حوادث

افزایش اتوبوس آمبولانس وموتورلانس های اورژانس تا پایان سال

رئیس سازمان اورژانس کشور بخشی از برنامه این سازمان برای نیمه دوم سال جاری را تشریح کرد و از افزایش اتوبوس های آمبولانس و خدمات موتورهای اضطراری خبر داد.

جعفر میعادفر در گفت وگو با امروزنگار ، وی در مورد برنامه سازمان اورژانس کشور برای نیمه دوم امسال گفت: ما برنامه های متفاوتی برای روبرو شدن با کل کشور داریم.

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته طرحی برای تولید اتوبوس آمبولانس داشتیم که با همکاری خودروی دیزل ایران اقدامات مربوط به شاسی آن را انجام داده و در حال انتقال به داخلی هستند. شرکت آمبولانس که به آمبولانس تبدیل می شود. “ما انتظار داریم این ناوگان به ناوگان ما اضافه شود تا از امداد نوروزی برای استقرار در میدان ها و غیره استفاده کند. زیرا هر اتوبوس آمبولانس حدود 10 مصدوم را حمل می کند.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در خصوص گسترش خطوط موتوری در استان ها ، برنامه هایی برای تأمین خطوط موتوری برای 10 کلانشهر در کشور داریم. ترافیک جدی در مناطق شهری پیش رو است. خوشبختانه اقداماتی در تهران انجام شده و اقدامات زیادی در حال انجام است اما در حال حاضر حدود 160 خط موتوری فعال وجود دارد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد حرکت باید تقویت شود تا بتواند اولین قدم ها را برداشته تا متقاضی و خانواده اش استراحت کنند و سپس آمبولانس می رسد.

وی گفت: “در سایر برنامه های مهم ، موضوع آموزش پرسنل و مهارت های پرسنلی نیز بسیار مهم است ؛ ما حدود 20000 نفر جمعیت در استان های کشور داریم و اقدامات اساسی در زمینه آموزش مورد نیاز است. لب ها و مکان هایی که راهبان آموزش مجهز هستند.

میعادفر تاکید کرد: به بادبان های تخصصی در هشت قطب کشور نیاز داریم تا بتوانیم برنامه های 247 و 724 را در استان ها نیز گسترش دهیم.

در پاسخ به نتیجه طرح های اضطراری در تهران و مترو از پیش برنامه ریزی شده؟ وی گفت: اورژانس تهران در آینده بررسی و اطلاع رسانی می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا