حوادث

اعمال قانون یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو در طول اجرای منع سراسری تردد

رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرده است که طی اجرای 12 روزه طرح ملی پیشگیری از ترافیک ، یک میلیون و صد هزار خودرو مستقر می شوند.

به گزارش امروزنگار ، سردار سید کمال هادیان فر با تشریح عملکرد پلیس راهور در رابطه با طرح مصوب ستاد ملی مبارزه با تاجگذاری برای ممنوعیت تردد بین استان ها ، گفت: شمارش کننده ملی به کرونا کمک کرد ، ما از آن تشکر و احترام می کنیم و امیدواریم آن را ببینیم. زنجیره انتقال این ویروس در اسرع وقت در کشور قطع شد.

وی گفت: در طول 12 روز طرح فوق ، شاهد کاهش قابل توجه تردد در محورهای اصلی بودیم که 80 درصد ، شهروند چالوس 84 درصد ، تهران-قم 71 درصد و محور کاشان-اصفهان در آزادراه رشت-قزوین 58 درصد “

هادیان فر افزود: متوسط ​​تردد در محورهای شمالی کشور (هراز ، فیروزکوه و چالوس) و کل کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل 38 درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: نیروهای پلیس راهور به صورت فیزیکی در 1422 نقطه در سراسر کشور مستقر بودند و 1910 تیم در این پروژه با 128840 پرسنل پلیس به صورت شبانه روزی کار کردند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در این طرح 690 هزار و 728 دستگاه خودرو از جاده های بسته به تردد برگشت داده شد ، در حالی که عوامل پلیس راهور به 719 هزار و 503 خودرو هشدار شفاهی دادند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر استقرار فیزیکی ماموران ، از 129 دوربین جاده ای و 868 دوربین شهری به عنوان سیستم کنترل و نظارت بر تردد خودروهای بومی و غیربومی استفاده شد.

به گفته رئیس پلیس راهور ناجا ، بیشترین کاهش تردد در استان گیلان با 59 درصد ، مازندران با 58 درصد ، قزوین ، تهران و البرز با 52 درصد و خراسان رضوی با 50 درصد بوده است.

وی در مورد علت افزایش تردد پلاک غیر بومی در دو استان گیلان و مازندران گفت: برخی رانندگان قبل از اجرای طرح پیشگیری از تردد به این دو استان سفر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس راهور ناجا ، هادیان فر گفت: در جریان اجرای طرح پیشگیری از ترافیک ، یک میلیون و صد هزار دستگاه خودرو مستقر شد و تعداد تصادفات فوتی 44 درصد و تعداد مجروحان 28 درصد است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا