سلامت و تندرستی

امکان رهگیری تجهیزات پزشکی در سامانه تیتک

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از پایش عرضه‌کنندگان تجهیزات پزشکی بر اساس بازدیدهای میدانی کارشناسان سازمان غذا و دارو خبر داد.

به گزارش امروزنگار، مهندس مودت همایی گفت: کارشناسان تجهیزات پزشکی معاونت‌های غذا و دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی، به‌ منظور ارزیابی و صدور GLN از واحدهای صنفی منتخب تجهیزات و ملزومات پزشکی بازدید می‌کنند.

وی افزود: شناسه مکان یک کد ۱۳ رقمی منحصربه‌فرد برای هر واحد عرضه‌کنندگان و توزیع‌کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی به‌منظور دسترسی به سامانه TTAC است و امکان رصد تجهیزات و ملزومات پزشکی را از تامین کننده تا مصرف‌کننده فراهم می‌کند.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی تصریح کرد: در بازدیدهای کارشناسان سازمان غذا و دارو از عرضه کنندگان تجهیزات پزشکی، مواردی چون موقعیت مکانی، رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی اداره کل تجهیزات پزشکی در خصوص استانداردهای انبارش ملزومات پزشکی، الزام الصاق برچسب اصالت کالا و تاریخ انقضا کالاهای مصرفی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی با بیان اینکه برخی از کالاهای موجود در واحدهای صنفی به علت رعایت‌ نکردن الزامات جمع‌آوری‌ شده‌اند، گفت: بازدید از سایر واحدهای عرضه‌کننده و توزیع‌کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی در دست اقدام است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا