جامعه

افتتاح اولین خانه امداد در منطقه۱۳/تحول و توانمندسازی محلات از اهداف طرح خانه‌های امداد محله

یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم افتتاح اولین خانه امداد شهرداری در منطقه 13 ، تحول و توانمندسازی محلات را یکی از اهداف پروژه خانه های امدادی محله عنوان کرد: مردم باید در این پروژه توانمند شوند. با یکدیگر.

به گزارش امروزنگار ، به منظور تغییر و توانمندسازی محلات ، اولین خانه امداد شهرداری منطقه 13 با علی آقامحمدی ، مدیر گروه اقتصادی دفتر فرمانده معظم انقلاب اسلامی ناصر امانی ، عضو مجتبی شورای اسلامی شهر تهران بود. شکری ، شهردار منطقه 13 ، سعادتی ، شهردار منطقه 12 ، حسینی ، مدیر آموزش و پرورش منطقه 13 ، سید ابوالفضل پرپنجی ، مدیرکل امداد امام خمینی (ره) استان تهران و جمعی از مسئولان و مدیران شهری در محله شهید اسدی نصب شدند.

علی آقامحمدی ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم با بیان اینکه تحول و توانمندسازی محلات یکی از اهداف پروژه خانه های امدادی محله است ، گفت: افراد این پروژه باید با هم توانمند شوند.

وی با بیان اینکه همه نهادها و حامیان انقلاب اسلامی در این پروژه حضور خواهند داشت ، افزود: مهمترین نکته در تاسیس خانه های امدادی بحث جدیت است و باید به طور جدی کار کنیم.

آقامحمدی رسیدگی به نیازمندان و رفع آسیب های اجتماعی را از اهداف این طرح دانست و افزود: وظیفه خانه های امدادی است که موانع را برای کمک به نیازمندان شناسایی و رفع کند.

وی گفت: در حال حاضر بر اساس بررسی های صورت گرفته ، 2020 محله محروم در کشور شناسایی شده است و مشکلات آنها با همکاری سازمان های عضو طرح توانمندسازی محله ها برطرف می شود.

عدالت اجتماعی در محله های کم درآمد شهر

ناصر امانی ، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، با تقدیر از شهردار منطقه 13 برای کاهش محرومیت در محله های کم درآمد ، گفت: مهمترین تمرکز ما در شورای ششم بحث در مورد عدالت اجتماعی و عدالت اجتماعی است. اولویت توجه به مناطق محروم است. ”و شهر تهران در فقر است و طبق برآوردهای ما ، حدود 70 تا 100 محله در شهر تهران محروم و محروم هستند.

وی تأکید کرد که مناطق محروم یا فاصله بین شمال و جنوب تهران را می توان از منظرهای متفاوتی بررسی کرد: فقر اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و آموزشی ، فقر زیرساختی و محرومیت انسانی ، از جمله نمونه های محرومیت در ایالات متحده. مدیریت شهری است.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ما بین 70 تا 100 محله کم درآمد داریم اما وضعیت آنها یکسان نیست ، این محله ها از اولویت های ما هستند و ما از همه امکانات در اختیار مدیریت شهری استفاده کرده ایم. برای این کار اساسی بزرگ. همه ما در خدمات اصلی برنامه توسعه و تحول مبتنی بر اجتماعات محله های کم درآمد قدرت داریم.

سازماندهی و توانمندسازی محلات با رویکردی ارزش محور

مجتبی شکری ، شهردار منطقه 13 در مراسم افتتاح اولین خانه امداد در منطقه گفت: محله های صفا ، زاهد گیلانی و شهید اسدی از کم محله ترین محله های این منطقه هستند و ما همیشه با نگرش جهادی به مشکلات کاهش این محله. “

وی افزود: رویکرد ارزش محور در برخورد با این محلات می تواند راهی برای تضمین راه برنامه ریزی شده برای سازماندهی و توانمندسازی محلات کم درآمد باشد.

وی ارتباط مدیران شهری منطقه با شهروندان را دو طرفه و مشارکتی عنوان کرد و افزود: ایجاد اعتماد و استفاده از توانایی های مردم برای خدمت به محلات و توانمندسازی آنها در دستور کار است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، در پایان این مراسم و با حضور مسئولین در سالن محله شهید اسدی اولین خانه امداد منطقه 13 رسماً نصب شد. ایجاد اشتغال ، مسکن و فرهنگ اولویت این خانه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا