حوادث

اعلام حداقل امتیاز برای بهره‌مندی از امریه فناورانه/شرایط شرکت‌ها برای معرفی مشمولان

رئیس نظام تخصصی وظایف مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هدف از اجرای طرح شرکتهای دانش بنیان را حفظ افراد کلیدی در این شرکتها عنوان کرد و گفت: خدمات رسانی تکنسین های ستاد کل نیروهای مسلح

به گزارش امروزنگار ، بر اساس تفاهم نامه بین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و ستاد کل نیروهای مسلح و مطابق دستورالعمل استفاده از خدمت سربازی در شرکت های دانش بنیان ، به صورت نظامی توسعه یافته است) در دانش – شرکت های مستقر

بر این اساس ، سیستم تخصصی تسهیلات وظیفه برای نخبگان فناوری در سه شکل “پروژه خدمات جایگزین در صنایع دفاعی و ملی” ، “پروژه خدمات جایگزین در شرکت دانش بنیان” و “تسلط بر شرکت دانش بنیان” دنبال می شود. “.

بر این اساس ، ذینفعان این تسهیلات ، با معرفی مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، دوره خدمت سربازی خود را از جمله “دوره آموزش نظامی” و “اجرای خدمت (نظامی) به پایان رسانده اند. فرمان) در شرکت دانش بنیان “و کارت پایان خدمت دریافت کنید.

هر یک از شرکتها می توانند در ازای هر 6 میلیارد ریال فروش سالیانه (بر اساس آخرین اظهارنامه مالیاتی) یا هر 10 کارمند تمام وقت در شرکت (طبق آخرین لیست بیمه شرکت) حداقل یک نفر را حساب کنند. به شرایط شیوه نامه را معرفی کنید. این سهمیه برای هر شرکت دانش بنیان حداکثر 3 نفر در سال است و برای مدت یک سال (سال خورشیدی) و فقط برای همان سال قابل استفاده است ، سهمیه شرکت می تواند برای سالهای بعد نیز به همان شیوه استفاده شود.

در این روش ، بر اساس حضور فرد در شرکت دانش بنیان ، امتیازاتی با عنوان “امتیاز فناوری” تعیین شد و با توجه به امتیازدهی ، متقاضیان باید حداقل 80 امتیاز از جدول فعالیت های فناوری در شرکت کسب کنند. به

نمرات نخبگان فناوری به شرح زیر است:

فعالیت فناوری کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد PHD زمین بگذارید
فعالیت تمام وقت شرکت دانش بنیان حداکثر 130 امتیاز حداکثر 140 امتیاز حداکثر 150 امتیاز مالیات 7 امتیاز در ماه (طبق سوابق بیمه فردی)
عضو هیئت مدیره شرکت تا 100 حداقل 9 ماه و 4 امتیاز در ماه (در دوره مدیرعامل ، امتیاز عضویت هیئت مدیره برای شخص محاسبه نمی شود)
مدیرعامل شرکت دانش بنیان حداکثر تا 150 حداقل 9 نفر از ما و هر 6 ماه امتیاز (مدت زمان مدیریت بر اساس آگهی روزنامه رسمی است)
عضو هیئت موسس شرکت دانش بنیان حداکثر 20 امتیاز اولین عضو شرکت باشید
شرکت دانش بنیان (محل کار) حداکثر 20 امتیاز به ازای فروش هر 3 میلیارد قانون ، 5 امتیاز
شرکت دانش بنیان وضعیت تأیید شده را تایید کرد اگر فرد در حال حاضر در یکی از شرکت های دانش بنیان نوع یک فعالیت می کند ، 15 امتیاز کسب کند
وضعیت تاهل و فرزندان در مورد ازدواج متقاضی ، 5 امتیاز و 10 امتیاز برای هر فرزند

مهلت ارسال و تأیید مدارک برای هر آدرس در سال به شرح زیر است:

داده های مربوط به علایق نخبگان فناوری از تسلط دانش بنیان

ایمان آیانی ، رئیس سیستم تخصصی وظایف مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با امروزنگار ،، گفت: اجرای رهبری دانش بنیان بر اساس انعقاد تفاهم نامه بین ستاد کل نیروهای مسلح و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور است و گفت: شرایطی فراهم شده است که آنها بتوانند یک دوره کامل سیستم وظیفه به عنوان “سفارش” یا “انجام پروژه خدمات جایگزین در شرکت”.

وی با بیان اینکه هر دوی این پروژه ها از سال 1397 برای نخبگان فناوری اجرا شده است ، گفت: با توجه به تعامل و همکاری ستاد کل نیروهای مسلح ، سالانه قابلیت هایی در این زمینه شناسایی شده است ، به طوری که 500 نفر از این افراد مردم را به نیروهای مسلح معرفی می کنند.

عیانی با بیان اینکه این رقم در سال 1400 به 750 رسید ، خاطرنشان کرد: پروژه خدمات جایگزین نیز برای 100 نفر برنامه ریزی شده بود و این تعداد به 150 نفر افزایش یافت و بر این اساس ، ما سالانه توانمندی های لازم را برای افراد مسئول داریم. و ما یک پروژه خدمات جایگزین در شرکت داریم که در حال حاضر حدود 750 نفر برای سفارش و 150 نفر برای پروژه جایگزین است.

رئیس سیستم تخصصی وظایف مرکز شرکت ها و مutionsسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را با اشاره به روند جذب افراد درگیر در این پروژه ها توضیح داد: افرادی که در حال حاضر در شرکت های دانش بنیان آن شرکت مشغول به کار هستند آنها شناخته شده اند که درخواست خود را برای این منظور در سیستم بنیاد ملی نخبگان معروف به “سینا” به آدرس: (https://emrooznegar.ir//sina.bmn.ir) ثبت می کنند و ما برنامه های تأسیس شده را تحت شرایط خاصی که با آنها تماس می گیریم بررسی و ارزیابی می کنیم. به

آیانی افزود: در این مطالعات در مرحله اول عملکرد و وضعیت شرکت های دانش بنیان مورد بررسی قرار می گیرد که آیا این شرکت پتانسیل جذب نیروی متخصص را دارد یا خیر. در حالی که این شرکتها در گذشته فرآیند دانش بنیان را طی کرده اند ، وقتی شخصی درخواست سفارش خود را برای ما ارسال می کند ، ما در مورد شاخص هایی مانند محصولات دانش بنیان تولید شده ، سطح و رتبه شرکت ، بلوغ آنها ، وضعیت آنها صحبت می کنیم. سالنامه مالیاتی ما همچنین آنها را با عملکرد بیمه و ثبات شرکت ها ارزیابی مجدد می کنیم.

نمره فناوری فناوری نخبگان

آیانی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر متقاضیان باید شرایطی داشته باشند که بر اساس آن افراد امتیاز می گیرند. بر این اساس ، بر اساس مدت زمان حضور متقاضی در شرکت دانش بنیان ، بیمه وی در شرکت و موقعیت شخص در شرکت ، به آنها امتیازاتی داده می شود که به “امتیاز فناوری” معروف است.

به گفته وی ، در این ارزیابی ها ، مجموع امتیازات فرد اضافه می شود و در صورت دریافت حد نصاب امتیاز فرد ، فرد به عنوان دستور یا به عنوان پروژه خدمات جایگزین به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می شود.

رئیس سیستم تخصصی وظایف مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هدف از این پروژه را حفظ افراد کلیدی در شرکتهای دانش بنیان عنوان کرد و تاکید کرد: متقاضیان باید دارای عزب. مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری یا بالاتر.

آیانی را دنبال کنید: دانشجویانی که می خواهند از این پروژه استفاده کنند باید در شرکت های دانش بنیان فعال باشند. زیرا ما نخبگان تکنولوژیکی افراد را هنگامی می شناسیم که دارای مزایای تکنولوژیکی و همچنین دارای مجموعه ای از ویژگی های علمی هستند. مزیت تکنولوژیکی آنها زمانی مشخص می شود که در شرکت های دانش بنیان کار می کنند.

اقدامات لازم برای نخبگان فناوری

عياني با اشاره به روند تصويب دستور دانش محور گفت: پس از گذراندن دوره آموزش (يك ماه آموزش و 23 ماه خدمات) ، فرد بايد بصورت تمام وقت در شركت دانش بنيان حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: پروژه خدمات جایگزین این است که پس از رسیدن به اقلیتی از یک فرد و ورود آن به نیروهای مسلح به عنوان اقلیت ، پروژه ای برای افراد تعریف می شود که باید در صنایع دفاعی یا در شرکت دانش بنیان اجرا شود. با توجه به محصولات شرکت ، پروژه به عنوان پروژه تعریف می شود.

رئیس سیستم تخصصی وظایف مرکز شرکتها و مutionsسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، با تأکید بر اینکه شخص در برنامه خدمات جایگزین پروژه باید آن برنامه را ظرف 14 ماه اجرا کند ، اظهار داشت: این گروه از افراد ، پروژه تعریف می شود ، پروژه مدیریت می شود ، به طوری که داور برای شخص تعیین می شود و داوران گزارش ماهانه پیشرفت را دریافت می کنند و جلساتی را با آن برگزار می کنند تا پروژه تعریف شده به خروجی نهایی برسد.

وی گفت: “این پروژه ممکن است 14 تا 19 ماه طول بکشد.” تا یک میلیون و نیم. کسانی که خدمات را در طرح پروژه جایگزین می کنند دارای حداقل دستمزد در این زمینه هستند و این شرکت بسته به فعالیت آنها در پروژه می تواند حقوق و مزایای بیشتری به آنها پرداخت کند.

به گفته وی ، هر ماه ، سالانه حدود 50 نفر در قالب دستورات و طراحی پروژه های خدمات جایگزین به نیروهای مسلح آورده می شوند که تعداد آنها بین 100 تا 150 نفر است.

آیانی گفت: افراد 3 ماه قبل از راه اندازی فرصت دارند تا از برنامه سفارش استفاده کنند و درخواست خود را برای ما ارسال کنند و ما به آنها اطلاع می دهیم که پس از به ثمر رساندن چه ماهی کار خواهند کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا