کرد همیشه موهایی نرم و صاف داشته باشید.

داشتن موهای خشک و وز برای بسیاری از خانم ها یک کابوس است. علیرغم تمام تلاش ها، برخی  باز هم موهای نامرتبی دارند، و حتی پس از سشوار کشیدن یا صاف کردن، موهای نا مرطبی دارند. شاید شما نیز یکی از افرادی باشید که دچار این مشکل شده اید. اسپری دو فاز علاوه بر تقویت ساقه و ریشه مو، موهای شما را نرم و لطیف می کند. و حالت زیبایی به آنها می دهد.

هنگامی که موهای خود را سشوار کرده و یا موهای خود را به طور مکرر رنگ می کنید، به مقدار بیشتری رطوبت نیاز دارد. اسپری دوفاز مو، حالت دهنده مرطوب کننده با مواد باکیفیت مناسب برای موهای شما در بازار موجود است که به راحتی می توانید آنها را تهیه و استفاده کنید. شما به کمک این محصولات، موهای تقویت شده خواهید داشت که ریزش مو جلوگیری خواهید کرد. شما تابحال از اسپری مو دوفاز استفاده کرده اید؟ برند محبوب شما کدام است؟ آیا اسپری دوفاز تاثیر بخصوص بر موهای شما و سلامت آن داشته است؟ نظرات خود را با ما در اسپاردمگ در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا