حوادث

اشراف پلیس بر مجرمان/ کشف ۹۰ درصد جرائم‌جنایی در کمتر از یک ماه

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کشور بیش از 90 درصد جرایم کشور را مرتبط با سرقت اعلام کرد.

به گزارش امروزنگار، سردار محمد قنبری با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی پلیس آگاهی کشف جرم است، گفت: کشور.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه اشراف امروز پلیس آگاهی بر مجرمان سابقه دار است، گفت: امروز به جرات می توانم بگویم که کنترل اکثر حرکات، اقدامات و نقشه های مجرم در دست ماست. این امر مجرمان را از ارتکاب جنایاتی که برای ارتکاب آماده می‌کنند باز می‌دارد.

وی ادامه داد: در پلیس راه در مدت زمان کوتاه و حتی کمتر از یک ماه توانسته ایم بیش از 90 درصد جرایم مجرمانه را کشف کنیم که قابل توجه است.

قنبری افزود: امروز باید بگویم که در کشور ما جرایم مهم و پیچیده زیادی وجود ندارد که باعث ناراحتی مردم شود و حتی بگویم که ما چنین جرایمی نداریم.

سرقت؛ 90 درصد جنایات کشور

رئیس پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه امروز جغرافیای وقوع جرم به شدت توسط پلیس آگاهی کنترل می شود، گفت: پلیس آگاهی تخصصی ترین پلیس فراجا است.

وی همچنین به موضوع سرقت اشاره کرد و گفت: حدود 90 درصد جرایم کشور به سمت سرقت است.

پرسنل پلیس آگاهی به عنوان “کارآگاه” طبقه بندی می شوند

رئیس پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: امروز هیچ کدام از آن دسته از سرکردگان پلیس آگاهی که تخصص کارآگاهی نداریم که همگی دارای مدرک تخصصی در حوزه کارآگاهی هستند، نیستیم، البته راهبرد ما برای همه پلیس آگاهی است. پرسنل درجه “کارآگاه” داشته باشند. .

وی گفت: ساختمان ما برای تقویت آگاهی پلیس است. امروزه کارآگاهان زن ما فعال هستند و در جرایم مربوط به زنان مورد استفاده قرار می گیرند.

قنبری همچنین بر کاهش فاصله وقوع تا کشف جرم تاکید کرد و گفت: در صورت افزایش فاصله وقوع حادثه تا کشف، احساس ناامنی افزایش می یابد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا