سلامت و تندرستی

افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت با حضور وزیر بهداشت

به گزارش شفاف، وزیر بهداشت گفت: در شهرستان هندودر کارهای بسیار جالبی انجام شد، مرکز جامع سلامت مجهز با کمک خیرین راه اندازی شد و تجهیزات از سوی وزارت تامین شد. بهداشتی و در حال حاضر مرکزی در شازند وجود دارد که در 2000 متر مربع حدود 70 درصد تکمیل شده و از نظر خدمات بهداشتی و درمانی مجهز است.

عین اللهی ادامه داد: با توجه به اینکه طرح پزشک خانواده و گسترش این طرح جزء طرح وزارت بهداشت است، در مراکز افتتاح شده امروز سطح 1 پزشک خانواده در فایل الکترونیکی و به طور کامل در این مراکز

وی گفت: مرکز شازند یکی از مراکز افتتاح شده در اسفند ماه سال جاری و یک مرکز 24 ساعته با خدمات کامل بهداشتی خواهد بود.

عین اللهی گفت: بعد از شازند عازم اراک می شویم و از بیمارستان ولیعصر (عج) بازدید می کنیم این بیمارستان یکی از بیمارستان های بسیار بزرگ اراک است که در سفر استانی ریاست جمهوری در یک مرکز استان 400 تخت و 400 میلیارد تومان اعتبار اختصاص می یابد. امیدواریم این مرکز یکی از مرتفع ترین مراکز کشور باشد.

وزیر بهداشت گفت: از ابتدای دولت تا امروز 850 پروژه بزرگ بهداشتی افتتاح کرده ایم و تا پایان امسال تعداد پروژه ها به 2 هزار پروژه می رسد و این در تاریخ کشورمان بی سابقه است. ما 79 مرکز درمانی را با 10800 تخت راه اندازی می کنیم و تا پایان امسال 7700 تخت بیمارستانی دیگر اضافه خواهیم کرد.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم خدمات بهتری به مردم کشورمان ارائه کنیم.

افتتاح دو پروژه بهداشتی در شهرستان توره شازند

فونداسیون اورژانس 115 خیرساز شهرستان توره به نمایندگی از مرحوم مشهدی احمدی بقش و خانم زنگنه در مدت یک سال و نیم ساخته شد.

مساحت زمین این پایگاه 1.25 متر مربع و زیربنای آن 137 متر مربع می باشد و همچنین پارکینگ اتوبوس آمبولانس در جوار این پایگاه در زمینی به مساحت 340 متر مربع در حال احداث است.

همچنین پد اورژانس هوایی شهر توره در مدت 3 ماه و در زمینی به مساحت 2150 متر مربع ساخته شد و برای آن که یکی از 12 پد هوایی استان مرکزی است حدود 200 میلیون تومان هزینه شد. پرتاب شده است

وزیر بهداشت همچنین از مرکز جامع سلامت شهری و روستایی توره بازدید کرد.

وی در آستانه افتتاح این مرکز اورژانس گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و تردد بالای آن، ساخت این مرکز برای شهر توره که توسط خیرین سلامت ساخته شده ضروری بود و از خیرین تشکر می کنیم. شورا برای آن این سکه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا