جامعه

افراد علامت‌دار کرونا به کجا مراجعه کنند؟

با شروع تاج چهارم ، وزارت بهداشت و متخصصان بهداشت معتقدند که اکنون باید کوچکترین علامت و حتی علائم سرماخوردگی به عنوان کرونا ویروس در نظر گرفته شود. از این رو ، ما باید برای سلامتی خود و اطرافیان خود اقدامات و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم ، اما س theال این است که اگر علامت دار شدیم ، کجا باید برویم؟

به گزارش امروزنگار ، تنها چند روز پس از تعطیلات نوروز بود که تاج جهش یافته با قدرت انتقال قدرت و سرعت بیشتری به عنوان میهمان در تمام استانهای کشور آمد و نقشه ایران را به آتش کشید. طبق آخرین اعلامیه وزارت بهداشت ، در حال حاضر 295 شهر سرخ در کشور وجود دارد و تمام مراکز استان ها نیز قرمز است. همچنین ، دکتر علیرضا زالی ، فرمانده عملیات ضد حمله کرونا در شهر تهران ، اخیراً گفت که استان تهران برای اولین بار کاملاً قرمز شده است.

میزان بالای شیوع بیماری در این کشور با هدایت کرونا انگلیس نشان می دهد که تعداد موارد همچنان رو به افزایش است. در همین زمان ، افزایش نرخ بستری شدن در بیمارستان و به دنبال آن روند افزایشی مرگ و میر ناشی از این بیماری ، در هفته های آینده قابل پیش بینی است.

آیا هنوز می توانید در برابر Covid-19 مقاومت کنید؟

البته باید توجه داشت که هنوز چند راه برای در امان ماندن از تاج انگلیس وجود دارد. اولین و مهمترین راه حل ارائه شده توسط همه متخصصان بهداشت و دانشمندان در جهان رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک ، رعایت طول اجتماعی حداقل یک و نیم تا دو متر ، شستن دستها ، برگزار نکردن جلسات و شرکت در آن است در آنها شرکت کنید ، سمینارها ، مهمانی ها و …. اگرچه ، متأسفانه ، طبق گفته وزیر بهداشت ، میزان انطباق با پروتکل های بهداشتی در کشور طی یک روند کاهشی به 56 درصد رسیده است و این مسئله ارتباط مستقیم با تعداد موارد ، بیمارستان ها و مرگ و میر دارد ، اما هنوز هم می توان ایستاد در برابر این طوفان.

در عین حال ، روش دیگری برای محافظت از خود در برابر بیماری ، ارزیابی و نظارت بر سلامتی است. با شروع تاجگذاری چهارم ، وزارت بهداشت و متخصصان بهداشت معتقدند که اکنون باید کوچکترین علامت سرماخوردگی را بیماری Covid-19 دانست و بر این اساس باید اقدامات لازم را انجام دهیم و اقدامات پیشگیرانه را برای سلامتی خود و اطرافیان انجام دهیم. ما ما به طوری که ابتدا قرنطینه می شوید ، حتی اگر عطسه کنید ، سرفه کنید ، آبریزش بینی و … داشته باشید. برای محافظت از سایر اعضای خانواده در برابر احتمال آلوده شدن به ویروس ، مایعات زیادی بنوشید ، تغذیه مناسب و متنوعی داشته باشید و درمان علامتی را شروع کنید. در همان زمان ، سیگنال های خود را کنترل کنید. در صورت ادامه یا پیشرفت علائم خود حتماً به یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی مراجعه کنید.

بر این اساس ، وزیر بهداشت اخیراً تأکید کرده است که ما مراکز سرپایی 16 ساعته و 24 ساعته را در کشور اجرا کرده ایم تا افراد بتوانند به این مراکز مراجعه کنند. بنابراین اگر علائمی دارید ، آنها را نادیده نگیرید. امروز باید بپذیریم کرون عطسه می کند ، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. بنابراین ، در صورت بروز علائم ، افراد باید به مراکز 16 و 24 ساعته مراجعه کنند.

مراکز 16 ساعته و 24 ساعته چه کاری انجام می دهند؟

لازم به ذکر است ، هنگامی که اپیدمی کرونا ویروس در کشور ما آغاز شد ، وزارت بهداشت تغییراتی در ساختار خدمات خود ایجاد کرد. به منظور شناسایی سریعتر و سیستماتیک تر ، و همچنین ارائه خدمات بهتر برای بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونا ویروس قلب ، تقریباً 1200 مرکز خدمات بهداشتی و درمانی جامع تحت عنوان مرکز Qovid-19 منتخب با 16 یا 24 ساعت استفاده اضافه کرده است. ساعتها عمل و به مردم اطلاع داده شد كه این مراكز برای جلوگیری از گرفتگی و همچنین جلوگیری از احتقان و همچنین مراجعه غیرضروری به بیمارستان ، علائم كرونر را بررسی كنند. در سیستم بهداشتی ، این مراکز به عنوان سطوح ارجاع به سطوح بالاتر تعیین شده اند.

بر این اساس ، دکتر جعفر صادق تبریزی ، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ، با امروزنگار در این رابطه گفت: “این مراکز چهار کار اصلی را انجام می دهند ؛ این موارد شامل غربالگری ، ویزیت ، داروی سرپایی و آزمایش تشخیصی کرونا ویروس است.

علاوه بر این ، اگر فردی با علائم شدید بیماری به این مراکز مراجعه کند ، وی به بیمارستانهای منتخب Covid-19 ارجاع می شود و البته کسانی که قادر به جدا شدن از دیگران نیستند ، در خانه معرفی می شوند. برای این منظور فراهم شده است.

راه اندازی مراکز بهداشتی جامع ارائه دهنده خدمات کواید

وزارت بهداشت لیست مراکز بهداشتی جامع منتخب بیماری Covid-19 را اعلام کرده است. بنابراین اگر علائمی دارید ، حتماً از این مکان ها دیدن کنید.

می توانید بر روی لیست ، آدرس و شماره تماس مراکز Covid-19 انتخاب شده کلیک کنید ارتباط نگاه کن

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا