اقتصادی

افزایش ۹۰ درصدی ارزش صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس کل گمرک ایران از عملکرد شرکت های دانش بنیان در حوزه تجارت خارجی که در فهرست فعالان اقتصادی مجاز گمرک قرار دارند خبر داد که بر این اساس ارزش صادرات این شرکت ها 90 درصد افزایش یافته است.

به گزارش امروزنگار، علیرضا مقدسی درباره عملکرد تجارت خارجی شرکت های دانش بنیان در هفت ماهه امسال گفت: میزان تجارت خارجی شرکت های دانش بنیان که در فهرست فعالان اقتصادی مجاز گمرک (AEO) قرار دارند طی این مدت. این دوره بیش از 52 هزار و 939 تن و حتی بیش از 249 میلیون و 337 هزار دلار است.

رئیس کل گمرک ایران گفت: در حال حاضر 64 شرکت شناخته شده در فهرست فعالان اقتصادی مجاز گمرک قرار دارند که از این تعداد 33 شرکت در صادرات غیرنفتی و 54 شرکت در تشریفات واردات فعالیت می‌کنند. وی درباره میزان صادرات و واردات این شرکت ها در هفت ماهه گفت: در این مدت 14 هزار و 975 تن تجارت خارجی توسط شرکت های دانش بنیان و به ارزش حدود 43 میلیون و 172 هزار دلار به غیرنفتی و 37 هزار و 964 دلار صادر شده است. تخصیص 206 میلیون و 165 هزار دلار واردات.

بر اساس اعلام گمرک مقدسی گفت: در این مدت صادرات این شرکت ها از نظر وزنی یک درصد کاهش اما از نظر ارزشی 90 درصد افزایش داشته و میزان واردات در این مدت 5 درصد در سال جاری است. مقررات. وزنی و از نظر ارزشی 12.5 درصد کاهش داشته است.

من باید بگویم؛ در حال حاضر گمرک ایران به منظور تسریع و تسهیل تشریفات گمرکی شرکت های دانش بنیان و حمایت حداکثری از این شرکت ها، 18 تسهیلات را در قالب فعالان اقتصادی مجاز در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا