جامعه

امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تهران و وزارت علوم

تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و وزارت علوم منعقد شد.

به گزارش امروزنگار، علیرضا زاکانی شهردار تهران امروز در مراسم تفاهم نامه بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شهرداری تهران برای هم افزایی و اشتراک توانمندی های این دو مجموعه حضور یافت. و محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در محل ساختمان شهرداری برگزار شد.

علیرضا زاکانی در این مراسم گفت: مفتخریم امروز تفاهم نامه ای را امضا کنیم که به مدیریت صحیح شهر، رشد آگاهی و دانش، توسعه فناوری و ایجاد شهر هوشمند و همچنین کمک به مدیریت صحیح شهر کمک می کند. از سوی دیگر، با در نظر گرفتن منابع بالای شهر تهران، این تفاهم نامه کمک شایانی به خدمات رسانی سطح بالا با بیشترین مجموعه اطلاعات در کشور خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری مدیریت مشارکتی را برای دستیابی به پیشرفت مادی و معنوی در ابعاد مختلف تجربه می کنیم، افزود: عظمت علم بر همگان آشکار است. امروز مفتخریم که با یکی از مراکز علمی تفاهم نامه ای امضا کردیم و پس از آن نیازهای شهرستان را به اهالی دانش اعلام کردیم و سعی می کنیم خدمات خود را به دانشگاه نیز ارائه دهیم.

زاکانی با بیان اینکه رسالت ما در مدیریت شهری ایجاد تحول است، ادامه داد: اولین تحول، تحول در بدنه شهر است، از این رو با نوسازی شهری محور حمل و نقل و از طریق ایجاد هویت جدید معماری، تلاش می کنیم. آسایش، ایمنی و امنیت شهر را تضمین و کمبودهای آن را جبران کند. در واقع با این نوسازی شهری به دنبال شهر نمونه هستیم.

شهردار تهران افزود: تحول در حوزه نرم و روح شهر، دومین سطح تحول است که بر تمامی حوزه های مرتبط با این بخش در فرهنگ و جامعه تمرکز دارد و باید در نتیجه این امر الگوی شهروندی ایجاد کند. سوال .

وی با بیان اینکه سومین سطح تحولی که این دو بخش را به هم پیوند می دهد، تحول فناوری است که منجر به شهر هوشمند می شود، گفت: امیدواریم بتوانیم این تحولات را ایجاد کنیم و با مشارکت وزارت علوم از مزیت ها و ارزش افزوده استفاده کنیم. آموزش عالی از آن برای شهر استفاده کنیم و البته مدیریت شهری نیز در خدمت خالق این ارزش افزوده باشد.

در ادامه محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در تماس تلفنی با شهردار تهران از جامعه دانشگاهی کشور گفت: مشخص است شهردار تهران که دارای چنین ویژگی ها و سابقه ای است، یک مکان خاص علم و فناوری است و این دیدگاه به طور کامل در یادداشت تفاهم منعکس شده است. هدف این یادداشت آشنایی با قابلیت های موثر و تعامل هم افزایی یکدیگر است.

وی بیان کرد: تصمیم شهردار برای قرار دادن شناخت شهر در مدار علم و فناوری یک توانایی ویژه برای وزارت علوم است و از این بابت خوشحالیم.

زلفی گل با بیان اینکه این تفاهم به وزارت علوم در اموری مانند اتصال دانشگاه هایی که در سطح شهر تهران پراکنده هستند کمک می کند، گفت: این پراکندگی هزینه دانشگاه را افزایش می دهد؛ اما این تفاهم باعث افزایش هزینه های دانشگاه می شود. لذا شهرداری می تواند در تغییر کاربری املاک دانشگاه کمک کند و در بحث اراضی متعلق به شهرداری و دانشگاه در نقاط مختلف برای ادغام آن در یک پردیس همکاری کند، البته هزینه شهرداری به صورت کامل پرداخت خواهد شد. .

به گزارش سایت شهر، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ایجاد پارک علم استان تهران را از دیگر موارد این تفاهم نامه برشمرد و گفت: می خواهیم رکوردها و تندیس های برجسته علم را درج کنیم. قرار دادن مردم در پارک در معرض دید عموم همچنین بر اساس این تفاهم نامه تلاش شد تا اساتید فرصت بررسی مسائل شهر و شهرداری را داشته باشند و از نزدیک با آنها آشنا شوند و وزارت علوم نیز ظرفیت پژوهشی و نوآوری های خود را در اختیار شهرداری قرار دهد. و پایان نامه ها و مطالب پژوهشی دانشجویان و اساتید با توجه به نیاز شهرداری و با کمک جامعه دانشگاهی فرهیخته شهر تهران شهری هوشمند و سرزنده خواهد شد و شاهد تصمیمات شهرداری خواهیم بود. بیشتر دانش محور و مبتنی بر علم خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا