استانی

اعتبار کاداستر ۱۰۰ درصد تامین می شود/از وزارت راه و شهرسازی گله داریم

امروزنگار/ مرکز معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: رئیس سازمان برای تامین اعتبار صددرصدی کاداستر دستور ویژه ای صادر کرده است و استان مرکزی باید در این زمینه اقدام کند و همه دستگاه ها باید کار . .

مهدی اقبال روز چهارشنبه ۱۲ خرداد در شورای قضایی استان مرکزی گفت: برای حقوق خزانه داری.”

وی گفت: امسال به دستور رئیس سازمان تعدادی از کارها همزمان آغاز شده و علاوه بر کاداستر اراضی کشاورزی، کاداستر شهری و روستایی نیز آغاز شده است.

اقبال گفت: از این بابت به وزارت راه و شهرسازی گلایه داریم، متاسفانه در صدور اسناد و اقدامات مستندسازی در حوزه شهرسازی در کشور به ویژه استان مرکزی ضعیف هستیم. اکثریت مالکیت زمین در زمین های دولتی اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: در استان مرکزی اکثر شهرهای زیر 25 هزار نفر مشمول قانون هستند و مستندسازی بر اساس این قانون ویژه به راحتی در این شهرها انجام می شود و بنابراین بنیاد مسکن باید تلاش کند و همه طرح ها را اجرا کند. این دامنه را دنبال کنید.

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: متأسفانه آموزش پرورش در این حوزه نیز ضعیف عمل می کند، همچنین ۶۵۴ قطعه زمین دولتی در استان مرکزی وجود دارد که از این تعداد ثبت نام نشده است.

اقبال در خصوص کمیسیون رفع تداخل ادامه داد: در این زمینه سازمان حسابرسی و سازمان های نظارتی باید کمک کنند، این کمیسیون نیاز به نگرش مثبت دارد که منجر به تخلف نشود.

وی در خصوص تدوین سند رسمی گفت: در این راستا طرح اجباری سند رسمی به شورای نگهبان در سه مرحله آمد و در صورت اصلاح، گام بسیار بزرگی خواهد بود. رویه ای در حال تنظیم است که مشاوران املاک و خودرو فقط عملیات دلالی اسناد خود را انجام دهند و تسویه معاملات به دفاتر اسناد رسمی واگذار و در همان دفاتر ثبت شود.

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: شورای عالی رسیدگی به اختلافات ثبتی در سازمان با بهره گیری از مجرب ترین سازمان های ثبتی راه اندازی شده است.

حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز گفت: افزایش اعتماد و جلب رضایت مردم از اولویت های سند مردمی اصلاحات است که مورد توجه قضات است.

وی در خصوص طرح کاداستر نیز گفت: اجرای طرح کاداستر به افزایش رضایتمندی و همچنین کاهش تردد مردم به محاکم قضایی کمک می کند.

موسوی گفت: همفکری و همدلی در استان و شورای ویژه قضایی استان وجود دارد که در رونق کسب و کار و تسهیل در احقاق حقوق شهروندی و رفع مشکلات مردم در شرایط کنونی جامعه بسیار موثر خواهد بود. آن را به طور جدی.”

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا