حوادث

اعلام آمادگی هلال احمر جهت امدادرسانی به آسیب دیدگان جنگ اوکراین

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای کمک به غیرنظامیان جنگ در اوکراین در راستای حقوق بشر و اهداف هلال احمر و کمک به قربانیان درگیری های مسلحانه اعلام کرده است.

به گزارش امروزنگار، پیرحسین کولیوند در نامه ای به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آمادگی جمعیت هلال احمر را برای کمک به غیرنظامیان در جنگ اوکراین در راستای اهداف بشردوستانه هلال احمر و کمک به آسیب دیدگان درگیری های مسلحانه اعلام کرد. .

در متن این نامه آمده است: در پی خیزش درگیری مسلحانه بین المللی بین روسیه و اوکراین و خطرات جدی برای غیرنظامیان اوکراینی و قربانی شدن افراد بی گناه، جمعیت هلال احمر دبیرخانه حقوق بین الملل بشردوستانه ملی و امور بشردوستانه است. این سازمان در کشور آمادگی دارد با همکاری کمیته بین‌المللی تیم‌های واکنش سریع متشکل از متخصصان در زمینه امداد و نجات و مراقبت‌های بهداشتی را مطابق با اهداف بشردوستانه و کمک به آسیب دیدگان درگیری‌های مسلحانه و تجهیزات امدادی و پزشکی ارائه دهد. صلیب سرخ برای ارسال به اوکراین.

در این نامه آمده است: در این راستا، خواهشمند است موضوع را بررسی و در صورت مهیا بودن شرایط امنیتی و سیاسی، اقدامات لازم برای اعزام تیم های هلال احمر به اوکراین را انجام دهید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا