جامعه

امیدواریم دغدغه مردم را در حوزه مسکن کاهش دهیم

شهردار تهران با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم دغدغه های مردم در حوزه مسکن را کاهش دهیم، گفت: شهرداری خود را موظف به ورود جدی به بازار مسکن و قیمت مسکن می داند و نقش اساسی دارد. این نویدی است برای حرکت های جهادی که مسیر آسایش و آرامش بیشتر مردم خواهد بود.

به گزارش امروزنگار، علیرضا زاکانی در مراسم نوسازی پروژه مسکن جایگزین اهالی باغ آذری، میلاد منجی عالم بشریت امام زمان (عج) و تقارن آن حضرت با بهار طبیعت را تبریک گفت. گفت: پیام های مختلفی در کار وجود دارد که امروز شروع می شود. پاسخ معتبر ایجاد عدالت در تهران و بستن فاصله شمال – جنوب است. روی مدل سازی و محله سازی متمرکز است و با اولویت ترمیم بافت فرسوده سعی می کنیم در این نقطه ماکت بسازیم و همچنین بر ایمن سازی این بافت ها تمرکز دارد. پس باید به این کار فوق العاده که با هم در سه منطقه 16، 4 و 5 شروع می شود تبریک گفت.

وی افزود: مسکن یکی از مسائلی است که تهران در تهران به معیشت و معیشت مردم آسیب وارد می کند. در تهران اگر فردی خانه نداشته باشد باید 65 درصد حقوقش به اجاره خانه اختصاص یابد و اگر بخواهد خانه بخرد با شرایط فعلی حدود 70 سال طول می کشد.

زاکانی ادامه داد: به دلیل اینکه ما در شهرداری از ابتدا تشخیص داده ایم که نمی توانیم نسبت به نیاز جامعه و شهروندان بی تفاوت باشیم، حوزه مسکن مورد توجه قرار گرفته است. ما هم در حوزه های مختلف از یک الگو پیروی کردیم که همان استقرار پایگاه های عملیاتی بود.

شهردار تهران به وی گفت: به عنوان مثال در حوزه اجتماعی همه دستگاه ها تلاش کرده اند. نتیجه این کمپ این بود که بالغ بر 6300 معتاد متجاهر از 7 منطقه جمع آوری و در کمپ ها جایگزین شدند و این مسیر ادامه دارد.

زاکانی ادامه داد: زمانی که تصمیم بر ساخت یک میلیون خانه در سال بنا به خواست کشور شد، تفاهم نامه ای با وزارت راه در تهران امضا کردیم و علیرغم اینکه نقشی در جهش مسکن نداشتیم، سهم خود را پذیرفتیم. می توانیم در احیای بافت فرسوده، رفع مسکن و فقر در بافت فرسوده و در نهایت تغییر چهره شهر و افزایش ایمنی و پایداری آن موثر باشیم.

شهردار تهران با تاکید بر این نکته: مفتخریم که همه این موارد را پیگیری کرده و با همکاری بنیاد مسکن به سهم 10 هزار واحدی دست یافته ایم. فاز اول ساخت بیش از 3000 واحد مسکونی در این سه نقطه است و تمهیدات لازم برای 7000 واحد باقی مانده تا خرداد ماه سال آینده انجام خواهد شد.

وی گفت: از این رو در این 180 هزار واحد نیازمند رویکردی جدید برای تامین ایمنی و تغییر چهره شهر هستیم که شامل هفت سرویس برای هر نفر نیز می شود.

زاکانی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از نگرانی مردم در حوزه مسکن بکاهیم. شهرداری وظیفه دارد نقش جدی در بازار مسکن و قیمت مسکن داشته باشد. این نویدی است برای حرکت های جهادی که مسیر آسایش و آرامش بیشتر مردم خواهد بود. همزمان با این آیین، آتش سوزی پروژه مسکونی افق اکباتان در منطقه 5 کلنگ زنی شد.

علیرضا زاکانی نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: امروز سه مجتمع مسکونی در مناطق 4، 5 و 16 را مرمت کردیم که در منطقه 16 کاوش این مجموعه در باغ آسیایی تقریباً در حال فرار از آخرین خندق تهران است. ، آن سوراخ سید درویش است. با ساخت و ساز در این خندق و تقدیم به کسانی که در آنجا زندگی می کنند، اوضاع به سمت تهران پیش می رود و با خندق خداحافظی می کند و شرایط جدیدی برای پایتخت داریم.

وی گفت: این کار بخشی از تفاهم ما با بنیاد مسکن است که فاز اول آن حدود 3 هزار واحد امروز نوسازی شده و 7 هزار واحد باقی مانده در سه ماهه اول سال 1401 نوسازی می شود. برای سال آینده 180 هزار واحد ساخت و ساز و نوسازی را در دستور کار داریم که اکثر آنها با تفاهم در قانون جهش مسکن در بافت های فرسوده و انبارهای شهری است.

شهردار تهران تاکید کرد: قدردانی ما نصفه و نیمه است اما هر پروژه ویژگی های خاص خود را دارد. به عنوان مثال در پروژه ای که حضور داریم قرار است به ازای هر نفر هفت عدد ارائه شود. در این سهم تفاوت هایی وجود دارد اما زمین و پروانه آن از شهرداری است و موسسه مسکن متولی ساخت آن است. از طرف دیگر، ما واحدهایی را به افرادی که در محرومیت و محرومیت زندگی می‌کنند تحویل می‌دهیم که مجموعه دپو برای هر نفر هفت نفر است.

زاکانی ادامه داد: هدف گذاری برای سال آینده 180 هزار واحد است و هر ساله با توجه به توان شهر بتوانیم واحدسازی را عملیاتی کنیم و پرونده مشکل عمده مسکن تهران را ببندیم. زیربنای کار شهرداری که زیربنای اصلی ساخت و ساز است زمین و مجوز است. شهرداری با دو نهاد انقلابی مانند بنیاد مسکن و بخش خصوصی همکاری می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا