سلامت و تندرستی

اوج گیری کرونا در هند و افزایش کلاهبرداری ها در بازار سیاه دارو

وقتی كانیكا ساكسنا 18000 روپیه (3 173) توسط یك مرد برای خرید RamedSavier برای یك بیمار سخت بیمار مبتلا به بیماری عروق كرونر قلب پرداخت ، او نمی دانست كه این مرد قصد كلاهبرداری از او را دارد.

به گزارش ایندیپندنت ، ایندیپندنت گزارش داد: “ما هفت ساعت منتظر ماندیم تا این فرد دارو را تحویل دهد.” من سعی کردم حداقل از 9 ، 10 شماره مختلف با او تماس بگیرم اما او جواب تلفن را نداد. بعد از اینکه عکسی را برای او فرستادم که نشان می دهد پول به حساب او واریز شده است ، او پاسخی به پیام کوتاه من نداد.

این حادثه در هند نیز از این قاعده مستثنی نیست. این کشور اکنون در معرض تاجگذاری دوم مهلک قرار دارد و سیستم مراقبت های بهداشتی آن از هم پاشیده است. در این دوره ، بیمارستان های کشور در مورد کمبود اکسیژن پیامکی ارسال می کردند. همچنین به دلیل کمبود تخت بیمارستان بسیاری از بیماران بدون مراقبت رها شده اند و افراد مجبورند تجهیزات پزشکی لازم را از جیب خود تهیه کنند.

این بحران مردم ناامید را مجبور کرده است به بازار سیاه روی بیاورند و یا برای تهیه دارو و اکسیژن برای عزیزانشان با دلالان در شبکه های اجتماعی تماس بگیرند. برخی از افراد کلاهبردار شده و در حالی که منتظر مواد مخدر نجات بودند ، پول خود را از دست دادند.

ایندرانیل موکرجی ، نویسنده مستقر در دهلی ، به ایندیپندنت گفت که هنگام تلاش برای تهیه کپسول اکسیژن برای یکی از دوستانش ، با شماره های مختلفی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است تماس گرفته است.

پس از پرداخت 7000 روپیه (پ 67) ، فقط یک نفر با تحویل کپسول 20 لیتری موافقت کرد. وی به موکرجی اطمینان داد که سیلندر ظرف 48 ساعت پس از انتقال پول تحویل داده می شود ، اما سیلندر هرگز نرسید. موکرجی گفت تلفن فروشنده از آن زمان خاموش است.

طبق آخرین آمار ، تعداد بیماران مبتلا به کرونا قلب در هند به بیش از 19 میلیون نفر رسیده است و تعداد قربانیان این بیماری بیش از 200000 نفر گزارش شده است.

برخی از هندی ها برای جستجوی کمک و هشدار به دیگران در مورد موج قریب الوقوع کلاهبرداری در بازار سیاه ، به رسانه های اجتماعی روی آورده اند.

آمولیا نیدی ، متخصص بهداشت عمومی در انستیتوی جان سواستیا آبحیان گفت: “مردم در وضعیت بسیار اخلاقی قرار دارند.” اخلاق می گوید آنها نباید چیزی از بازار سیاه خریداری کنند ، اما وضعیت ناامیدکننده فعلی آنها را مجبور به انجام این کار می کند.

نیدی همچنین گفت: هیچ محدودیتی برای کپسول اکسیژن و RamedSavier در بازار سیاه وجود ندارد.

نخست وزیر هند هفته گذشته ریاست جلسه ای با مقامات ارشد دولت را بر عهده داشت ، جایی که وی گفت سو the استفاده و فروش RemedSewer در بازار سیاه باید بررسی شود. فروش دارو ، که به طور گسترده ای برای درمان بیماران مبتلا به بیماری کرونا قلب استفاده می شود ، به دنبال افزایش موارد ویروس در هند افزایش یافته است. دولت مرکزی هفته گذشته اعلام کرد که ظرفیت تولید RamedSavier را افزایش می دهد. با این حال ، برخی از مردم حداقل شش برابر قیمت طبیعی برای خرید دارو در بازار سیاه پرداخت کردند.

بابی ویجیان به ایندیپندنت گفت که دوستش شش بطری کوچک RamedSavier را از دلالان به قیمت 130000 روپیه (1254 دلار) پس از آنکه بیمارستانی در گوروگرام به وی گفت ، بیمارانی که به دارو احتیاج دارند ، خریداری کردند. وی گفت که آنها نمی توانند دارو را در منطقه دهلی تهیه کنند و مجبور شدند آن را از جیپور به گوروگرام منتقل کنند.

در همین حال ، دولت مرکزی سقف قیمت RamedSavier را تعیین کرده است. شرکت های دارویی قیمت را از 899 روپیه (8 دلار) به 3490 روپیه (33 عدد 33) برای هر بطری کاهش دادند.

لها دی باهات ، استادیار گروه اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی در دانشگاه تامیل نادو مرکزی ، گفت: بحران بازار سیاه غیرمعمول است زیرا هند صادر کننده اصلی داروها است و ما قادر به پاسخگویی به نیازهای مردم خود هستیم.

وی گفت: عدم آگاهی یکی از دلایل رونق بازار سیاه است. مردم داروهای ضروری مانند دستگاه های اندازه گیری اکسیژن ، دستگاه های استنشاق و کپسول های اکسیژن را جمع آوری و ذخیره می کنند. مواردی از این دست کمک زیادی به بازار سیاه کرده است.

دولت هند اکنون در تلاش است تا درمورد RamedSavier به مردم آموزش دهد. رندیپ گلاریا ، مدیر انستیتوی علوم پزشکی آل هند ، به مردم توصیه می کند از مصرف داروهای ضد افسردگی یا کپسول اکسیژن در خانه خودداری کنند. نراش ترهان ، رئیس گروه بیمارستان مادانتا ، گفت RamedSivir فقط ویروس را در افرادی که به آن نیاز دارند کاهش می دهد و این دارو باید فقط پس از نتایج آزمایش ، ظهور علائم و سایر شرایط در بیمار برای بررسی باشد.

پلیس در ایالت های مختلف سرکوب افرادی را که در بازار سیاه کپسول اکسیژن یا داروهای اصلاحی می فروشند آغاز کرده است. پلیس دهلی روز سه شنبه سه نفر را که در فروش و فروش سیلندرهای اکسیژن با قیمت بالا مشارکت داشتند ، دستگیر کرد. پلیس اوتار پرادش هفته گذشته شش مورد را دستگیر و 127 عینک شناسایی را توقیف کرد.

دادگاه عالی دهلی این هفته گفت که اطلاعاتی در مورد فروش یک کپسول اکسیژن به قیمت 1 لک (6 965) دریافت کرده و از دولت محلی خواسته است تا علیه متهمان اقدامی انجام دهد.

به گفته ایندیپندنت ، برعکس ، تصمیم دولت هند در تهیه واکسن برای همه بزرگسالان از اول ماه مه احتمالاً منجر به افزایش فروش واکسن در بازار سیاه خواهد شد. در بعضی از ایالت ها ، دولت های محلی اخطارهای قبلی داده اند که ممکن است نتوانند تقاضا را برآورده کنند.

از طرف دیگر یورونیوز از کمبود تجهیزات پزشکی و تشکیل بازار سیاه کپسول های اکسیژن در این کشور خبر داد.

از آنجا که امکانات پزشکی کپسول اکسیژن را تخلیه می کند ، مقامات هندی از م establishسسات تجاری و مرسوم خواسته اند تا ذخایر اکسیژن خود را برای مقابله با شرایط اضطراری فعلی به بیمارستان ها اختصاص دهند.

دهلی اعلام کرده است که محموله های اکسیژن از 40 کشور را می پذیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا