جامعه

افزایش دمای پنحشنبه در شرق گلستان/ امکان وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع

امروزنگار/ گویلستان مدیرکل هواشناسی استان گلستان با اشاره به افزایش دما و وزش باد گرم نسبت به آتش سوزی در جنگل ها و مراتع بویژه در شرق استان هشدار داد.

نوربخش داداشی در گفت وگو با امروزنگار، با اشاره به برگزاری جلسه پیش بینی کمیته بحران هواشناسی استان به ریاست معاونت فنی اداره کل هواشناسی گلستان، اظهار کرد: در این جلسه موضوع منجر به تحلیل الگوها و نقشه های پیش یابی هواشناسی شد. هشدار زرد. شماره 31-1400 / 10/22.

وی با بیان اینکه شرح شرایط پیش بینی شده به منظور اطلاع رسانی به مردم و اتخاذ تدابیر لازم در اختیار اداره کل مدیریت بحران و سایر دستگاه های خدمات رسان قرار گرفته است، افزود: به ویژه در شرق استان بسیار سختگیرانه خواهد بود. استان بوده و تا پایان همین روز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان با تاکید بر اینکه با توجه به خروجی پیش بینی ها احتمال آتش سوزی در جنگل ها و مراتع در استان به ویژه در منطقه شرق وجود دارد، گفت: به این مهم توجه کنید.

داداشی از نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان از روز جمعه تا اواسط هفته آینده خبر داد و گفت: این سامانه موجب وزش باد نسبتا شدید، افت محسوس دما (10 تا 12 درجه سانتیگراد)، بارندگی، در کوهستانی و سردسیر می شود. مناطق، بارش برف و کولاک (به ویژه دوشنبه هفته آینده) پدیده مه غلیظ و یخبندان را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خطرات این سامانه در قالب اختلال در تردد جاده ها، کاهش چشمگیر دید و لغزندگی جاده ها به ویژه در مناطق کوهستانی مشاهده خواهد شد، تصریح کرد: لذا اقدامات پیشگیرانه را ضروری می دانیم و تمهیدات لازم را به عمل می آوریم. توسط کمیسیون دستگاه های اجرایی مربوطه

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا