جامعه

افزایش کودکان مبتلا به عفونت مرموز کبدی در اروپا و آمریکا

مقامات بهداشتی می گویند که در حال بررسی موارد غیرقابل توضیح و مشکوک هپاتیت یا هپاتیت در کودکان در چندین کشور اروپایی و ایالات متحده هستند.

به گزارش امروزنگار، مقامات بهداشتی می گویند مواردی از هپاتیت یا هپاتیت در دانمارک، ایرلند، هلند، اسپانیا و ایالات متحده و همچنین بریتانیا و اسکاتلند گزارش شده است.

هفته گذشته مقامات بهداشتی بریتانیا نیز اعلام کردند که موارد شایع تری از این بیماری را در میان کودکان شناسایی کرده اند.

اما هنوز علت بیماری در کودکان و افزایش موارد مشخص نشده است.

مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری ها هنوز تعداد موارد هپاتیت را در چهار کشور اروپایی شناسایی نکرده است.

اما سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید کمتر از پنج مورد در ایرلند و سه مورد در اسپانیا گزارش شده است. این آژانس گفت احتمال دارد موارد بیشتری در روزهای آینده شناسایی شوند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های اروپا اعلام کرد که تحقیقات در مورد علت این بیماری در تمام کشورهای اروپایی که مواردی در آنها گزارش شده است، در حال انجام است.

در ایالات متحده، وزارت بهداشت عمومی آلاباما گزارش داد که 9 مورد در کودکان یک تا شش ساله یافت شد که دو مورد از آنها نیاز به پیوند کبد داشتند.

بیشترین تعداد موارد ابتلا در بریتانیا گزارش شده است که در مجموع 74 مورد تا به امروز ثبت شده است.

هفته گذشته، اداره بهداشت و ایمنی بریتانیا گفت که ویروس‌های رایجی که باعث هپاتیت عفونی (هپاتیت A تا E) می‌شوند در بریتانیا شناسایی نشده‌اند.

در نتیجه، محققان در حال بررسی علل احتمالی دیگر هستند و معتقدند که آدنوویروس رایج ممکن است علت این بیماری باشد.

آدنوویروس ها خانواده ای از ویروس ها هستند که معمولا منجر به طیفی از بیماری های خفیف مانند سرماخوردگی، استفراغ و اسهال می شوند.

به گزارش بی بی سی، با این حال، آژانس سلامت و ایمنی بریتانیا اعلام کرد که سایر علل احتمالی این بیماری در حال بررسی است و احتمال اینکه ناشی از کووید-19 باشد را رد نکرد. این آژانس گفت هیچ ارتباط واضحی بین این بیماری و واکسن کووید-19 وجود ندارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا