جامعه

اعلام دستورالعمل جدید تزریق نوبت سوم واکسن کرونا و واکسن مسافران

معاون وزیر بهداشت در نامه‌ای به نمایندگان بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، آخرین مصوبات و به‌روزرسانی‌های دور سوم واکسن کرونا و مسافری مصوب کمیته ملی واکسن کووید ۱۹ را اعلام کرد.

به گزارش امروزنگار و به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، در متن این نامه آمده است: مورخ 8/11/1300 با توجه به واکسیناسیون مسافران، دستورالعمل فوق بر اساس مصوبات به‌روزرسانی می‌شود. کمیته ملی مورخ 16/10/1400 به شرح زیر است:

– افرادی که برای بار اول و دوم واکسن های غیرفعال تزریق می کنند (سینوفارم، بهارات بیوتک و کوایران برکات) ترجیح می دهند برای بار سوم از واکسن غیرفعال استفاده کنند، اگرچه می توانند آسترازنکا یا پاستوکوکس پلاس را دریافت کنند.

افرادی که برای اولین و دومین بار با واکسن AstraZeneca واکسینه شده اند، می توانند واکسن AstraZena، واکسن Pastococcus Plus یا Sputnik V را برای اولین بار (به عنوان Sputnik Light) دریافت کنند.

اولین و دومین بار افرادی که واکسن اسپوتنیک V را دریافت کرده اند می توانند برای بار سوم واکسن آسترازنکا یا پاستوکوک پلاس را دریافت کنند.

– برای داوطلبان شرکت کننده در کارآزمایی بالینی واکسن پاستوکوکس در دو شهر که سه بار واکسن را دریافت کرده اند، نوبت چهارم (یادآوری) باید 6 ماه پس از نوبت سوم واکسن پاستوکوک پلاس داده شود.

– افرادی که دو نوبت واکسن غیرفعال (سینوفارم، بهارات بیوتک یا کوایران برکات) دریافت کرده اند و به دلیل نیاز به مسافرت می توانند دو نوبت آسترازنکا تزریق کنند، با اخذ رضایت نامه و ارائه مدارک مسافرتی می توانند دو نوبت استرازنکا بیلد حداقل یک نوبت دریافت کنند. فاصله جدا از هم. ماه ها در این بین باشید.

– برای افرادی که دو دوز واکسن اسپوتنیک V دریافت کرده اند و به دلیل نیاز به مسافرت، دو دوز آسترازنکا تزریق می کنند، متداول است، پس از کسب رضایت آگاهانه و ورود به یک مطالعه تحقیقاتی می توانند دو دوز آسترازنکا را دریافت کنند. این مطالعه باید به تایید کمیته اخلاق برسد.

افرادی که برای بار اول و دوم واکسن پروتئین نوترکیب (اسپیکوژن) تزریق می شوند، می توانند برای بار سوم همان واکسن را دریافت کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا